Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Помогнете. Zafira 2.0 дизел губи мощност.

Гостopelnovak_* 08 ноември 2012 - 16:38

Колеги, имам следния проблем. Зафирата губи мощност, като дори при натискане до край на педала на газта, все едно че няма никой /сякаш не подава гориво/, но не гасне. В един момент сякаш се отпушва и тръгва. После пак губи съзнание :) Когато пък е в светли моменти, понякога придърпва. Интересното е, че загубата на мощност започва, когато например превключа от първа на втора предавка, или от втора на трета. На първа досега май не се е случвало. Имате ли идея какъв може да е проблема.
Мнението беше редактирано от opelnovak: 08 ноември 2012 - 16:59
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 08 ноември 2012 - 17:52

Здравей колега при мен беше същия случай с моята Зафира така е карах 7-8 месеца докато накрая изгоря електрониката на помпата ,поне при мен беше задрало авансаторното бутало но не го смених на време и ме зарадваха с 1348 лева за смяна на чисто нова електроника,авансаторно бутало ,2 ролки ,програмиране на новата електроника ,стенд и труд свалянето и качването на помпата се заплаща допълнително при мен беше 80 лева .Абе тая помпа ми излезна с всичко 2000 лева дано при теб се окаже друго .Направи все пак една диагностика да видиш какви грешки е записала.
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 08 ноември 2012 - 17:53
Отговори

Гостopelnovak_* 08 ноември 2012 - 18:40

ъп на темата
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 ноември 2012 - 20:24

Погледни си цедката в резервoара.
Мнението беше редактирано от bojo06: 09 ноември 2012 - 09:28
Отговори

asensio снимка asensio 08 ноември 2012 - 20:58

Колега, мини през диагностика и я виж, иначе мога да ти изредя един куп неща по мотора дето може да са, васяко едно ли искаш да проверяваш... Не е редно според мен, за 10-20 лева ще я вържат, ще си покаже грешките, може и живи данни да видите ако нещо се усъмните кат видите грешките. Пък като ги видиш, ги запиши в темата кои са, всеки който е брал ядове с подобни, ще ти помогне, в това съм сигурен.

Поздрави
Мнението беше редактирано от asensio: 08 ноември 2012 - 20:59
Отговори

Гостopelnovak_* 08 ноември 2012 - 21:49

гледаха я няколко пъти на компа. Излизаха три неща - един клапан /не си спомням какъв точно - смених го/, т.нар. "мап" /някакъв датчик за налягане или нещо такова - смених го/ и последното - не вижда някакъв датчик за температура на маслото. Друга грешка не излиза. Според един "доктор", проблема вероятно е в онази система, дето вкарва обратно неотработени газове в двигателя - май се събирала някаква мръсотия и от сорта. Утре пак съм на друг "доктор". Ще видим.
Отговори

asensio снимка asensio 09 ноември 2012 - 01:24

Това е друго нещо, ама клапана най верочтно ти е бил от турбото, тоя дето управлява гейта, и колата да не вижда колко налягане блъска турбото... сменили са клапан и мап, и пак нищо... не знам как би се държала колата ако си мисли че маслото и е с ниска температура, тука някой по веш трябва да се произнесе. Но си мисля че е хубаво да си видиш и вакуум дали прави системата, да ти проверят самата вакуум помпа, и да се проверят всички маркучи за вакуум. И ако никога не са и чистени колекторите, може да ги изчистиш. Малко съм правил съчиниени по картинка, по описанието на това което ти е излизало, но провери ги тия неща, с годините маркучите заминават и създават какжи ли не проблеми.

Поздрави
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 ноември 2012 - 14:22

Няма значение (поне според мен) дали датчика за температурата работи или не. По време на диагностика се оказа, че температурата на маслото ми е -50 градуса, а тази на антифриза е около 75. Смених датчика, показанията се изравниха, но нищо не се промени. Иначе от чистенето на колектора има много голяма полза. Моя го чистих 2 часа и половина, докато се махне основната гняс навсякъде.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg