Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Изгубих си ключовете

Гостdankatar_* 07 март 2007 - 18:49

Изгубих си ключовете на колата, на тях беше и дистанционното за алармата, какво да правя???
Отговори

ivooo снимка ivooo 07 март 2007 - 18:54

сменяш ключове.... и ходиш да ти препрограмират алармата на др честоти ... и да ти дадат нови дистанционни
кофти :(
Отговори

Piron45 снимка Piron45 07 март 2007 - 18:58

Мойте съболезнования колега, ако нямаш резервен комплект не е добре но винаги има изход.

1 Довеждаш ключар при колата и ти я отваря.
2 Намираш човек или се справяш сам с алармата.

3 Един автоджамбазин може да ти свърши и двете работи и то за време което другите не могат да постигнат. Стига да имаш под ръка такъв.

Хайде дано се оправят нещата или дано си откриеш ключовете :b010:

:bishop:
Отговори

dzazo снимка dzazo 08 март 2007 - 09:25

Piron45, на Mar 7 2007, 06:58 PM, каза:

Мойте съболезнования колега, ако нямаш резервен комплект не е добре но винаги има изход.

1 Довеждаш ключар при колата и ти я отваря.
2 Намираш човек или се справяш сам с алармата.

3 Един автоджамбазин може да ти свърши и двете работи и то за време което другите не могат да постигнат. Стига да имаш под ръка такъв.

Хайде дано се оправят нещата или дано си откриеш ключовете  :b010:

:bishop:
 


На колегата успех с ключаря, но искам и аз да се закача за темата.На ВектраА капакът на багажника се отваря понякога сам.Затварянето става само при едно положение.Имате ли представат, колеги, към автоключар ли да се обърта или към някой друг, защото виждам, че на капака има част от заключващото устройство, което вероятно може да се смени??Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори

vectra снимка vectra 08 март 2007 - 09:37

Освен всичко...проблема с ваденето на ключ е, че могат да ти извадят ключ за откл. на вратите, но такъв с който да пали колата...трудна работа!Пример:
На мой приятел му откраднаха ключовете от колата...а тя беше заключена, трябваше кючар за откл. на колата, пренареждане и вадене на ключ..всичко на цена от 272лв, като се вади само един ключ
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 08 март 2007 - 09:56

абе незнам ама за мойта ми поискаха 50левчета,е исках да си извадя още един ама се отказах,човека ми каза че имало нещо специфично при паленето заради това бил скъп. :bishop:
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 08 март 2007 - 13:27

[quote name='dzazo' date='Mar 8 2007, 09:25 AM']

[/quote]

На колегата успех с ключаря, но искам и аз да се закача за темата.На ВектраА капакът на багажника се отваря понякога сам.Затварянето става само при едно положение.Имате ли представат, колеги, към автоключар ли да се обърта или към някой друг, защото виждам, че на капака има част от заключващото устройство, което вероятно може да се смени??Благодаря предварително на отзовалите се.
[right] [/right]
[/quote]
Колега, ключар няма да ти помогне. Мини през някой майстор да ти погледне и регулира ключалката на багажника!
:bishop:
Отговори

Емилио снимка Емилио 08 март 2007 - 14:42

Значи,поне за Вектра Б,има чип някакъв си на ключа,така че може да отваряш с новия врата/багажник...но за да палиш трябва да е с чип,пък тук в Търново цената е 75-120 кинта.За един!
Незнам,дано да не е така при теб!Успех.
Мисля,че добър ключар би свършил работата!
Отговори

xpucmo снимка xpucmo 08 март 2007 - 14:55

Точно така е.
Аз преди седмица си изкарах ключ. Моята вектра е от първите Б-та 11.1995-та и си виках, че няма чип.. Сега с "новия" ключ само мога да отварям вратите и да давам на контакт, но не пали. В Пловдив на бриколаж ми поискаха 70 лв за ключ с чип.

Моите съболезнования на колега за загубата. Просто неприятности.
Отговори

dzazo снимка dzazo 08 март 2007 - 15:01

[quote name='sv_tzvetkov' date='Mar 8 2007, 01:27 PM']
[quote name='dzazo' date='Mar 8 2007, 09:25 AM']

[/quote]

На колегата успех с ключаря, но искам и аз да се закача за темата.На ВектраА капакът на багажника се отваря понякога сам.Затварянето става само при едно положение.Имате ли представат, колеги, към автоключар ли да се обърта или към някой друг, защото виждам, че на капака има част от заключващото устройство, което вероятно може да се смени??Благодаря предварително на отзовалите се.
[right] [/right]
[/quote]
Колега, ключар няма да ти помогне. Мини през някой майстор да ти погледне и регулира ключалката на багажника!
:bishop:
[right] [/right]
[/quote]
Благодаря, лека и безаварийна!
Отговори

Jony снимка Jony 09 март 2007 - 13:19

Aко е колата от снимката (Вектра А), едва ли е с чип. Отварянето ти е безгрижно а после само трябва да намериш верния ключ. Те са под номера и можеш да попиташ евентуално в София Ауто или Булвария. Принципно трябва да може по номер на двг да се види съответствие!

Вероятно всеки по-опитен ключар трябва да има идей за дубликат;-)))
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 09 март 2007 - 15:34

Jony, на Mar 9 2007, 02:19 PM, каза:

Принципно трябва да може по номер на двг да се види съответствие!
 

По номер на шаси, не по номер на ДВГ.

А по темата:
Питай вносителите, те ще кажат, ама има едно чаааакане.
Виж къде е слагана алармата и отиди там и ще ти програмират ново дистанционно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg