Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Запалителни свещи BOSCH SUPER-4 за нашите Опели

kalinkov снимка kalinkov 29 юни 2008 - 17:39

Започвам с уговорката към модераторите, че търсачката не откри нищо по темата за това пускам нова! Ако греша моля за извинение! Та въпроса е към всички , които могат да споделят мнения и опит с новите свещи на Bosch. При мен наближава времето за смяна та това ме подтикна към тази тема! Информацията от сайта на Бош е :

Новият носител на мощност за Вашия двигател – високомощната запалителна свещ за модернизиране

Отново една новаторска идея на Bosch. Bosch-Super 4 работи по най-съвременния принцип “въздушно-пълзяща искра” и е първата запалителна свещ с четири тънки електрода за маса и един заострен, посребрен среден електрод. Тази комбинация е уникална в световен мащаб и има решаващи предимства. В зависимост от натоварването на двигателя запалителната искра винаги избира най-оптималния път за постигане на сигурно запалване.

Техническо превъзходство – също и за Вашата кола

Свещите Bosch-Super 4 са много по-ефикасни от обикновените запалителни свещи – във всякакви ситуации на пътя и през целия експлоатационен период.

Все повече производители фабрично монтират запалителни свещи Bosch в правените от тях автомобили. Осигурете си и Вие оптимална мощност на двигателя и най-нова технология със запалителните свещи Bosch.

Предимствата:

Чувствително подобрено ускоряване

Значително повишена ритмичност на работата

Превъзходна пъргавина на двигателя

Фабрично настроено разстояние между електродите

" А дали е така " , както се казваше в една песен " кой ще ми каже" ? Е Вие сте на ход!
Отговори

banan80 снимка banan80 29 юни 2008 - 18:19

Здравей колега.Да ти кажа личният ми опит.Като си взех поредната кола бях слушал много хубави неща за "NJK" и си викам да сложа-колата преди тва беше с Бош.Като ги сложих обаче колата загуби мощност.Карах така 3-4 месеца и преди 1 седмица си купих пак Бош двуполюсни <_< и всичко си дойде на мястото.Колата си върви както преди.Само дето не им знам модела на свещите мисля че са WR8DC+.Излязоха ми 20лв. комплекта. :blink: Направо си е без пари.Та мнения ще има много така че дано да съм поне малко от помощ.Моето мнение е "ЗА" Бош.
Отговори

imitev снимка imitev 29 юни 2008 - 19:04

Карал съм с 4 полюсни Бош супер4, с итриеви, с платинени с позлатени - колата си върви еднакво, разхода е същия.

Само с 4 полюсните на 20 000 км започваше да гърми АГУто.

Това на кадет 1,4моно.

Сега на Гто съм с бош 2 полюсни, каквито са оригиналните - пак си върви...
Отговори

vektra1 снимка vektra1 29 юни 2008 - 19:26

Аз преди слагах разни такива BOSCH , BERU незнам си колко електродни .Пълни боклуци разликата във вървенето беше към лошо отколкото добро.И от доста време разбрах че истината си е оригинална GM свещ,това са моите наблюдения .
Отговори

ZENON снимка ZENON 29 юни 2008 - 23:03

Колега, това дето го чета е плод на маркетингови отдел на БОШ... дали обаче е вярно... Само това изречение ми стига за да стана автоматично предпазлив - "...запалителната искра винаги избира най-оптималния път за постигане на сигурно запалване." Първо, няма най-оптимален има само оптимален... второ искрата винаги се движи по пътя с най-ниско съпротивление, така че да не се опитват да изкарат свеща си "интелигентна"... не минава... Многополюсните свещи осигуряват по-дълго време на експлоатация и по малък шанс за пропуск в запалването, понеже искрата все ще пробие на някой електрод и, да тук може да им повярваме за "Чувствително подобрено ускоряване; Значително повишена ритмичност на работата"... все пак "Чувствително" и "Значително"... са си трикове за увеличаване на продажбите. Никъде не казват спрямо какво е тва...

Лично аз съм с едни БЕРУ 4 полюсни... оригиналните бяха ГМ... след като си настроих междуелектродното разстояние... колицата си промени и разхода и поведението... /лично мнение/.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 29 юни 2008 - 23:14

 vektra1, на Jun 29 2008, 08:26 PM, каза:

Аз преди слагах разни такива BOSCH , BERU незнам си колко електродни .Пълни боклуци разликата във вървенето беше към лошо отколкото добро.И от доста време разбрах че истината си е оригинална GM свещ,това са моите наблюдения .

Абсолютно....сега и аз карам с BERU и не съм доволен от тях.Преди месец може би два станаха вече си намерих магазин само за Опел и всички части са GM.Там свещите за моя модел са по 6 лв бройката.Така,че в най-скоро време ще сложа тези свещи.
Отговори

kalinkov снимка kalinkov 30 юни 2008 - 16:51

Не зная от колко време са на пазара 4- ри полюсните свещи, но явно повечето хора предпочитат да заложат на сигурното! Аз също не се впечатлявам от рекламни изречения, по скоро исках да провокирам знаещите и опитните да си дадат мнението. Истината е и друга : Съгласете се, че ако няма никаква разлика от стандартните свещи фирма като Бош , която е лидер на пазара няма да хвърли пари на вятъра за изгубена кауза! На времето със същия скептицизъм се гледаше , когато излязоха силиконовите кабели , но вече нещата са други. Ще ми се и някой оптимист да сподели мнение , но преди всичко някой , който ги е ползвал повече от 20 000 км и то на бензин. А и все пак да кара
по-нов автомобил, не ми се вярва да са проектирани за автомобили преди 1996 г. Та все още има какво да се сподели по темата?!
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 03 юли 2008 - 17:33

Колега говоря вече с много хора и такива, които не карат опел. Ако имаш излишни пари купи си 4 електродни разхода не свалят мощноща не вдигат, това което е смислено е едно електродни с платинен електрод дават, че изкарват почече, много важно е да са точните свещи и да са оригинални.
Аз карам с обикновен бош на 10к километри го свалям и той фабрично е на 0,7 тръгвам да слагам една пластина на 0,8 и тя влиза до половината извода на 20 реглаж и колко изкарат.
Отговори

ZENON снимка ZENON 03 юли 2008 - 21:39

 sashonikolov, на Jun 30 2008, 12:14 AM, каза:

Абсолютно....сега и аз карам с BERU и не съм доволен от тях.Преди месец може би два станаха вече си намерих магазин само за Опел и всички части са GM.Там свещите за моя модел са по 6 лв бройката.Така,че в най-скоро време ще сложа тези свещи.


Колега, всъщност имах предвид, че се промени към по-добро поведение на ДВГ, явно друго впечатление съм създал, за което моля да бъда извинен.
Отговори

kalinkov снимка kalinkov 04 юли 2008 - 20:01

Каквото и да кажа ще излезе , че чакам добро мнение за да си купя. Но наистина наближава моите да станат на 20 000 км и за мен са важни всички мнения! А и сигурно ще има доста колеги , които рано или късно ще стигнат до дилемата за "новото и добре рекламираното". Мога да обещая само , че ще споделя мнение по темата като купя и покарам. А до тогава мнението е като дупето всеки си го има! Дано всеки си отсее неговото! Успех на всички!
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 26 юли 2008 - 20:04

Мойте свещи са за смяна и братовчед ми даде за проба едни еднополюсни champion RN9YC и четири полюсни bosch wr78x super 4. На всичките направих разтоянието 0,8мм. С шампионките - двигателя работи перфектно в целият диапазон от обороти и спрямо бош ускоряването е по-мудно. С бош - егати ускорението, това моето моно x16sz стана звяр. Колата бе по пъргава от преди, но при оборотите на празен ход мотора нещо прекъсваше съвсем леко усещах го по разтрепването на волана когато съм на място. При старите ми NJK и тестваните шампион нямаше такова нещо. Обаче с боша карането е просто приказка. Вероятно не съм направил точното разтояние. За бош 4 полюсен какво е то, пак ли е 0.8мм. Рзход не съм определял все още. Когато слагах бош-а те бяха малко карани и затова имаха леко зацапване. В момента пак съм с шампионките /тестовете продължават/ и като развих бошките те бяха чисти все едно бяха измити и светеха почти като нови.

P.S. Да не пускам ново мнение - днес разгледах един пидиеф на Бош за тези свещи и разбрах че за Астра като моята разтоянието м/у електродите не е 0,8мм а 1,1мм. Така и направих и двигателя се успокои на тихи обороти и сега е много пъргав. Ама май тези свещи са си цифра като цена.

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 30 юли 2008 - 15:47

Колега сигурен ли си за 1,1 на мен много ми се вижда. Голямото междуелектродно разтояние изисква по голям волтаж и натоварва повече бобината.
Само на бензин ли си ги тествал?
Как точно мериш разтоянието на електродите на Боша.

Днес си взех свещи от булвария струват по 5,60 пише ГМ, но са бошови WR8DC4 с 0,7 междуелектродно не предлагат никакви 2,3,4 електродни имат само 1 електродни за моя мотор.
Старите ми от киров са вр7дс уж ги гледаха по каталог.
Като засека разхода ще пиша
Отговори

Semo снимка Semo 03 юни 2009 - 15:01

Ами колеги аз от доста време карам с такива Bosch Super 4
Публикувано изображение
Публикувано изображение
(малко са кофти снимчиците но от телефон толкова)
и за сега нямам проблеми. Не усещам да има някаква осезаема разлика от типа на по добра динамика на мотора или каквото и да е друго. Колата си върви както си вървеше и преди. :icon_wink2:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 03 юни 2009 - 15:55

Към Коментар #12:
Колега, чак сега отворих темата :icon_wink2: , за което се извинявам!
Ето така меря:

Публикувано изображение

надявам се, е правилно, защото по разни реални снимки разглеждах че от там минава искрата.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg