Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странни проблеми когато двигателя е студен!

orionbg снимка orionbg 23 март 2009 - 16:59

Здравейте колеги
Доста се рових из чуждите форуми за Фронтера да намеря информация относно проблемите ми и така и не намерих това което търся! Ето за какво става дума:

1. когато двигателя е студен, педала на газта много ми запъва първите няколко милиметра! Не винаги но много често! Когато мотора не работи или колата вече е загряла прилично, нямам проблеми никакви! Явно не е от жилото.

2. когато двигатела позагрее наистина доста (примерно в задръстване) Парното ми спира да духа топло! Това казват че било от термостата но пък вентилатора на радиатора отпред няма проблеми и не се гаси когато нетрябва! Не се ли командва всичко това от един термостат?

Благодаря предварително за всяка оказана помощ!
Мнението беше редактирано от orionbg: 23 март 2009 - 17:01
Отговори

Generous  снимка Generous 23 март 2009 - 17:38

Колега, случайно газова уредба да си вкоплявал..?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 23 март 2009 - 18:08
Причина за редактиране:: Няма нужда от цитат
Отговори

orionbg снимка orionbg 24 март 2009 - 07:45

Не, не съм правил такива лоши неща! :)
Двигателя не е човъркан.
Отговори

blagom снимка blagom 24 март 2009 - 12:04

а тази машина по принцип с климатроник ли е?
Отговори

orionbg снимка orionbg 24 март 2009 - 12:20

Не. с обикновен климатик си е.
Отговори

orionbg снимка orionbg 25 март 2009 - 12:32

:newsm05_41:
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 25 март 2009 - 20:31

 orionbg, на 23 Mar 2009, 05:59 PM, каза:

Здравейте колеги
Доста се рових из чуждите форуми за Фронтера да намеря информация относно проблемите ми и така и не намерих това което търся! Ето за какво става дума:

1. когато двигателя е студен, педала на газта много ми запъва първите няколко милиметра! Не винаги но много често! Когато мотора не работи или колата вече е загряла прилично, нямам проблеми никакви! Явно не е от жилото.

2. когато двигатела позагрее наистина доста (примерно в задръстване) Парното ми спира да духа топло! Това казват че било от термостата но пък вентилатора на радиатора отпред няма проблеми и не се гаси когато нетрябва! Не се ли командва всичко това от един термостат?

Благодаря предварително за всяка оказана помощ!


За газта смажи си малко жилото и на мястото до дроселовата клапа може като постои да заяжда и точно от това да си мислиш че като е студена колата прави така,
а за парното виж дали ти върти добре антифриза и провери да нямаш проблем с гарнитурата на главата или самата глава.
като загрее повече да надува и да прави номера (също и капачката на казанчето на антифриза дали отваря клапанчето)
Отговори

doolettle снимка doolettle 25 март 2009 - 22:29

за първия проблем най-вероятно е силно зацапана дроселова клапа. Ще тряа да свалиш въздуховода от нея и да я изчистиш отвътре със карбураторен спрей.

за втория проблем пробвай първо да си смениш капачката на разширителния съд с някой познат и ако не стане тогава лошо. И защо няма парно, не духа, духа хладко, духа студено.....? Поясни малко по тоя проблем.

п.п. масово колегите като си решат проблема и край на темата без да загатнат дори какво се оказало в крайня сметка! Дано да не си от тях.
Отговори

orionbg снимка orionbg 26 март 2009 - 07:58

Жилото го смазах но както споменах вече, когато двигателя не работи, педала се натиска без никакви проблеми!. явно ще да е дроселовата клапа но ще видим тия дни. Що се отнася до парното, то си работи савсем нормално до към 110 градуса и след това просто не духа топло. Все едно не минава топла вода през радиаторчето изобщо! Спра ли колата за около 5 имн. да падне температурата малко и пак си тръгва да духа топло и така до момента в който температурата отново се дигне много! (тя се вдига толкова само когато съм в задръстване или стои дълго време на едно място с пуснат двигател)
Мнението беше редактирано от orionbg: 26 март 2009 - 07:59
Отговори

orionbg снимка orionbg 27 март 2009 - 16:40

Снощи обсъждах с бащата проблемите и според него щом на изключен двигател педала се джижи без проблеми, значи не би трябвало да е зацапана дроселовата клапа! Иначе щеше да запъва постоянно! Според него някаде се получава засмукване което натиска клапата или нещо подобно! Някой с мнение по въпроса?
Отговори

orionbg снимка orionbg 29 май 2009 - 12:00

Такаааа след много премеждия и един основен ремонт днес най накрая отидох до сервиз BOSCH и там след почистване на дроселовата клапа, нещата се оправиха! Само дето май и ТПС датчика е на луната но ще се разбере до ден два.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg