Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Трудно Пали ...

pepi_sm снимка pepi_sm 11 януари 2015 - 16:51

Здравейте колеги при мен подгрева винаги при първи старт се включва независимо от външната температура и при 25 и при - 1 всеки път работи става въпрос при първи старт ,после не се пуска при следващ старт и паленето е без проблем ,особенно ми се подобри паленето след като ремонтирах ГНП вече 3 години нямам проблем .
Отговори

snizz снимка snizz 14 януари 2015 - 15:57

Здравейте колеги.
Първо искам и аз да си дам мнението по темата с паленето.Мойта палеше много трудно както на студен,така и на топъл двигател.Сутрин когато температурите са минусови подгрева светеше много време и като тръгна да паля виу виу въртеше много време.Като запалеше палеше на 2 цилиндъра предполагам и двигателя се чудеше 5 секунди дали да пали или да гасне.Тресе прескача.Този проблем изчезна напълно след смяна на подгревните свещи.Проблема с паленето на топъл двигател макар и рядко още си го имам.
А сега ако може да използвам темичката на колегата и да попитам грешка P0115 За кой датчик точно е.Този за температурата на двигателя,за температурата на антифриза или този на таблото,че вчера след диагностика ми излезе.Температурата на двигателя след 30 мин каране градско беше 77 градуса в смисал с опкома като я провериха.Стрелката на таблото не се движи също.Колата е тази от профилът.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 януари 2015 - 16:12

Р0115 Неизправност във веригата на датчика на температурата на охлаждащата течност
на двигателя
Р0116 Неправилно показание/не е регулиран датчика на температурата на охлаждащата
течност на двигателя
Р0117 Ниско показание от датчика на температурата на охлаждащата течност на
двигателя
Р0118 Високо показание от датчика на температурата на охлаждащата течност на двигателя.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 14 януари 2015 - 16:16
Отговори

snizz снимка snizz 14 януари 2015 - 20:19

[quote name='mrsch66' timestamp='1421244751' post='1193904']
Р0115 Неизправност във веригата на датчика на температурата на охлаждащата течност
на двигателя

И каде се намира този датчик?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 януари 2015 - 21:01

Трябва да е до термостата при Астрата са 2 единият е с единичен кабел той е за уреда на таблото другият е с двоен кабел той е за инфо на компа.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 14 януари 2015 - 21:42
Отговори

snizz снимка snizz 16 януари 2015 - 20:06

Здраейте.А дали е възможно грешка p0115 да ми излезе заради датчика на таблото за температурата и въобще колко датчика има тая кола??
Отговори

snizz снимка snizz 22 януари 2015 - 21:21

Смених въпросният датчик,но промяна няма...сега какво??
Отговори

Раковски снимка Раковски 27 декември 2015 - 12:12

 aEoN, на 06 януари 2015 - 08:42, каза:

Здравейте, имам подобен проблем с OPEL SIGNUM, 2003 година – двигател Y22DTR, но разликата при мен е, че при първо палене, дори при -20 градуса колата пали от половин оборот. След като съм я карал, половин час след спирането на двигателя, повторното стартиране е почти невъзможно - 15-20 секунди въртене, припалва от време на време и излиза облак синкав дим. След като двигателя изстине напълно (след 3 до 5 часа, в зависимост от външната температура) пали отново от половин оборот. Този проблем го има и през лятото. Интересното в случая е, че с течение на времето проблема се задълбочава. Забелязал съм също, че винаги когато пали при температура по-ниска от 10 градуса лампата за подгряващи свещи светва - ако не светне съм сигурен, че ще запали трудно. Забелязал съм също, че при завъртане на ключа, стартера тръгва някакси мудно. Поради тази причина ходих в сервиз, където го замериха и ми казаха, че стартера си е в ред. Сменил съм акумулатора с Boch Silver, който е с добър стартов ток, сменил съм подгряващите свещи - всички бяха заминали, сменил съм вакуумните клапани, които се намират отпред до радиатора - единия е свързан с дроселовата клапа , другия с ЕГР. От време на време ми дава грешка свързана с датчика за атмосферно налягане – смених с датчик втора ръка, но продължава да дава същия проблем и смених и конекторите (четох във форума, че те се скапват), но отново без резултат. Накрая май ще сменя колата, въпреки че освен изброеното работи перфектно – има мощност, вози добре, окачването е здраво и като цяло въобще не ми се сменя.


Колега при мен е идентично едно към едно. Само разликата, че колата е Астра Г Y20DTH.
Искам да ви попитам как решихте този проблем, защото е много неприятно. Сутрин колата да си пали нормално при минусови температури, след 1-2 часа да не кажа и 4-5 часа да се започне едно въртене,върнете чак да ти отече сърцето.
Закачах е със оп-кома не показва никакви грешки.
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 януари 2016 - 05:27

И при мен се оказа подобен проблем. На синът ми Астрата Y20DTH 2002 год. на 150 хил. км. по километраж, започна да пали много трудно след като застудя. За въздух не ноже да се говори, защото на топло време, като е седяла пет дни, след старт пали от раз. Свещите са редовни и са мерени няколко пъти. На загрели тока им е 12-14 ампера на всяка поотделно. Релето включва греенето на плюс 8 градуса. Дава си плюс и към четирите свещи. Прави го и с откачен датчик за темпа. Чек не светва и не отчита грешка. Пуши си бяло след студен старт, което е на сурова нафта. Моята баба Вектра, която не си знае годините и километрите пали в най-големия студ, с чукане и по добре от бензинова. В помпата не се съмнявам, защото върви като изтребител. Ще пробвам с релето за греене от Вектрата и ако няма резултат ще меря компресия. Тези мотори са железни и не очаквам да е паднала компресията на толкова малко километри. Може да са вярни, защото всичко по колата е като на нова, но компресормера ще покаже.
Ако имате идей са добре дошли.
Отговори

bat van снимка bat van 01 януари 2016 - 10:29

Здр.ЧНГ.Не изключвай на 100% въздуха бял пушек изкарват и от недостиг на гориво.
Отворете резервуара, ако не сте го правили вече,и вижте какво е положението вътре-Ял съм го тоя.
На живи данни може да видите какво отчитат датчиците-за големи отклонения.
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 януари 2016 - 10:39

Белия пушек е само след палене в студа за около минута. След това не се вижда нищо от ауспуха. А може и да дърпа малко въздух, защото предния собственик е слагал клапан до нафтовия филтър и трябва да го махна тази гадост, защото знам, че е язва. На студено ще отвъртя двете по-лесни тръбички от помпата да се види какво ще пръска. На живи данни показанията на датчиците са като на Вектрата. За сондата, не съм я чистил, но ще го направя.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 януари 2016 - 15:36

Тази сутрин на минус 11 мойта направи нещо от тоя сорт, след абсолютно безпроблемното запалване. Доколкото я познавам, съмнява ме аванса при тоя студ. Другото, което ме води към тая същата мисъл е това, че като подадох газ на място (исках да стигне 2500 оборота) при 2000 оборота започна леко да тресе двигателя и започна белия пушек. И след 10 секунди всичко изчезна като белия пушек- ни вест ни кост от проблем.
И все пак и аз не изключвам въздух въпреки, че сега, както и винаги досега пали отлично. Просто защото тази случка ми се е случвала и заради въздух, ама по- малко.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 януари 2016 - 15:39
Отговори

bat van снимка bat van 01 януари 2016 - 20:28

Честита нова година. На -11 може и горивото да се е жилирало. До момента на превъртане през подгрева във филтъра.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 януари 2016 - 20:43

Егати, какво забравих...

Честита Нова Година на колегите!

 bat van, на 01 януари 2016 - 20:28, каза:

Честита нова година. На -11 може и горивото да се е жилирало. До момента на превъртане през подгрева във филтъра.

И това е напълно възможно. Засега нямам истински притеснения. Ако обаче това е причината за пореден път се убеждавам, че тия двигатели и като цяло коли са правени със сериозна мисъл и със стремеж от завода да излезе конкурентен продукт. И на тоя фон, доста оф топик, си спомням преди години в една зима при кучешки студове от -22 градуса на магистрала Тракия колко много закъсали автомобили имаше, и всички пушеха бяло-сиво като луди... И нито една вектра или астра. А аз със служебната вектра си ги подминавах със сериозна скорост на баира на Вакарел, бързайки за среща в Бургас за едни преговори...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 януари 2016 - 20:45
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 януари 2016 - 22:40

Честита Нова Година!

Вчера вечерта реших да излезнем с жената с вектрата, за да не взривят в Овча Купел астрата. На - 7 зашали доста трудно. Даже се зачудих дали няма ще запали след първия опит, но при мен акумулатора е след последния си сезон. Като ми откаже веднъж ще го сменя. Нощес в 5 сутринта запали на - 14, но както е писал Тишо с много бял дим и неравна работа. Да си кажа честно винаги така прави на голям студ. Почти съм сигурен че е от авансатора и аз. Ако утре е така ще сваля акумулатора за един заряд и ще пробвам преди това с оп-кома да гледам докато паля.
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 януари 2016 - 09:45

В големите студове Астрата започна да пали от раз, като през лятото. На температура около нулата обаче пак взе да пали трудно и да дава посточнна грешка 1635. А, преди не даваше никаква грешка. Сменихме релето за греене и всичко заспа. Пали перфектно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg