Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Реле на инжекциона

NetBuster снимка NetBuster 04 юли 2006 - 20:06

Кадета има едно реленце, намира се близо до бобината. Още като купих колата преди няколко годни го заварих омотано с изолирбанд. Сега обаче това реленце прави бели, спира ми бензиновата помпа особено във влажно време. По магазините ми говорят някакви цифри от порядъка на 85 лева. За тая кочина не ми седават толкова в предвид другите й разходи. Въпроса ми е има ли някаква взаимозаменяемост на това реле с по евтино такова?
Отговори

batko32 снимка batko32 04 юли 2006 - 20:11

NetBuster, на Jul 4 2006, 08:06 PM, каза:

Кадета има едно реленце, намира се близо до бобината. Още като купих колата преди няколко годни го заварих омотано с изолирбанд. Сега обаче това реленце прави бели, спира ми бензиновата помпа особено във влажно време. По магазините ми говорят някакви цифри от порядъка на 85 лева. За тая кочина не ми седават толкова в предвид другите й разходи. Въпроса ми е има ли някаква взаимозаменяемост на това реле с по евтино такова?
 


Колега, предполагам на първата срещната морга за коли можеш да си купиш такова реле за 5-10 лева.
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 04 юли 2006 - 21:05

Не съм ходил по морги за това реле, щото никога нищо не намирам за моя кадет.
Мерси за идеята, ще се пробвам.
По-точно ме интересъват конкретна взаимозаменяемост, от каква кола, параметри, тем подобни.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 05 юли 2006 - 11:08

хм от каквато и да е друга ОПЕЛ инжекция? дали няма да стане :mhihi:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 юли 2006 - 20:27

NetBuster, на Jul 4 2006, 10:05 PM, каза:

Не съм ходил по морги за това реле, щото никога нищо не намирам за моя кадет.
Мерси за идеята, ще се пробвам.
По-точно ме интересъват конкретна взаимозаменяемост, от каква кола, параметри, тем подобни.
 

Първо трябва да разбереш какво е това реле, за какво е и на кои други опели го има и тогава да го търсиш.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 05 юли 2006 - 21:06

що не вземеш да го щтракнеш това реле ?

и още нещо имаш ли газово ? аз такова реле немам (има едно ама е в кутия и не знам за какво е честно да си кажа ) в същата кутия ми е релето на газовото което изключва инжекторите
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 06 юли 2006 - 00:19

ей ви го на К68 е ключа към палатката :mhihi: :
Публикувано изображение
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 юли 2006 - 08:55

ами като гледам ако проблема е в него може да се разреши с две релета с нормално отворен контакт и един диод - цена около 5 лв за всичко - нови ( е и малко запояване и свързване ) а за да стане по - добре изолирано + една разклонителна кутия за външен монтаж - събирал съм в нея тези неща :)
Отговори

kasidov снимка kasidov 09 юли 2006 - 08:07

Да колегата е прав две релета и туй то.
Само спази ампеража на контактите му. :cen:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 10 юли 2006 - 10:17

kasidov, на Jul 9 2006, 08:07 AM, каза:

Да колегата е прав две релета и туй то.
Само спази ампеража на контактите му. :cen:
 



направо ги презапаси по ампераж - от много глава не боли
само от много бой и много пиене :cen: :thu: :thu:

ама като гледам дебелината на проводниците към контактите нема да е голям ампеража ако някой знае какъв е да сподели
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg