Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна на крушките на халогените

Alexy снимка Alexy 22 август 2012 - 19:40

Здравейте колеги,
не знам дали съм в правилния раздел, но искам да питам как да си сложа крушките на халогените.
Кутих Зафирката само, че се оказа че въобще няма крушки, даже не знам какви да купя. Дигнах колата, но до то там едва мога да си вкарам ръката, камоли да държа и крушката, а не мога да видя добре механизма за заключване.
В manual за Зафира А преди малко видях, че трябва да се демонтира предната гума и има някакъв капак? Има ли нещо такова има ли друг начин. Какви круши да взема.
Help

Поздрави
Мнението беше редактирано от Alexy: 22 август 2012 - 19:42
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 август 2012 - 19:51

Ако халогените ZAFIRA A са както при ASTRA G - най-лесно ще стане всичко ако лееекичко повдигнеш колата, или направо на канал я качиш. Ако нямаш тази възможност, просто едната гума на бордюр (нещо друго, което да вдигне от едната страна) и лягаш под колата. Долния ктай на кутията на халогените има гумено уплътнение/тапа, тя се изважда и от там се открива достъп до самата крушка. Би трябвало цокъла да е Н1, крушката излиза сравнително лесно, интуитивно ще разбереш точно как.. но си трябва лягане под колата, като за 1-ви път..
Отговори

Alexy снимка Alexy 22 август 2012 - 20:17

Тя излиза, но като я няма, как да разбера как излиза.
Под колата лягах издърпах уплътнието, но до там. Има ли някакъв капак под калника?
Отговори

njoy снимка njoy 22 август 2012 - 21:15

 Alexy, на 22 август 2012 - 19:40, каза:

Здравейте колеги,
не знам дали съм в правилния раздел, но искам да питам как да си сложа крушките на халогените.
Кутих Зафирката само, че се оказа че въобще няма крушки, даже не знам какви да купя. Дигнах колата, но до то там едва мога да си вкарам ръката, камоли да държа и крушката, а не мога да видя добре механизма за заключване.
В manual за Зафира А преди малко видях, че трябва да се демонтира предната гума и има някакъв капак? Има ли нещо такова има ли друг начин. Какви круши да взема.
Help

Поздрави

Крушките са "Н3"
Отговори

Alexy снимка Alexy 22 август 2012 - 22:04

 njoy, на 22 август 2012 - 21:15, каза:

Крушките са "Н3"


Гледам стандартно са 55W, ако сложа 100W ще създадели проблем и има ли вероятност от такъв ?
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 август 2012 - 00:19

Ще изгори крушката в най-добрия случай. Сложи си каквито дават по каталог.
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 август 2012 - 07:08

Тя крушката няма как да изгори, но ще се опече рефлектора!
Отговори

Alexy снимка Alexy 24 август 2012 - 22:15

Да препоръчате крушки ?
Все пак са за мъгла или обикновенни.
Гледам има Сини, жълти ... LED какви ли не ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg