Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешките P1635 P1125 P0400

dimitarmark снимка dimitarmark 02 юли 2014 - 16:00

Е то грешката ти е точно за егр клапана, Р400 е точно това. Той може да работи но в определен момент излиза извън границите които трябва. Поздрави!
А и колега, това със лостчето да го навиваш както си знаеш не го прави повече. Довечера ще потърся имаше клип някъде как точно се регулира. Всяко местене на своя глава ще накара турбото да излиза извън параметрите заложени в компа.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 02 юли 2014 - 16:09
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 02 юли 2014 - 18:41

Лостчето беше навито почти до край, а аз го правих като вече бях гледал клипа. Как точно да разбера дали ЕГР не работи правилно.
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 юли 2014 - 20:55

Като за начало си помисли на тема: пръднал соленоид. Ако от някой от трите ти бяга вакуума последиците са такива. Другия вариант е да се свържеш с твоя градски и да го питаш при кой е изолирал софтуерно егр-а.
Отговори

ceko снимка ceko 02 юли 2014 - 21:00

Да неби вакуум помпата да здава багажа и да не достига вакуум на моменти.Има ли масло в маркучетата за вакуум?
Отговори

angelk снимка angelk 02 юли 2014 - 23:22

цялата тая щуротия я прави точно ЕГР клапана 3 клапана имам и ми показваше много грешки но и на трите клапана майстора ми каза че е заминала мембраната и от там идва всичко
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 03 юли 2014 - 07:08

 Dimas, на 02 юли 2014 - 20:55, каза:

Като за начало си помисли на тема: пръднал соленоид. Ако от някой от трите ти бяга вакуума последиците са такива. Другия вариант е да се свържеш с твоя градски и да го питаш при кой е изолирал софтуерно егр-а.

Двата Соленоида до левия калник им разменях маркучите, разлика няма, остава този в дясно да пробвам, за изолиране на ЕГР и то в Мало Конаре съм доста скептичен. За сега ще се мъча колата да работи както е създадена.
Отговори

angelk снимка angelk 03 юли 2014 - 09:56

размени буксите на тия два клапана ще подейства :)

до акумулатора дето са
Отговори

Dimas снимка Dimas 03 юли 2014 - 12:28

Съвсем без вакуум няма да стане. При всяко едно положение соленоида на турбото трявба да остане работещ. Нищо не правиш, като само разменяш маркучите (без буксите). Съвета ми е: провери си всичко свързано с вакуума (виж дали маркучите са здрави и са на местата си, замери вакуума, провери дали в маркучите има моторно масло... има много писано). Ако мембраната на ЕГР-а е здрава няма къде да търсиш проблема освен там.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 03 юли 2014 - 20:39

Утре ще разменя буксите на соленоидите и ще продухам всички маркучи да ги проверя за масло и дупки.
Отговори

angelk снимка angelk 04 юли 2014 - 00:01

направи го ако не стане ти е заминал ЕГР–ра
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 04 юли 2014 - 21:16

след продухване на маркучи и смяна на букси по клапаните и никаква разлика,отворих топлата част на турбото и точно тъпия вакум клапан не може да затвори клапата на турбото
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 юли 2014 - 08:58

"Тъпия" вакуумклапан трябва с вакума да отваря, а една пружинка трябва да го държи затворен. Е тя пружинката е пак в него ;)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 05 юли 2014 - 08:58
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 06 юли 2014 - 16:59

При положение че клапана е натегнат до край и клапата е отворена, дали е проблема в пружинката или мембраната ми е все тая клапана е капсулован и трябва да се смени цял.
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 юли 2014 - 17:07

 Petkov23, на 06 юли 2014 - 16:59, каза:

При положение че клапана е натегнат до край и клапата е отворена, дали е проблема в пружинката или мембраната ми е все тая клапана е капсулован и трябва да се смени цял.


Като за начало върни актуатора в сток позиция. После намери някой със кола със същия мотор и сравни това, което се случва при теб с това на другата кола. Така ще ти е най-лесно.

По-добре пише в темата преди да решиш да правиш нещо, чийто резултат ти е неясен.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 06 юли 2014 - 19:49

Купих колата и беше натегнат докрай, като го свалих го развих нацяло и забелязах предишната му позиция, сложих го на нея и го качих на колата, резултата беше ужасен колата стана много тромава и го натегнах пак както си беше и свалих цялото турбо да видя какво се случва вътре, като сложих маркучлето на клапана и го пробвам с уста какъв ход има. При натегнато положение и засмукване с уста клапата и остават около 2мм да се затвори нацяло.И през цялото време дърпам въздух в момента в който задържа като вакуум да се получи клапата отваря.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 юли 2014 - 19:59

Може оста да е късана някога, на мен ми се случи. Тогава правих удължител за да може да затваря клапата вътре. Трябва да пробваш и този вариант. Поздрави!
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 06 юли 2014 - 20:02

Колега май при теб оста има обратно действие спрямо моята, понеже при мен е натегнато в посока към клапана дори и да се скъса пак може да се завие до там.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 юли 2014 - 14:35

Обратно, колко да е обратно? Вакума дърпа за да отвори, пружинката натика да затвори ;) . Ако оста е къса няма как да стигне за да затвори. Поздрави!
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 07 юли 2014 - 23:00

При мен вакума дърпа за да затвори, като намеря клапан за да сменя тоя ще снимам да ти покажа.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 13 юли 2014 - 22:26

смених клапана но ефект няма и грешката пак се появи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg