Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешките P1635 P1125 P0400

krasimir70 снимка krasimir70 21 юли 2014 - 21:36

Здравейте колеги нов съм във форума но имам страхотен проблем!Та проблема ми е говорим за vectra b 1998g комби! Проблема е там че турбото ми не включваше прогнозираха ми клапани и маркучета- смених ги пак не проработи!Казаха ми дебитометър смених го пак не проработи,следващото че са ми блокирали клапите ЕГР купих нови гарнитури отворих абсолютно чисти няма нагар мърдат се всичко работи,също ми казаха вакум помпа тествахме смуче колкото трябва, и да допълня колата не е включвала турбото от 5 месеца,правихме диагностика показа много грешки една от тях дебитомер и както казах сменихме и пак...Също така ми свети чека и колата не се форсира на 4 оборота да не говорим на 5000,на пълна газ прави около 3900 все едно нещо я спъва пробвахме турбото не е омаслено не е разбито,и на всичкото отгоре ми се спукаха маркучетата на излишната нафта и колата пали на дърпане ! Ще съм благодарен да ми дадете съвет като за начало как да я обезвъздоша горивната система тоест развивах железните проходи за нафтата и въртях да протече и ги завих но пак си пали на дърпане ако може съвет дали може да смуче от макручетата на излишната нафта и после съвет за турбото защото мисля да я хвърля на отпадъци вече!
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 01 август 2014 - 11:42

Колеги затапих ЕГР който е само вакумен,но още не съм направил схемата с релето и все пак като го направих колата стана доста пъргава, върти гуми,Но след седмица пак умря без да изкарва грешка дори като съм над 2500 обортота ме изпредварват некви смешни коли
Отговори

FloW снимка FloW 31 август 2014 - 14:48

И аз искам да се оплача от грешка p1125. Изолирал съм ЕГР, единствения вакуум отива към турбото,сменях клапаните(соленоидите), но разлика няма. Вчера, като махнах маркуча към соленоида открих, е в него имаше масло. Издухах, го но не издържа много и пак светна чека. Кажете какво да пробвам, че вече ми писна от гадната грешка!
Отговори

bat van снимка bat van 31 август 2014 - 15:49

Датчика за налягането на турбото гледан ли е.Ако е набит със сажди и не отчита налягането няма да работи цялата система.
Отговори

asensio снимка asensio 31 август 2014 - 19:23

Турбо, има такъв случай тука вече. Ако соленоида е здрав, датчика е здрав и няма пропуск на системата след турбото, и ако го прави основно след 3000 оборота бих те насочил към турбото.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 август 2014 - 22:58

То хубава че си сменил дебитомера ама с какъв стар нов менте орг. след като го сменихте измерихте ли какви стоиности дава всичко под 700 колата не върви ленива е над 700 колкото повече е далавера колата върви на самолет.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 септември 2014 - 07:59

Колата има ли катализатор? Може да е и от запушени гърнета. Има и такива случаи. Вариантите според мен са: турбо, гърнета/катализатор или мап сензор (малко вероятно). Чистен ли е смукателя скоро?
Отговори

caneiv снимка caneiv 03 ноември 2014 - 21:32

 Dimas, на 01 септември 2014 - 07:59, каза:

Колата има ли катализатор? Може да е и от запушени гърнета. Има и такива случаи. Вариантите според мен са: турбо, гърнета/катализатор или мап сензор (малко вероятно). Чистен ли е смукателя скоро?

Имаш ЛС колега
Отговори

delta снимка delta 28 април 2016 - 12:33

Здравейте колеги, да се включа и аз в темета за грешки Р1125 и Р0400. При мен проблема е в самото ЕКУ - Y17DT. Пробит кондензатор 15uF/35V.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg