Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra 2.0 dti студен старт

alex deltov снимка alex deltov 12 октомври 2015 - 17:35

 tisho.74, на 11 октомври 2015 - 21:06, каза:

Да уточним, че както обикновено трудно схващам от първия път. Значи палиш, изпушва, след което тръгваш. Някъде около тръгването светва чека за десетина секунди. За капак е спъната докато загрее до 80-90 градуса?
Разпитвам подробно, защото съм със същия двигател, същата вектра, и се борих точно с тези проблеми.

Да колега правилно си ме разбрал

P1220 е кода на грешката проверено преди 30 минути,вече си мисля че дърпа въздух от горивния филтър с тва кофти палене.
Живите данни са в стойности нямаше аномалии.
Мнението беше редактирано от alex deltov: 12 октомври 2015 - 17:41
Отговори

bat van снимка bat van 12 октомври 2015 - 17:48

Залагам на батак в резервуара. Иначе лошо.
Успех.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 октомври 2015 - 18:14

Най-долу на страницата има търсачка пишеш кода на грешката и почваш да четеш как колеги са се борили с тази грешка иначе колегата по-горе е писал боклуци полепени по сондата почистването на резервоара е най-евтиния и безболезнен ремонт по нататък боли вече много.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 октомври 2015 - 20:24

И през това (1220) минах това лято. Боклук и гняс в резервоара се оказаха единствената причина. Отвори го непременно преди зимата, че иначе ще го ядеш същия като мен през лятото. От това е и пушека и малко по- трудното палене- помпата не може да засмуче гориво с необходимия дебит. Като не е осигурен дебита на горивото на входа на помпата, компа отчита проблем и обикновено грешките са от серията 1220. При мен лятото беше точно 1220 и пуснах тема. Освен това виж и горивния филтър, че може и натам да е весело. Всъщност като изчистиш цедката в резервоара направо смени и филтъра.
Иначе не-вървенето докато загрее може да е от същото. При мен не е, ама виж дали ще се оправи и тогава рови по- нататък.
И още нещо. Според мен и скромният ми опит 1220 от въздух не се появява. Кофти паленето обаче е много вероятно да е от въздух. Обаче според мен въздуха е малко, и по написаното от теб си мисля, че става въпрос за маркучите за обратната нафта.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 октомври 2015 - 20:30
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 12 октомври 2015 - 20:25

И аз залагам за резервоар...отнесох си едно чистене на резервоар+нов горивен филтър,заради тая грешка.
Но пък за мен няма логика като загрее да се оправя.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2015 - 08:25

Невървенето на студена може да е поради друга причина, може да е от същото. Като оправи нещата с резервоара и филтъра ще си каже. Освен това е много вероятно температурата на горивото в резервоара да се повишава леко като загрее колата от циркулацията на нафтата, и това да пооправя нещата там, засега. Щото на следващия етап няма да може.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 13 октомври 2015 - 18:01

Утре ще изкарам сондата да погледна цедката,иначе днес смених О пръстените на горивният филтър,големия беше притиснат и нацепен от хубав майстор,ама ефект кръгла 0.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2015 - 19:40

Като сложиш новия О-пръстен провери дали от лошия монтаж на стария не е изкривена капачката. Входа и изхода на филтъра също са места, от които на тия години вече може да дърпа въздух. Там има едни О- пръстени, които може да създават проблеми, а струват стотинки. В тази тема http://www.opelclub....howtopic=126477 има много полезна информация по въпроса.
Между другото, колко време върти докато запали на студено?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 октомври 2015 - 19:48
Отговори

Galabov снимка Galabov 13 октомври 2015 - 21:41

Ехеее колко много изписано и само кажи речи 40% верни неща,сега четете и помнете!!!!!При х20дтх х20дтл моторите софта от завода е направен за пуска подгрева само когато температурата на антифриза е по-малка или равна на 5градуса(ГМ вадят ъпдеит на софта при който тези 5 градуса са направени на 15градуса,но при 17 18 градуса пак се появява трудно палене затова е най-добре да е направен на 20 градуса.Това с градусите аз го правя!!!!)При y20dth и y22dtr подгрева е на 40 градуса за това y моторите нямат проблем с паленето!!!!Колега гледам,че си от Пловдив ако искаш дрънни едно телефонче и може да се разберем нещо да ти погледна колата 0878636260 Николай!Поздрави:)
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 13 октомври 2015 - 22:00

Върти си нормално на четвърт както се казва ама после става грозна работа.
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 07:34

 Galabov, на 13 октомври 2015 - 21:41, каза:

Ехеее колко много изписано и само кажи речи 40% верни неща,сега четете и помнете!!!!!При х20дтх х20дтл моторите софта от завода е направен за пуска подгрева само когато температурата на антифриза е по-малка или равна на 5градуса(ГМ вадят ъпдеит на софта при който тези 5 градуса са направени на 15градуса,но при 17 18 градуса пак се появява трудно палене затова е най-добре да е направен на 20 градуса.Това с градусите аз го правя!!!!)При y20dth и y22dtr подгрева е на 40 градуса за това y моторите нямат проблем с паленето!!!!Колега гледам,че си от Пловдив ако искаш дрънни едно телефонче и може да се разберем нещо да ти погледна колата 0878636260 Николай!Поздрави:)


Виждал съм няколко Астри Y20DTH и това с подгрева ама хич не е вярно. Това което казваш, 40 градуса, означава че при всяко даване на контакт, колата грее. Тогава няма смисъл от цялата тая сложна система с датчици и релета. Тука човека си каза че сму свети чека 10 секунди. За една изгоряла свещ тръгна да му разглобяваш ЕКУто да му сменяш акъла.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2015 - 09:10

 Galabov, на 13 октомври 2015 - 21:41, каза:

Ехеее колко много изписано и само кажи речи 40% верни неща,сега четете и помнете!!!!!При х20дтх х20дтл моторите софта от завода е направен за пуска подгрева само когато температурата на антифриза е по-малка или равна на 5градуса(ГМ вадят ъпдеит на софта при който тези 5 градуса са направени на 15градуса,но при 17 18 градуса пак се появява трудно палене затова е най-добре да е направен на 20 градуса.Това с градусите аз го правя!!!!)При y20dth и y22dtr подгрева е на 40 градуса за това y моторите нямат проблем с паленето!!!!Колега гледам,че си от Пловдив ако искаш дрънни едно телефонче и може да се разберем нещо да ти погледна колата 0878636260 Николай!Поздрави:)


колега, и ти се включи в невярното съдържание и вдигна процента :) аз ти гарантирам, че датчика за антифриза не пуска подгрева, ако охладителната течност е над 30 градуса ако ще и вън да е -40. А пускането на подгрева при 5 градуса се определя от друг датчик според мен. Щом не е тоя за печката, значи е тоя на бронята. Все пак на който му се налага да разглоби и да направи съответните проби. 3 датчкика са. Няма да отнеме повече от 10 минути работа, пък после да пише кой крив и кой прав.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 14 октомври 2015 - 09:45

Как ще обясните следното явление?При първо палене за деня и ниски температури под и около 5 градуса подгрева се пуска паля и всичко е 6.След 10 сек гася и пак давам на контакт и подгрева не се пуска. Тоз дизел ,пословично известен с бавното си загряване кога стопли ,че изключи подгрева.
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 10:49

 Ne6to Smisleno, на 14 октомври 2015 - 09:10, каза:

колега, и ти се включи в невярното съдържание и вдигна процента :) аз ти гарантирам, че датчика за антифриза не пуска подгрева, ако охладителната течност е над 30 градуса ако ще и вън да е -40. А пускането на подгрева при 5 градуса се определя от друг датчик според мен. Щом не е тоя за печката, значи е тоя на бронята. Все пак на който му се налага да разглоби и да направи съответните проби. 3 датчкика са. Няма да отнеме повече от 10 минути работа, пък после да пише кой крив и кой прав.


Датчика на антифриза пуска подгрева. Рагледай схемата. Другия датчик който има роля е този за температурата на горивото в помпата. Като ролята на втория не ми е напълно известна. Самото разкачане на датчика за антифриза, включване на подгрева на макс време показва че той е водещия. Отделно се следи и преди колко време е палена колата. Също имаш и Афтерглоу. Което ще рече че подгрева работи и след като си запалилдо определена температура, също и до 2000 оборота на мотора, след това го спира.

 mistarmi, на 14 октомври 2015 - 09:45, каза:

Как ще обясните следното явление?При първо палене за деня и ниски температури под и около 5 градуса подгрева се пуска паля и всичко е 6.След 10 сек гася и пак давам на контакт и подгрева не се пуска. Тоз дизел ,пословично известен с бавното си загряване кога стопли ,че изключи подгрева.


Точно времето следи в тоя случай, че колата е работила до преди определено време и за това не го пуска 2ри път. Той го пуска, но след като запалиш. Лампата показва само колко време трябва да изчакаш за да почнеш да въртиш, а не колко време работи подгрева.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2015 - 10:55

неведоми са пътищата исузови :)

Все пак при мен между 3 и 7/8 градуса сутрин понякога същи има лош старт с 2/3 секунди изкарване на неизгоряла нафта (попушва), когато не включи подгрева в тоя граничен интервал. Всичко при мен е ново и сервизирано и при всеки друг температурен режим колата пали идеално. Миналата година имаше такава тема, която я обърнахме на смяна на свещи и там е обсъдено всичко. Имах същите съмнения и смених свещите, но се оказа, че проблема е от зле изчисления софтуер. Като цяло дори и това не е проблем, защото си палиш и след 3 секунди си в играта, но създава впечатление за неизправност.

Н-ката ми пуска подгрева когато температурата падне под 15 градуса примерно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 октомври 2015 - 10:56
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 11:04

Напълно те разбирам, и винаги се стига до там че проблема е в софта. В случая на Исузото не знам как стоят нещата. Там не съм и разгледаждал даже какво е положението. Но колегата каза че чека му свети 10 секунди, после гасне и другия проблем му е с невървенето докато загрее. За това първо свещите да си погледне и да си провери дали има проблем. Н-ката ти е комън реил, там вече всичко е различно от тия мотори, общото е че и двата са на нафта. Тоя същия проблем го имам от както имам колата. Два пъти съм сменял свещи, за 6 години. Първия път бяха думнали 2, смених 4те и си оставих здравите стари 2. На следващата есен пак 2 вънка и смених само тях. Хубаво е профилактично да се проверяват свещите, като най лесния начин е на съпротивление, за да му е спокойно на човек.
Отговори

Galabov снимка Galabov 14 октомври 2015 - 13:51

Е добре щом не е вярно това което казвам се оправяйте както си знаете,ето защо 99% от хората който разбират не пишат тук!
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 14:12

Добре, да речем е си прав. На вън е 25 май, темепратурата на въздуха е 28 градуса, колата не е палена 3 дни. И твърдиш че като дадеш контакт, подгрева ще се включи ?
Отговори

Galabov снимка Galabov 14 октомври 2015 - 14:15

Не четете правилно!!!Казах ТЕМПЕРАТУРА НА АНТИФРИЗА!!!!Подгрева не се влияе изобщо от външната температура!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 октомври 2015 - 14:29

За мен щом пали така, от четвърт, става въпрос или за гняста в резервоара или за въздух, а може и двете. Обаче, щом не гасне, въздуха е малко или пък близо до дюзите=маркучета за обратната нафта. Виж ги дали са станали на камък. Ако са станали такива значи са за смяна, щото като са такива, вече не са плътни към "тетките" от една страна и към щуцерите на дюзите от друга.
Още нещо, при мен след като изчистих гняста в резервоара налях Кастрол ТДА в четворна доза, за всеки случай да чисти помпата, че авансовия клапан си е.... ма.ата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg