Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Съвет при смяна на заден тампон на двигателя X20DTH

sharky_ssm снимка sharky_ssm 29 февруари 2016 - 18:44

Здравейте колеги! :helpsmilie:
Не открих нищо по темата, за това пускам нова. :unsure:
След вторият скъсан болт на лапата на скоростите реших, че евентуалния проблем е задния тампон на двигателя, откъм купето, през който минават щангите за скоростите.
Смених долния тампон- отпред на лапата на скоростите, но ударите при превключване от първа на втора не спряха. Дори двигателя видимо стои по- напред от нормалното.
Какъв тампон да търся, нов или втора ръка. И ако е нов за някоя марка, на която съотношението цена- качество е поносимо.
Нужно ли е да се сваля магарето за смяната на тампона при Вектрата. Има ли нужда от специални инструменти или умения за смяната му, ако някой е сменял или е наясно за смяната му. :doh: :doh:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 февруари 2016 - 23:07

Ако говориш за тоя тампон при скоростите, да пуска се магарето. Разправия е. По-добре иди някъде да ти го сменят за 50/60 лв.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 февруари 2016 - 23:18

Тампона го купи от магазин "Олимпия". Имат тема в подфорум:"Продава, платени обяви".
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 01 март 2016 - 16:18

И защо точно те ?
Отговори

sharky_ssm снимка sharky_ssm 11 март 2016 - 20:11

В последния сервиз в който се наложи да се сваля магарето, но на форд мондео, майстора си беше оставил ръцете.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 12 март 2016 - 14:14

Аз сменях на Вектрата гумения тампон,но нищо не сваляхме или откачахме...
Даже след това маисторчето ми наглася механизма отпред,и сега скоростите са 6+(стегнато,точно като на спортна кола няма луфтове).
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 март 2016 - 21:40

Ти да видиш. И не са пускали магарето при смяна на тампона при скоростите? Че как става това?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 март 2016 - 21:41
Отговори

bojo06 снимка bojo06 13 март 2016 - 13:40

понеже лично съм си сменял задния тампон, смея да твърдя, че не се сваля магарето. Наложи се да извадя дясната полуоска и то само от вътрешната страна.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 14 март 2016 - 01:24

Става става....стига да си сръчен...
Лошото е,че е тясно и трудно се работи но иначе трябва да разхвърлиш половината работи там.
Отговори

sharky_ssm снимка sharky_ssm 17 март 2016 - 20:58

Е може ли този тампон да е 100 лева, с най- голямата отстъпка 70. Много почвам да се чудя дали да не е втора ръка оригинален, ама като се сменява трудно много се замислям дали няма да се наложи смяна по- скоро от такъв нов, който не е оригинален.
:doh:
Мнението беше редактирано от sharky_ssm: 17 март 2016 - 20:59
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 март 2016 - 21:33

В автофар ми ги даваха 55 до 65 лв на мен. Пробвай там. Взех скъпия, но той е по-мек и май трябваше по-евтиния да взема на времето. Според мен щеше да е по-добър.
Отговори

sharky_ssm снимка sharky_ssm 15 май 2016 - 15:49

:a049: Намерих нов тампон за 40 лева с големи отстъпки. Смяната стана малко трудничко докато осъзная, че не нужно сваля нито полуската нито магарето. След оглед установих, че най- много пречи пръта на скоростния лост. първо му извадих шплента но не беше достатъчно, та се наложи да развия четирите болта които държат кутията на механизма и я издърпах възможно най-назад. От там след като свалих кожуха на турбото, отделих тампона от лапата, което е доста неудобно докато развиеш шестограмите и с малко неудобни завъртания излезе. Канала в който стои рейката пасва точно на тръбите. И тампона излезе отгоре. После по обратния ред го сглобих. Но се налага да са двама души, най - вече за разгглобяването и сглобяването към лапата тампона докато стои във въздуха. :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg