Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

решаване на проблем

magito снимка magito 07 май 2016 - 05:06

Здравейте има един проблем с теч на нафта от датчика за високо налягане или датчика за предварение на опел астра г 1.7 дти 75 коня която нафта отива в блока за управление на гнп и стават хиляди проблеми с колата за които си плащаме по диагностики и майстори .Тъй като този проблем с тези датчици е много болезнен за всички дайте да решим как да го управим.Този теч с тези датчици се оправя времено а цените им са от 150 лева нагоре.Значи въпроса ми е следния към тези които знаят автомобила малко повече от мен и останалите,можели този блок за управление да се хване на по високо и да се сложи нещо на кабелите да не се качва нафтата по тях.Давайте идеи как да си помогнем
Отговори

vdwind снимка vdwind 07 май 2016 - 07:05

За съжаление трайното решение на проблема е единствено чрез смяната на датчика за предварение с нов. Където и да сложиш електронния блок, дори да е на върха на антената, нафтата пълзи по кабела и отива в управлението на двигателя. Това е все едно да натопиш единия край на парцалче в нафта и след известно време, цялото ще се напои догоре. Човек, сменяй го с нов и не се занимавай с глупости да не повредиш нещо друго. Казвам ти го от личен опит. Смених датчика преди 6 години и нямам проблем с нафтата повече.
Отговори

danymish снимка danymish 07 май 2016 - 07:57

Здравей,преди една година и аз смених този клапан поръчах го от ТУК. В момента е намален на 206 лева.
Отговори

vdwind снимка vdwind 07 май 2016 - 08:11

Някои "майстори" предлагат да ти срежат облицовката на кабела, за да може да ти тече нафтата на земята и да не се качва в управлението. После в 1 хубав момент ще ти се прекъсне кабела и колата ще ти умре на пътя, да не говорим че пак ще ти се качва нафта ама по-малко. Колегата е дал линк с добра цена, аз за моя платих 280 лева преди 6 години. Сменяй го с нов и си карай колата с кеф. Този датчик за аванса, е нещо като консуматив за помпата Денсо и се прецаква (почва да тече) на приблизително 130-140 хил.км
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg