Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с турбината на Зафира Б

Taff снимка Taff 15 май 2016 - 09:05

Здравейте колеги. Преди няколко седмици се сдобих със Зафира Б CDTI 120 коня 2007 г. Покарах я и след 200 км започнаха проблемите. Първо се задръсти филтъра за твърди частици. Махнаха го. С него си замина и катализатора. Оказа се обаче, че мъките не свършват до тук и сега на ред е и турбината! Загуба на мощност, чрен дим и висок разход на гориво както и характерното виене от турбината при по-високи обороти. Сега колата си седи паркирана защото ме е страх да не се скапе още нещо, ако я карам така. Въпроса ми е има ли опасност за двигателя? Има ли начин да се изключи турбината и да се кара колата без нея? Все пак дори до сервиза да отида ме е страх да я закарам в това състояние.
Отговори

петко 12 снимка петко 12 15 май 2016 - 12:52

За съжаление, дето се вика още не си успял да и се нарадваш и .... Относно предстоящия ремонт, недей бърза обмисли всичко както трябва и подбери качествен сервиз. Нека колегите те посъветват, какво турбо да избереш и дали изобщо е турбото ,а не някой дребен детайл. Желая ти да нямаш други проблеми.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 май 2016 - 19:06

Чест проблем е разтоварващия клапан. Не се хвърляй на дебели ремонти преди да си се убидил в проблмеа. Може от махането на дпф-а да ти забива колата.
Отговори

Taff снимка Taff 17 май 2016 - 00:33

Проблема се реши със смяна на турбината! Сега не мога да си позная колата. Не дава да докосна газта!
Мнението беше редактирано от Taff: 17 май 2016 - 06:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg