Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Astra H GTC въпрос относно лампата за маслото

ГостSveS_* 15 март 2011 - 19:12

Здравейте,
първо искам да уточня,че съм нов във форума и ми предстои закупуване на Опел Астра H 2006та година 1.9 турбо дизел 150к.с. GTC Астричката е на 70к км. и е купувана от тук(София Ауто). Сервизирането е извършвано по план (според сервизната книжка). Това, което ми направи впечатление е, че при запалване на двигателя - лампата на маслото изгасва след около 3-4 секунди. На таблото свети INSP което до колкото разбрах значи, че трябва да се сервизира (масло, филтри, ремък и т.н.). На загрял двигател, след загасяне и повторно запалване - отново са нужни около 4 секунди за да изгасне лампата. Докато е в движение колата не свети и не примигва. Не знам дали е нормално това, или говори за някакъв проблем... я маслената помпа, я датчик на маслото, я конзолата на масления филтър... знае ли се :(
Та молбата ми е - да ми кажете дали и при вас е така - и ако не, на какво би могло да се дължи...?
Благодаря предварително (използвах търсачката, но ми е трудно да се ориентирам... не срещнах подобен проблем!
Отговори

reload снимка reload 16 март 2011 - 01:07

Цитат

... на какво би могло да се дължи...?
Благодаря предварително (използвах търсачката, но ми е трудно да се ориентирам... не срещнах подобен проблем!

... на какво би могло да се дължи...? Прочети тук: Нулиране на InSP инспекцията
Честито и късмет с колата !
Мнението беше редактирано от reload: 16 март 2011 - 01:08
Отговори

kirenski снимка kirenski 16 март 2011 - 08:59

За инспекцията линка ,по горе
При мен Лампата на маслото гасне веднага
Може да има забавяне,заради по кофти масло !!!
Отговори

ivo123 снимка ivo123 16 март 2011 - 12:37

или от скапан маслен филтър
не е нормално иначе да гасне толкова бавно лампата за маслото
Отговори

stei снимка stei 16 март 2011 - 13:09

Нормално е да гасне по бавно. Мойта от нова е така а и не само тя. по дълга е маслената магистрала питал съм доста пъти. А и като ти включат софтуерно дневни светлини забележи, че се включват в момента на загасване на лампата за маслото. Незнам дали има връзка но ми казаха че задръжката на светлините е в интервала на загасване на лампата.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 16 март 2011 - 14:35

и колко ти е дълга маслената магистрала
на X20DTH събира 5,5 литра масло и в момента на запалването гасне лампата на маслото.
Единствено може конструктивно да има някакво различие в магистралата и по-бавно да качва масло или клапан на помпата или на филтъра да не уплътнява /някои филтри имат клапан на тях/
Отговори

stei снимка stei 16 март 2011 - 15:59

Еи сега ще я премеря. Казвам на какво се дължи проверено е на доста Астри с 1.7 а е и питано доста в сервизите от мен, предполагам че и при 1.9 е така. Няма вариант да е от скапан филтър поне при мен. Карам само с MAN филтри и масло 5W30 GM което се сменя на всеки 10000 въпреки че му дават по голям пробег.
Мнението беше редактирано от stei: 16 март 2011 - 16:02
Отговори

ГостSveS_* 16 март 2011 - 16:38

Благодаря на всички за мненията :)
Разбрах се с продавача да смени малото и консумативите и ако се оправи да платя за смяната + цената за която се договорихме...
Поздрави!
Отговори

stei снимка stei 16 март 2011 - 16:51

Успех колега но не се доверявай друг да ти сменя масло и консумативи особено ако не го познаваш. И според мене задължително я закачи на TECH2 поне да си сигурен,че не е въртян километража а и Краш теста не е лошо да го погледнеш.
Отговори

Гено снимка Гено 14 май 2016 - 08:17

здравейте,
На колата на дъщеря ми - Астра Н, Z17DTH,2007г - лампата за маслото в повечето случаи гасне преди стартиране на двигателя, дори когато е престояла цяла нощ. Понякога си гасне нормално - малко след стартиране на двигателя.
Някакво обяснение...?
Инсталираха и дневни светлини, или по-точно ги активираха, ако има връзка ( това в Стефанов )
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2016 - 11:45

Намеса по индикациите по таблото? Колата от автокъща ли е купувана?
Отговори

Гено снимка Гено 14 май 2016 - 12:15

от автокъща
Караха я в сервиз при познат преди да я вземат, уж не е превъртан километраж, друго не знам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2016 - 18:11

Ако е светела дълго след запалването автоджамбазите може да са вързали по някакъв начин лампата така, че да си гасне... Обаче може връзката им да не прави добър контакт и това да е резултата- понякога да гасне преди да запали, вместо след.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 май 2016 - 18:12
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 май 2016 - 18:20

Блока на мотора ти е на база Исузо. При тези модели лампата гасне различно топла и студена. Но за да си сигурен и спокоен иди в сервиз, където имат манометър с подходящата резба, да го закачат на мястото на датчика.
Автоматичните светлини се палят от датчика за масло. Можеш да видиш дали лампата е в синхрон с фаровете, да не би вярно джамбазите да са творили и да са закачили лампата за масло към друг датчик.
Мнението беше редактирано от k opel e: 14 май 2016 - 18:24
Отговори

Гено снимка Гено 14 май 2016 - 21:10

благодаря за предположенията.
Ще се ходи в сервиз, така или иначе, но исках да имам някакви насоки.
Пропуснах да кажа, че сменихме маслената помпа, така че може да е имало някаква причина да е пипано нещо, ако не е давала добро налягане.
http://www.opelclub....howtopic=129059
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg