Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Аудио

ГостMaramungel_* 28 август 2015 - 22:04

Такааа Здравейте колеги имам следният въпрос че вече незнам какво да правя.В моя Вектор си сложих усилвател буфер всичко е вързано както трябва. Усилвателя е малък THUNDER TCA-2053 160 вата на мостов режим тва ми е достатъчно 8 квадрата кабел трябва да са му пре-достатъчни ако не е така кажете ми колко трябва да сложа.Всичко дотук ок обаче вече 5 колони смених 200 -300 лева опуках защото по някаква незнайна за мен причина колоните ми горят направо им се запалват намотките сменям колоната върви 1 2 седмици и бамм изгаря а усилвателя не изгаря.Преди това бях с друг усилвател мислех 4е е от него затова го смених но сега пак имам същия проблем.Иначе всички други колони в колата си вървят без проблем и не изгарят .Та въпроса ми е може ли да е от акумолатора да ми прави мизерии и да пуска някъв пиков ток когато си поиска или да търся другаде проблема ???
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 29 август 2015 - 02:44

Търси проблема в марката Thunder и във високоговорителите, които при цена 200 лева за 5 броя вероятно са от същата марка или някоя подобна. Казано е - не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща! Що си си купил Опел, а не китайски Great Wall от Ловеч?
Отговори

bat van снимка bat van 29 август 2015 - 08:26

Колегата е прав.Проблема е че Засилвателя се претоварва и започва да криви, и от там Аиде на магазина.А това че усилвателя не гори спокойно и това ще стане.
Ако има мераклия да ти купи усилвателя -мажи му ските.
Бягай от марката Тъндър и Магнат.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 август 2015 - 08:36

Като начало си виж мощностите на говорителите дали са подходящи спрямо това, което ти дава усилвателя. Едва след това може да се търси проблем по техниката.
А и трябва да се има предвид, че говорителите на тази марка не стават за почти нищо. Може би стават само за украса. Но това е така за много марки, всъщност. Но това от друга страна не означава, че всички трябва да ползваме поръчкови компоненти, проектирани и произведени за конкретното приложение.
Та виж наистина мощностите, щото колкото и да не стават, все пак и на Thunder не им изпадат бобините през две-три седмици ако са правилно подбрани. Какво значи правилно подбрани- ами това, което отива към говорителя го умножаваш по две (или дори по три-четири за многото кофти марки, една от които е и Thunder) и това е номиналната RMS мощност на съответния говорител. А не разни други идиотски цифри по кутиите на говорителите. Другата възможна причина се крие в усилвателя. Ако при пиковете подава правоъгълни импулси вместо това, което трябва, резултата в крайна сметка е същия. А това се гледа с осцилоскоп, за друг начин не се сещам.
Отговори

ГостMaramungel_* 29 август 2015 - 20:37

Пич аз ти казвам приблизително 200 лева те са повече да няма смятам до стотинка. Хубу бе преди това беше Pioneer усилвателя 300 пари броих за него и пак беше така ся кажи че и той не е хубав !! Защо пак да давам 300 или повече като резултата е същия господин Thunder е проблема ?????? С един приятел си взехме едни и същи усилватели Thunder при него няма този проблем и кабели и чинчове и всичко е еднакво а сега ми обяснете къде е проблема :) МОже ли да е акумолатора или ен тва ме интересува .
Отговори

titan22 снимка titan22 29 август 2015 - 20:45

Що не ги размените с приятеля ти усилвателите и да видиш при теб как ще се държи?
Отговори

bat van снимка bat van 30 август 2015 - 06:57

Радиото може да подава кофти сигнал,или ако ползваш трансмитер примерно.Приятела с какво радио е същото като твоето ли е. Нещо важно масата от усилватела до купето- колко е дълъг кабела,добре ли е стегнато всичко,кабела да не мърда в кабелната обувка (ако има такава)и др. подобни неща понякога са фатални.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 август 2015 - 08:10

Както и колегата преди мен каза- всички връзки трябва да са добри. Входния сигнал как е, изкривявания там има ли?
Като го слушаш твоя има ли изкривявания или си е добре? Щото повечето изкривявания са ясно доловими и на слух дори и от не аудиофили. Твойте говорители същите като на твоя човек ли са? Щото си писал, че усилвателите са ви еднакви, но за говорителите нищо.
Още нещо. Как е решен въпроса със захранването при пиковете? Сложил ли си кондензатор/и при усилвателя, за да осигуриш пиковете? Щото имай предвид, че точно при тия пикове ако няма ток, импулсите се отрязват и горят говорители. В тази връзка може и акумулатор, алтернатор да не са особено наред. Мерил ли си напрежението под товар върху акумулатора? Самия акумулатор тестван ли е скоро за заряд?
Отговори

ГостMaramungel_* 30 август 2015 - 10:44

Неговото CD е Sony от новите които са без диск само флашка.Моето е Sony Xplod с диск две Sony-та с почти еднакви параметри.Радио не слушам при нас в Хасково Радио 1 и Енерджи където има различна музика а не се върти едно и също почти не се хващат.Сигнала е само от флашка и са сваляни само HQ песни с кристален звук.Говорителите неговия е PUNCH 12-ка моите бяха Thunder Pioneer Boshmann Xbass Xplod 10-ки и 1-2 някви други странни марки които издържаха повече време от марковите.Преди 2 дена бях при електричар и при товар и без товар и акумолатора и алтернатора са в норма.Акумолатора се зарежда в стойности и под товар тва фарове музика парно и други се държи нормално и няма фрапиращи падове всичко е нормално.Не няма кондензатор не мислех че при 160-180 вата RMS на колони и усилвател ще ми трябва но сега ще сложа да видя ще оправя ли проблема.Ако имате някои други предложения как да открия дадения проблем ще пробвам и тях че всеки месец не ми се купуват говорители :)

ПС.Моя приятел и той няма кондензатор който да се справя с пиковете.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 август 2015 - 11:27

При това всичкото, остават връзките по захранването, както и говорителите де. А познат с осцилоскоп имаши ли? Да видите какво става със сигнала на изхода на усилвателя. Щото нещата може да отидат и към дефект в него...
Сега погледнах и какво имат Thunder като басове. Друго освен 120 вата RMS на 4 ома и 10 инча не видях. Твоя такъв ли е?
TCA-2053 в мостов режим върху 4 ома му дават 160 вата RMS. Ми най- вероятно с лекота ше издуха басчето от горния ред.
Отговори

ГостMaramungel_* 30 август 2015 - 15:41

Не не е такъв забраих вече кав беше модела ама РМС-са му беше кам 200 и нещо ам ще гледам връзките отново пак ще погледна масата ще сменя кабела към тубата с по-дебел и тва е кот сабя покаже :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg