Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega B

Взаимозаменяемост на задни врати от Омега В седан и комби

Stanislav.I снимка Stanislav.I 30 август 2015 - 09:07

След като смених плюшения салон на омегата с кожен, излезна друг проблем:

стъклата на задните врати на моята кола са ръчни, а корите на кожения салон за отзад са за електрически прозорци. Чесахме си главите с един мой приятел, с когото направихме монтажа. Имаше някаква идея да свалям части от едните кори и да слагам на другите, за да не се вкарвам в поредния филм, но в крайна сметка се отказах и ги сложих така (след като изрязах металните шишове за манивелките).

Искам направо да сложа две задни врати с електрически механизми. Или просто да сваля същите и да ги монтирам при мен. Въпросите са два:

1. Взаимозаменяеми ли са задните врати на комби и седан?

2. Ако вратите не могат да се заменят, ще има ли някакви проблеми да се свалят всички чарколяци и да се прехвърлят при мен? От врати на седан на врати на комби, разбира се.


Поздрави
Отговори

titan22 снимка titan22 30 август 2015 - 10:07

Вратите не са напълно заменяеми-можеш да вземеш машинките и да си ги монтираш на твоята,инсталацията също.Огледай корите,ако се разделят по средата,можеш да си вземеш само долната част от ел.вратата и да си сглобиш твоята за да няма дупка от ръчната машинка,ако не се разглобява-търсиш тапи и си готов.При Омега-та не знам точно как са задните кори,но при Астра Ф комби има разлика.
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 30 август 2015 - 11:11

Да, точно това беше първата идея - заигравка с корите и размяна на долните части. Но щеше да се получи Франкенщайн. Още повече на задната кора с ел.стъкла ми харесва мястото за багаж. Нещо, което няма при ръчните стъкла и плюшения салон.

Да разбирам, че ако взема врати от седан с ел.стъкла, няма да имам проблем да прехвърля инсталация и машинки?! Т.е., няма да има разлика в монтажа, така ли? Тази подмяна няма да я правя аз и не искам майсторът да мърмори, че нещо не пасва. Идейно трябваше да купя две врати, които просто да ги монтарим на моята. Всичко това се прави, защото следващият месец колата влиза в бояджийното. В този случай ще има прехвърляне изглежда, защо не ми се търсят вече врати от комби. Изморих се...
Отговори

titan22 снимка titan22 30 август 2015 - 17:18

Абе пич,в момента аз си правя Вектра-та с машинки и инсталация от Омега В почти всичко пасва,изключвам че има малка разлика в центалната конзола за управление на 4-те ел.стъкла.Друг е въпроса че ел.механиката с машинките от Омега В за задните врати съм ги монтирал на Астра Ф без проблем и си работеха до последно(докато продадох колата).
Мнението беше редактирано от titan22: 31 август 2015 - 11:20
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 31 август 2015 - 09:44

Е, супер тогава. Благодаря!
Отговори

Ch0cHo снимка Ch0cHo 31 август 2015 - 16:47

Здравейте, колеги така или иначе сте си играли със корите на вратите ето от тук взимаш 2 машинки за ел. стъкла http://www.megaparts...lterSubmitted=1 на доста добри пари монтираш си ги на мястото на твойте ръчни и не се занимаваш със нищо повече по добре от оригиналния цвят на всички детейли няма !
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 02 септември 2015 - 07:17

Идеята беше да се сменят направо вратите, защото предполагам, че е по-лесно. Но както стана ясно, между задните врати на седан и комби имало разлика.
В този случай предпочитам да дам направо две врати и монтажника да си вземе всичко онова, което му трябва, вместо после да мърка, че нещо му липсва.. :-)
Отговори

Ch0cHo снимка Ch0cHo 03 септември 2015 - 07:26

 Stanislav.I, на 02 септември 2015 - 07:17, каза:

Идеята беше да се сменят направо вратите, защото предполагам, че е по-лесно. Но както стана ясно, между задните врати на седан и комби имало разлика.
В този случай предпочитам да дам направо две врати и монтажника да си вземе всичко онова, което му трябва, вместо после да мърка, че нещо му липсва.. :-)

Да най добрия вариянт е това, даваш му вратите той си взима просто ел. машинките и инсталация от някъде монтира ти ги и забравяш за случая новите кори щом са от кола с ел. стъкла би трябвало да си имат копчето или поне дупката това е всичко за 50 60лв ги правиш и 2те задни врати да са със ел стъкла.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg