Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешките P1635 P1125 P0400

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 06:49

Дано линка вече работи
https://lh5.googleus...omega_b-612.jpg
Ако пак не се отваря профилната ми снимка във форума е турбото с въпросния клапан.
Вчера пробвах различен стил на каране и при нормално каране светва чека, а при настъпване на газта няма никакви проблеми.
Мнението беше редактирано от Petkov23: 27 юни 2014 - 06:51
Отговори

ceko снимка ceko 27 юни 2014 - 07:38

Тоя клапан или работи или не ,в него има най обикновена мембрана която се движи от вакуума.Пробвай да засмучеш с уста от маркучето което влиза в него,тряба да се дръпне оста на уестгейта,и да се задържи.Ако се връща най вероятно се е пробила мембранката.По често проблема идва от електромагнитния клапан който управлява посочения от теб актуатор,намира се непосредствено от дясно на него.
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 юни 2014 - 08:47

 ceko, на 27 юни 2014 - 07:38, каза:

Тоя клапан или работи или не ,в него има най обикновена мембрана която се движи от вакуума.Пробвай да засмучеш с уста от маркучето което влиза в него,тряба да се дръпне оста на уестгейта,и да се задържи.Ако се връща най вероятно се е пробила мембранката.По често проблема идва от електромагнитния клапан който управлява посочения от теб актуатор,намира се непосредствено от дясно на него.


Съгласен съм само дето с уста ще ти е малко по-трудно да го провериш. Обърни внимание на вакуумните маркучи. Достатъчна е една малка дупка, за да имаш ядове.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 13:25

 Dimas, на 27 юни 2014 - 08:47, каза:

Съгласен съм само дето с уста ще ти е малко по-трудно да го провериш. Обърни внимание на вакуумните маркучи. Достатъчна е една малка дупка, за да имаш ядове.

Паля колата и на празен ход лостчето след клапана трепти напред назад, а като и дам газ се мести към турбото мисля и стои стабилно.
Ще пробвам това което казахте с устата но ми казаха че трябва 1 бар налягане едва ли ще го създам аз.
Най-странното е карам нормално на 3та предавка с 40км/ч и се включва чека щом и дам малко газ да дигне 51-2км/ч и чека гасне.
Отговори

asensio снимка asensio 27 юни 2014 - 13:33

Я запали на място, и напомпай спирачката няколко пъти и виж дали ще светне чека.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 13:52

Помпих 3-4 минути и грешка не показа, искарах маркучлето и го засмуках и с лекота лостчето се дръпна назад и се чу едно пукане.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 14:03

Кажете само това продава ли се някъде като отделна част или да го търся по моргите.
Отговори

asensio снимка asensio 27 юни 2014 - 14:08

Да няма нагар по уестгейта ?
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 14:29

Izvinqvam se za latinicata no pisha ot telefona i nqma kirilica, okaza se che samoto lostche se mesti mn leko moje li membranata da e zdrava a samata prujinka da e hlabava
Отговори

ceko снимка ceko 27 юни 2014 - 14:39

То лостчето трябва да се движи леко,на ръка се мърда спокойно.Щом като си дръпнал въздух и лостчето се движи е здраво,нормално е да се чува изпукване.
Мнението беше редактирано от ceko: 27 юни 2014 - 14:40
Отговори

asensio снимка asensio 27 юни 2014 - 14:54

Дай пак, по принцип си имал тия грешки, вакум не би трябвало да е, лостчето се движи. А сега трил ли си грешките, и като на ново е показала проблем, връзвал ли си я ? Имаш ли опком ?
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 юни 2014 - 16:47

 Petkov23, на 27 юни 2014 - 13:25, каза:

Най-странното е карам нормално на 3та предавка с 40км/ч и се включва чека щом и дам малко газ да дигне 51-2км/ч и чека гасне.


Това верно е странно, като се имат в предвид грешките. Иначе аз смених моя актуатор преди време, но като цяло не се продават, като резервна част (дори и да намериш ще е на някаква невероятна цена), а и леко се съмнявам да е от него.

Нещо правил ли си по колата скоро, което да е свързано по някакъв начин с вакуум (ЕГР, соленоиди, вакуум помпа, тръбички и т.н.)?
Отговори

ceko снимка ceko 27 юни 2014 - 16:58

Аз в темата никаде не видях да е посочил конкретна грешка колегата.
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 27 юни 2014 - 17:13

Нямам си идея за конкретна грешка, опком нямам, колата я купих преди няколко дни. Човека от който я купих се беше прибирал от Италия и я е докарал, той я беше карал при тоя майстор и понеже се познаваме ми каза за грешката преди да я купя понеже в рамките на 2 дни в които я пробвах не искара грешка и той си призна и ми каза при кого я е карал на диагностика, а майстора ми е съсед и веднага отидох при него да ми каже кво е положението, каза че е този клапан и не е скъп ама явно до сега не е сменял на Опел а по-скоро на ФВ, каза че е гледал вакумчетата и ЕГР и там проблеми няма.
Току що пътувах с колата от Пазарджик до София и през целия път чека не светна, на влизане в София първия светофар светна чека докато чаках на червено и след това изгасна и повече не е светвал а доста пъти спирах.
Ако може да кажете откъде да си взема Опком който ще ми върши работа на сносна цена.
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 юни 2014 - 17:26

 ceko, на 27 юни 2014 - 16:58, каза:

Аз в темата никаде не видях да е посочил конкретна грешка колегата.


Грешката е моя. Обърках го с колегата пуснал темата (бях запомнил, че е от Пазаржик).

Колега, ОП-КОМ можеш да си купиш от много места, като дори тук (във форума) има човек, който се заминава с продажба на такива и има много доволни колеги. Иначе аз имам ОП-КОМ и няма проблем да закачим колата (ако все още си в София).
Мнението беше редактирано от Dimas: 27 юни 2014 - 17:33
Отговори

angelk снимка angelk 01 юли 2014 - 14:33

Оправихме колата нов софтуер който не отчита ЕГР клапана и сега има драстична промяна варви повече от преди
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 юли 2014 - 14:40

Сподели (може и на ЛС), къде, как, какво, що...
Отговори

angelk снимка angelk 01 юли 2014 - 14:46

Амии майстора е от Мало Конаре видя званна един телефон човека за 2 часа направи новия софтуер отидохме преинсталира го без никакви ядове на втора колата варти гуми 82 коня е! Днес го направихме много съм доволен за сега
Отговори

angelk снимка angelk 01 юли 2014 - 14:55

просто вече не отчита ЕГР клапан и 2-та клапана до акумулатора само онзи за турбото работи ако колегата с тази грешка по горе дето пише ако иска ще му дам номера на човека да му званне да се разберат, човека разбира много и обяснява всичко подробно
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 02 юли 2014 - 11:43

вчера разглобих смукателните колектори изчистих ги под ЕГР клапана имаше 2 ламаринки да го изолират, махнах ги и колата върви по добре но пак влиза в авариен режим, купих си ОПком p0703(0b) p1125(03) p0400(05) изчистих ги и сега изкарва само p0400(05) регулирах лостчето на клапана на самата турбина като го навия да е по късо по рядко излиза грешка но колата стига само 3500 оборота и сякаш няма мощност а като го развия до средата стига до 5000 оборота и по лесно излиза чека с p0400 (05) отварях клапанчето което управлява вихровите клапи мембраната е здрава размених маркучите на двата соленоида до левия калник пак изкарва грешка, забравих да кажа ЕГР клапана работи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg