Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra 2.0 dti студен старт

alex deltov снимка alex deltov 08 октомври 2015 - 21:57

Здравейте колеги,тези дни като застудя времето при палене сутрин или вечер,на студен мотор изпушва сив дим и работи лошо около 10-20 секунди.
Доста теми четох общо взето мисля че,трябва някакъв аванс да се пипа,ако някой знае добър майстор в пловдив да каже.
И може ли софтуерно да се пипа аванса.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 октомври 2015 - 22:35

И като прочете толкоз теми как не разбра че ;;аванса;; дето ти трябва се нарича въздух в горивната система.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 октомври 2015 - 09:10

има и друга опция, но колегата не е уточнил точно кой ДТИ мотор е и коя година е колата. X20DTH и DTL примерно приблизително между 3 до 10 градуса не пуска подгрева, а понякога му е необходим. Пали, но изкарва малко сурова нафта в началото. Разбирасе колкото в по-добро състояние ти е мотора и горивната система, толкова по-слабо забележим е проблема. При мен го има само ако някъде около нулата реши че не му трябва подгрев.

Има и още една опция. Да отчита правилно външната температура, но датчика за антифриза да отчита грешно над 30 градуса и пак пали без подгрев.

Иначе наистина няма особен шанс да има общо с аванс.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 октомври 2015 - 09:12
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 октомври 2015 - 09:17

Колегата иска като на вагените да увеличи авансовата порция гориво при палене. При нас също става и решава донякъде проблема със студения старт, но е все пак ремап :(
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 октомври 2015 - 09:37

е то тогава по-добре да ремпапне пускането на подгрева на 10 градуса.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 октомври 2015 - 13:44

Незнам дали някой го прави точно това, затова компенсират със гориво :)
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 09 октомври 2015 - 16:58

Ne6to Smisleno абе не съм съгласен за тоя подгрев...
При мен на 15 градуса греят 20сек. след това спира токът към тях.
А реотанчето светва за максимум 2-3сек но си продължават още 17сек да греят.
Невярвам системата за подгрев на Евро 2(X) моторите,да е по различна от Евро 3(Y).
За мен е или изгоряла свещ или въздух.
Първо виж свещи,и ток към тях дали идва(най-лесно).
След това въздух както е спомевал пръв mrsch66.
Там вече маркучетата за излищното гориво правят проблем,и уплатненията на филтъра(те и те се сменят елементарно).
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 октомври 2015 - 17:56

Колегата не споменава да свети чека ако беше свещ чека щеше да грейне веднага след запалването.
Отговори

asensio снимка asensio 09 октомври 2015 - 19:21

Зависи къде е прекъснала свеща. Ако е думнала по средата чека не свети. Лично съм го ял с 2 такива свещи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 октомври 2015 - 19:25

 Y22DTR, на 09 октомври 2015 - 16:58, каза:

Ne6to Smisleno абе не съм съгласен за тоя подгрев...
При мен на 15 градуса греят 20сек. след това спира токът към тях.



Точно щото си с "Y" мотор и при тях от някъв момент има фикснат софт. Даже май сервизна акция четох, че е имало. Колегата да каже к'ъв е мотора. Ако е Х няма нужда да разглабя всичко. Нека да изчака да падне температурата под 0 и ако почне да пали нормално е ясна работата.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 октомври 2015 - 19:36

Защо да чака да дръпне кабела на тем.датчик на термостата компа се шашка и си мисли че е -50 и включва подгрева на макс ако запали без досегашните пушеци и претрисане работата е ясна.
Отговори

asensio снимка asensio 09 октомври 2015 - 20:07

Така е. Нека скубе датчика и всичко ще си дойде на място. Отделно кампанията е за X и Y мотори. При по голям пробег мотора почва да пали по трудно и за това е тоя фикснат софт. Да пали по лесно. Дали е по дълго време да грее и от по рано или пипат порцията, както каза колегата по горе не знам.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 10 октомври 2015 - 13:38

Така нека да се уточня че,мотора е X20DTH 2000година 100 коня,след като застудя се появи този проблем,подгрев досега не ми е пускала.Следа като запали изпушва давам малко газ оправя се и потеглям на 1 без газ включвам 2 и така по тясната улица на оборот светва ми чека за 10 секунди и изгасва.Започва да върви едва когато стигне 80-90 градуса преди това не се изтрелва.Забелязах че на термостата има два датчика единия е с един кабел клема,и горната част на датчика там където се захваща клемата се клати.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 октомври 2015 - 17:38

Колкото и да не ти се иска ще трябва да направиш диагностика и преди експерта да изтрие грешката си я запиши после я пусни тук за да помагаме най вероятно ще започва с Р- и след това четери цифрен код.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 10 октомври 2015 - 17:58

Както ти казаха колегите изкарай буксата от този датчик и виж при контакт дали ще ти се пусне подгрева.Тези двигатели са направени да ползват подгрев за да запалят под 5 градуса ,но тъй като са на преклонна възраст при студено време си палят трудно.Този светваш за малко чек май показва изгоряла свещ,на 100 процента да се разбере диагностика. Тва да не върви докато загрее може да са грешни данни на температурен датчик ,той се хваща на диагностика на живи данни.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 11 октомври 2015 - 13:27

Тези дни ще направя диагностика и ще пиша резултата тук,сега пробвах нещо но не знам дали не съм в грешка откачих една клема с един кабел на термостата и нищо не светна.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 11 октомври 2015 - 20:55

Объркал си буксите...
Там са 2 датчика.
Едната е за стрелката на таблото тя е с 1 кабел.
А тази за която говореха момците над мен е с 2.
Тя е по към мотора и буксата е черна,а датчика е със или черна или бяла пластмаса.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 октомври 2015 - 21:06

Да уточним, че както обикновено трудно схващам от първия път. Значи палиш, изпушва, след което тръгваш. Някъде около тръгването светва чека за десетина секунди. За капак е спъната докато загрее до 80-90 градуса?
Разпитвам подробно, защото съм със същия двигател, същата вектра, и се борих точно с тези проблеми.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 октомври 2015 - 11:31

Да кажа, че малко се объркахте с датчиците май. Тоя на термостата мери дали антифриза е под или над 30 градуса и казва да ли да пусне подгрева, АКО тоя до филтъра на купетп отчете, че е под 5 градуса. Та в тая връзка на студен мотор даваш на късо (по спомен) тоя датчик до филтъра. 99% съм сигурен че това е номера. Има шанс и тоя датчик под бронята да мери, котйо е за борд компа, но тоя на филтъра мери за печката и мисля, че мери и за подгрева.

Може и аз да съм в грешка. Ще седи задраскано докато не видим как точно работи схемата. Колегата Асенсио каза, че е пробвано и ако се откачи тоя датчик до термостата, включва подгрева и при над 5 градуса.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 октомври 2015 - 15:27
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 12 октомври 2015 - 12:00

Само да уточня за датчика до кутията на филтъра за купето няма нищо общо с подгрева.Моя е премахнат тъй като съм правил разни чалъми с печката и колата си пуска подгрев нормално.Той е само за печката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg