Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra 2.0 dti студен старт

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2015 - 14:32

 Galabov, на 14 октомври 2015 - 14:15, каза:

Не четете правилно!!!Казах ТЕМПЕРАТУРА НА АНТИФРИЗА!!!!Подгрева не се влияе изобщо от външната температура!!!


Нищо лично, но просто отхвърляш мнения и ги заменяш с други невярни. Това създава объркване. Ако си наистина наясно защо не обясниш подробно проверката която прави мотора и с кои датчици я прави. Би могло да е от полза на мен и на други колеги на друг етап.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 октомври 2015 - 14:33
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 15:03

Сам можеш да предположиш че ако външния въздух е 28 градуса антифриза ще е над 20 градуса, Гълъбов. Уж изпъкваш като рабирач, а не можеш нещо елементарно да прочетеш между редовете. По нагоре се писа на поне 5 места че антифриа определя греенето. И ти пак натякваш неша които всички знаем. Ще се включили подгрева или не АКО АНТИФРИЗА Е С ТЕМП НАД 20 ГРАДУСА ПО ЦЕЛЗИИ (че може да се окаже че говориш за фаренхайт) И КОЛАТА НЕ Е КАРАНА 3 ДЕНА ?
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 14 октомври 2015 - 17:47

 asensio, на 14 октомври 2015 - 10:49, каза:

Датчика на антифриза пуска подгрева. Рагледай схемата. Другия датчик който има роля е този за температурата на горивото в помпата. Като ролята на втория не ми е напълно известна. Самото разкачане на датчика за антифриза, включване на подгрева на макс време показва че той е водещия. Отделно се следи и преди колко време е палена колата. Също имаш и Афтерглоу. Което ще рече че подгрева работи и след като си запалилдо определена температура, също и до 2000 оборота на мотора, след това го спира.

Може би следи температурата на горивото което идва...
Всеизвестен факт е,че дизела пали от компресия и температура.
Когато температурата на горивото е по голяма,допринася за по-лесно възпламеняване.
Затова и излищното гориво което се връща в резервоара се връща до цедката за гориво,от кадето тръгва горивото за мотора на обратно(защото вече затоплено ще се възпламени по лесно).
И свещите греят след старт за да компенсират студения мотор,въздух и студеното гориво което влиза в ДВГ с цел по-добро изгаряне(а на дизела му трябва температура).
Когато и антифриза е загрял до определена стоиност или горивото то по лесно обясних защо,софтоерно изглежда е направено да прекратява подгрева,защото факторите които са нужни за да запали са на лице.
(е налице но когато моторите са ни били нови,сега вече...)
Поне така си го обяснявам аз,и от часовете по ДВГ което съм научил в училище,това трябва да е!
Отговори

Galabov снимка Galabov 14 октомври 2015 - 18:11

Добре де написъл съм при колко градуса работи подгрева (При х20дтх х20дтл моторите софта от завода е направен за пуска подгрева само когато температурата на антифриза е по-малка или равна на 5градуса ГМ вадят ъпдеит на софта при който тези 5 градуса са направени на 15градуса)Много ясно че ако искаш и 1 година не я карай щом темп на антифриза е 20 градуса а на софта е зададено да го вкл при 5 градуса,подгрева няма да се ВКЛ.Екуто взима информация за температурата на антифриза от датчика който е то термостата с двата кабела(и при астра,вектра зафира)само при вектра има още един датчин на самия термостат от него взима информация за температурата и ти я показва на километража!Ако не съм ясен и не можете да ме разберете задайте конкретни въпроси за да ви отговоря!
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 октомври 2015 - 18:24

За колегата пуснал темата мога да кажа, че проблема му е в задрал авансатор на помпата. На една служебна вектра случая е същия. Беше се пооправила лятото след наливане на масло в нафтата, но сега пак се обади. За тази грешка 1220 е писано много в други теми. Не знам за какво набеждавате подгрева.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 14 октомври 2015 - 19:34

Така филма продължава,искам да помоля да не се изнервяте и да благодаря на всички колеги едновременно,тъ днес вадих сондата с цедката и всичко е все едно вчера е почистено.Утре пак ще разглобя филтърното тяло,но ми се струва че май авансатора ми е свършил курса защото чука на аванс дори и като е загряла,как се сменя и колко струва горе долу и как се разбира дали е той има ли някакви симтоми.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2015 - 21:51

Някой беше дал съвет за четворна доза кастрол тди добавка. Това май е най-безболезнения старт.

до колегата Галабов - При X20DTH от личен опит знам, че при първи опит за палене за деня пуска подгрев ако е температурата е под 5 градуса. Ако правя втори старт ще иска подгрев, ако антифриза не е вдигнал 30 градуса при първото каране и температурата е още под 5 градуса (външната). Вдигне ли веднъж 30 градуса не иска подгрев (антифриза) или над 5 градуса външна. Та примерно при температура 20 градуса на атнифриз и - 20 външна иска подгрев. Та миналата година си гледах зареждането на алтернатора и подгрева на живи данни и се вижда. - 10 градуса външна и примерно 15 на антифриз. Подгрев си има и си работи докато антифриза не стигне 30. Тогава става инактив. Сега разбираш ли ме защо смятам, че мери и друга температура? Ако мери само антифриза при 15 градуса температура на антифриза няма да ми иска подгрев, а колата иска.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 октомври 2015 - 21:55
Отговори

Galabov снимка Galabov 14 октомври 2015 - 21:59

Нещо бъркаш а и не мога много много да те разбера с тези градуси и друго сигурен ли си че си с x20dth с y20dth
Отговори

asensio снимка asensio 14 октомври 2015 - 22:35

 Ne6to Smisleno, на 14 октомври 2015 - 21:51, каза:

Някой беше дал съвет за четворна доза кастрол тди добавка. Това май е най-безболезнения старт.

до колегата Галабов - При X20DTH от личен опит знам, че при първи опит за палене за деня пуска подгрев ако е температурата е под 5 градуса. Ако правя втори старт ще иска подгрев, ако антифриза не е вдигнал 30 градуса при първото каране и температурата е още под 5 градуса (външната). Вдигне ли веднъж 30 градуса не иска подгрев (антифриза) или над 5 градуса външна. Та примерно при температура 20 градуса на атнифриз и - 20 външна иска подгрев. Та миналата година си гледах зареждането на алтернатора и подгрева на живи данни и се вижда. - 10 градуса външна и примерно 15 на антифриз. Подгрев си има и си работи докато антифриза не стигне 30. Тогава става инактив. Сега разбираш ли ме защо смятам, че мери и друга температура? Ако мери само антифриза при 15 градуса температура на антифриза няма да ми иска подгрев, а колата иска.


Имаш греене до 2000 оборота и градусите са явно 30, не ги знаех. Всяка една го има. Така е напревена да грее не само докато запали, но и след това. Там вече мисля че гони и темп на горивото, за да грее кутията на горивния.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2015 - 08:24

 alex deltov, на 14 октомври 2015 - 19:34, каза:

Така филма продължава,искам да помоля да не се изнервяте и да благодаря на всички колеги едновременно,тъ днес вадих сондата с цедката и всичко е все едно вчера е почистено.Утре пак ще разглобя филтърното тяло,но ми се струва че май авансатора ми е свършил курса защото чука на аванс дори и като е загряла,как се сменя и колко струва горе долу и как се разбира дали е той има ли някакви симтоми.

При това положение най- вероятно е това, което си написал. Лесно се проверява- с Опком на живи данни гледаш аванса и търсиш отклонение от зададения и реалния ъгъл на аванса при подаване на газ на празен ход и в движение. Ако има разлики (не помня как го изписваше на екран, ама разлики във втория знак след десетичната запетая не те интересуват, притеснителни са от първия знак нагоре) или реалния изостава с повече- това е.
Обаче остава още нещо, което да направиш ей така, за всеки случай. Продухай горивопроводите от филтъра до резервоара. Откачаш бързите връзки на филтъра и на резервоара и надуваш с компресор. И имаш предвид, че са пълни с нафта, де. По отделно за подаващата и връщащата. После може да пробваш и с уста за да усетиш дали евентуално не задържа.
Ако не се оправи от това, може да пробваш с двутактово масло (лично съм ползвал и двигателно, пак става). Ползвал съм и добавка. Ефект има. Само не знам колко е дълготраен.
Още нещо. При мен невървенето на студена след методично ровене цяло лято по колата се оказа, че е от турбото, колкото и странно да звучи. На студено задържа някъде в топлата част. Като позагрее и се върти като ново. Нямам разход на масло, радиални луфтове в турбото също, аксиален луфт има колкото да се каже, че има.

И ще си позволя да дам един съвет. Не карай дълго със задрало авансаторно бутало, че после става още по зле от към финанси.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 октомври 2015 - 18:40
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 октомври 2015 - 18:32

Ще ти пратя колега телефона на Милен Иванов на лични. Той също е от Пловдив и ще ти бъде полезен, защото е много в час за помпи VP44.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 октомври 2015 - 19:37

Чукането на аванса е породено от детонация и се появява от прекомерно рано впръскване на порцията гориво което има повече време да изгори напълно и не може да излезе от цилиндъра като сиво-син дим такъв дим излиза при закъсняло впръскване или лош разпръсквач на дюза при кофти дюза се чува как тя трака което се бърка с аванс а горивото влиза на капки не може да се смеси с въздуха всички знаем че нафтата гори факелно ;по периферията; на капката колкото по голяма е тя толкова повече време и трябва да изгори така част от порцията гориво излиза като сиво-син дим докато цилиндъра загрее.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 31 октомври 2015 - 19:16

Проблема решен,закарах колата в Карлово при Виктор и я оправи.Препоръчвам на колеги доволен съм стана по пъргава по рано тръгва работи чудесно.Беше свързано с авансатора всичко.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 октомври 2015 - 20:54

Какво представляваше ремонта и колко струваше?
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 ноември 2015 - 09:52

 alex deltov, на 31 октомври 2015 - 19:16, каза:

Проблема решен,закарах колата в Карлово при Виктор и я оправи.Препоръчвам на колеги доволен съм стана по пъргава по рано тръгва работи чудесно.Беше свързано с авансатора всичко.

Аз познах за авансатора и че дълго коментирания въпрос с греенето не е причина.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2015 - 10:10

То лесно се вижда, ама нали всички и на мен ми викат гледай живи данни, пък аз им разправям "то не може като загрее.." явно още съм млад и глупав. Ще опиша какво научих. Като имаш разлика в нужните стойности на аванса и това дето подава колата (при мен докато не загрее много седи под 1,5 CA) Колата не работи добре. когато поиска 6/7, тогава колата открива, че нещо не е нареди и забива. Истината е че аз от години карам с тоя проблем. Сутринт тръгвам на работа и колата не ме кефи как върви. Давам газ и тя поема, но се усеща едно едвам доловимо присецване (на темпомат най-се усеща в баир). Ако не е твойта кола дето караш всеки ден, никога няма да го забележиш. После на обяд излизам през лятото и слънцето я е напекло на ужас. Качвам се в колата и уж трябва да работи по-зле в жегата, а тя става истински самолет. Просто нафтата се е стоплиа и аванса работи правилно. Тази есен за пръв път ми изписа грешката, а до сега не съм се и сещал да гледам никога тия стойности. Чета доста от темите във форума. Имам усещането, че ако всички си прегледаме как работи аванса на студено, доста хора ще се изненадат.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 ноември 2015 - 10:12
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 01 ноември 2015 - 17:27

Ремонта ми излезе 180лв. не сме навлизали в дълбоки размисли какво и как се поправя,каза че повече няма да го има този проблем,също така са пооправили соленоидите на турбото и клапите макар че пак не са на 6.Някои да е слага чисто нов дебитомер да каже има ли голяма разлика след смяна.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 ноември 2015 - 10:47

Колега, дай ми моля те телефона на твоя човек да му се обадя и да му опиша мойте проблеми. Ще си направя една екскурзия до карлово ако трябва.
Отговори

alex deltov снимка alex deltov 03 ноември 2015 - 23:10

0888581629 ето колега
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 ноември 2015 - 09:34

Майстора от Карлово каза ли, дали е сменял авансатора с чисто нов или го ремонтирал с манджалък?
А за дебитимера, аз купих от Олимпия най евтиния вариант. Беше в рамките на сто лева. На него ми се видя, че пише WABKO, която е една от най марковите фирми за пневматична апаратура за камиони. След време видях, че не било WABKO, а MABKO. Не съм чувал за такава фирма, но вече пета година работи перфектно. Само, че на моят X20DTL куплунга е с четири извода.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg