Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

шумен мотор при подаване на газ

palavko снимка palavko 27 февруари 2016 - 17:53

Здравейте колеги. Преди близо година закупих вектра 2.0DTI X20DTH. Преди два месеца се оказа че съм пукнал блока и вкарва вода в картера. Последва смяна да блок(комплект с бутала биели и вал). До преди да дам колата за ремонт работеше много добре и меко, но след като е взех от сервиза след няколко дена каране ми направи впечатление че особенно сутрин при подаване на газ много трака мотора. Възможно ли е помпата да е н предварение или закъснение и как мога да разбера. От скоро се сдобих и с OP-COM но не знам какво трябва да гледам на него и какви трябва да са стойностите които трябва да гледам. Предварително ви благодаря!!!
Отговори

bat van снимка bat van 27 февруари 2016 - 18:59

Вариантите са два.
1.Мотора да е с по голямо предварение и както казват майсторите да Кряка.
2.Да чука нещо в мотора .
Ако можеш направи клип да се чува тракането така само може да се предполага.
Поздрави.
Отговори

palavko снимка palavko 27 февруари 2016 - 19:22

При подаване на газ се чува като дюзи или помпа.Не е чукане в мотора. Преди време имах стар дизел и като врътнех помпата на закъснение(поне така си мисля) започваше да чука по същия начин. Иначе вектрата си пали много добре и след загряване на двигателя до нормален температурен режим омеква работата му. Искам да го закача с OP-COM но не знам какво трябва да гледам
Мнението беше редактирано от palavko: 27 февруари 2016 - 19:23
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 февруари 2016 - 19:52

Щом си зле с английския за какво ти е опкома гледа се какъв аванс търси компа и какъв аванс дава самата помпа в този момент
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 28 февруари 2016 - 08:58

 mrsch66, на 27 февруари 2016 - 19:52, каза:

Щом си зле с английския за какво ти е опкома гледа се какъв аванс търси компа и какъв аванс дава самата помпа в този момент

Къде пише че е зле със английския бе СПЕЦИАЛИСТ,ти като го разбираш защо не му кажеш какво да гледа?
Отговори

palavko снимка palavko 28 февруари 2016 - 09:29

В крайна сметка трябва да видя дали стойностите Desired Injection Start отговарят на Actual Injection Start така ли?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 февруари 2016 - 10:11

 bobi7474, на 28 февруари 2016 - 08:58, каза:

Къде пише че е зле със английския бе СПЕЦИАЛИСТ,ти като го разбираш защо не му кажеш какво да гледа?

Този който разбира езика чете опкома като книга не пита какво да гледа и написал съм какво да гледа само е трябвало да дочетеш поста.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 февруари 2016 - 10:17

 palavko, на 28 февруари 2016 - 09:29, каза:

В крайна сметка трябва да видя дали стойностите Desired Injection Start отговарят на Actual Injection Start така ли?

Хубаво е да направиш запис с живи данни в движение и натоварване там вече ще лъсне истината.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 февруари 2016 - 17:27

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 18:05
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 февруари 2016 - 19:25

Като не е пипана електрониката най- вероятно става въпрос за точно тая центровка. А тя е механична. Обаче сега при тия температури (под 8 и над 5 градуса) не би трябвало да пуска подгрева и ако при такива условия пали "от четвърт" тази центровка е наред. Но дори това да е наред нищо не пречи да се провери.
Отговори

palavko снимка palavko 14 март 2016 - 18:14

Днес е закачих на OP COM и при загрял двигател 90 градуса даваше параметри
http://prikachi.com/...01/8690801a.jpg
http://prikachi.com/...02/8690802E.jpg
Това нормални стойности ли са?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2016 - 17:01

Е нали проблема ти е при студена кола :) защо ни показваш как е като нямаш проблем. Покажи ни тия стойности на студена кола.
Отговори

palavko снимка palavko 25 март 2016 - 17:44

Птреди няколко дена е закачих студена и ето стойностите които показа:
http://alfa.kachi-sn...1458920587m.jpg
http://alfa.kachi-sn...1458920641g.jpg
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 март 2016 - 12:31

Аванса изглежда добре така, на празен ход, обаче принципно не е в това идеята. А тя е да се гледат показанията на Desired Injection start и Actual Injection start. Подава се плавно газ и при това двете стойности трябва постоянно да остават близки, без разлики над десета-две. Разлика в единиците означава проблем в аванса. Това се прави няколко пъти, в твоя случай на студено, веднага след запалването. Другия вариант е при същите действия да записваш и после да направиш графика на двете стойности и да я постнеш отново тук.
А днес ще закачам и мойта и ще гледам кое как и колко. Може и да сравняваме.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 март 2016 - 12:37
Отговори

palavko снимка palavko 27 март 2016 - 20:05

Днес сутринта я запалих и забелязох че при подаване на газ изкарва пъшак през ауспуха и трака при подаване на газ, а след като поработи малко и мотора утихне спира да пуши.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 март 2016 - 09:23

В това няма нищо нередно. X20DTH Над 5 градуса не пуска подгрев а му трябва. Няколко секунди не изгаря хубаво нафтата и пуши. Може същия ефект да получиш от неизправна печка при под 5 градуса. Пуска се и авариино гаси от което пуши.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 март 2016 - 11:32

 palavko, на 27 март 2016 - 20:05, каза:

Днес сутринта я запалих и забелязох че при подаване на газ изкарва пъшак през ауспуха и трака при подаване на газ, а след като поработи малко и мотора утихне спира да пуши.

Колега, ако на тоя двигател му е само това кусура- не я мисли и карай с разум и здраве!
П.С. Още не съм гледал мойта, че имам други задачи в момента, но тия дни ще я гледам на студено.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 март 2016 - 11:34
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 март 2016 - 20:13

Така, днес гледах мойта и резултатите на празен ход са идентични с тези при теб. Няколко пъти я изфорсирах до 2500 оборота малко след като запали и съм записал това с оп-кома, обаче е в ексел и вида е не особено добър. Ако искаш мога да ти пратя файла на мейл, ако ще ти върши работа. В този вид аз обаче не мога да направя графиките, просто не ми се занимава.
Обаче при мен открих още нещо интересно. Дебитомера дава показания между 290 и 340 единици на студено и празен ход, а след като поработи се вдигнаха до около 450, което е вече нормалното. А, и през времето на ниските показания колата не върви. След това си става лудницата. Та може да се окаже, че моя дебитомер не е наред.
Отговори

palavko снимка palavko 18 април 2016 - 14:18

Siso_mr@abv.bg
Предварително ти благодаря колега
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 април 2016 - 01:53

Имаш поща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg