Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

на дисплея ми изписва InsP 1000

peter_7 снимка peter_7 19 април 2016 - 14:30

Здравейте. Ако може някой да помага . Днес както си паркирах и изгасих мотора на дисплея ми изписва InsP 1000 .След като запалих колата отново пак се показа това InsP 1000 съобщение. Ако може някой да ми даде някаква информация къде да търся проблема . За сега не съм установил да има проблем с вървене или нещо друго , само този надпис излиза при изключване и стартиране на двигателя. Търсих във форума но не намерих такъв кат моя проблем.
Отговори

vdwind снимка vdwind 19 април 2016 - 14:57

InSp означава inspection - демек, трябва да мине профилактичен преглед колата в сервиз, за да се види дали всичко е наред. Това не е грешка, а напомняне. 1000 не знам какво е, но може би след 1000 км трябва да минеш преглед. Съобщението се изтрива при мен като на изключен двигател, натиснеш и задържиш натиснато бутончето за нулиране на километража и дадеш на контакт, изчакваш малко и пускаш бутончето, така инспекцията се нулира. На моята кола така става, предполагам и при теб ще е подобно.
Отговори

peter_7 снимка peter_7 19 април 2016 - 15:05

аа значи може да е напомняне за това че до 1000 км трябва да мина в сервиз така ли . възможно ли е да ми напомня , че трябва да сменям маслото защото съм минал определените километри.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 април 2016 - 15:10

Предполагам идва време за сервиз поне на МБ А класа е така с плюс и минус отпред е колко км. остават или си прехвърлил сервизния интервал.
Отговори

peter_7 снимка peter_7 19 април 2016 - 15:15

 mrsch66, на 19 април 2016 - 15:10, каза:

Предполагам идва време за сервиз поне на МБ А класа е така с плюс и минус отпред е колко км. остават или си прехвърлил сервизния интервал.

дано е така. благодаря . ако има и други мнения ....
Отговори

nikal снимка nikal 19 април 2016 - 18:31

Става въпрос за смяна на маслото.Ако оставащото разстояние до следващото сервизно обслужване е по-малко от 1500 км, след включване и изключване на запалването на дисплея се показва InSP и оставащо разстояние от 1000 км. Ако остават по-малко от 1000 км, на дисплея за няколко секунди се появява InSP. Закарайте автомобила в сервиз за необходимото сервизно обслужване в рамките на една седмица или 500 км (в зависимост кое настъпи първо).
Отговори

peter_7 снимка peter_7 19 април 2016 - 18:34

 nikal, на 19 април 2016 - 18:31, каза:

Става въпрос за смяна на маслото.Ако оставащото разстояние до следващото сервизно обслужване е по-малко от 1500 км, след включване и изключване на запалването на дисплея се показва InSP и оставащо разстояние от 1000 км. Ако остават по-малко от 1000 км, на дисплея за няколко секунди се появява InSP. Закарайте автомобила в сервиз за необходимото сервизно обслужване в рамките на една седмица или 500 км (в зависимост кое настъпи първо).

Явно това ще да е . До края на седмицата ще я закарам . Благодаря
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 април 2016 - 19:10

Форумът има 2 търсачки! Не беше нужно да пускаш тема за нещо, което вече е разисквано! :use_search:
Отговори

peter_7 снимка peter_7 19 април 2016 - 19:16

 IvailoM, на 19 април 2016 - 19:10, каза:

Форумът има 2 търсачки! Не беше нужно да пускаш тема за нещо, което вече е разисквано! :use_search:

извинявам се отново , но търсих с тях и не ми показаха нищо .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 април 2016 - 19:19

Цели 97 отговора ми изкара, като написах само Insp Opel. Тва с долната търсачка. Същото нещо ще ти изкара и в Гугъл!
Отговори

SMinchev снимка SMinchev 22 април 2016 - 18:34

Днес и аз забелязах, като дам на контакт ми изписва insp, но без 1000. Маслото го смених преди 400 км.Публикувано изображение

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 април 2016 - 18:41

Ти си сменил маслото, но не си го нулирал! В ония теми е описано как става това! Ей, всичкото чака на готово :surrender:
Отговори

peter_7 снимка peter_7 22 април 2016 - 20:30

 SMinchev, на 22 април 2016 - 18:34, каза:

Днес и аз забелязах, като дам на контакт ми изписва insp, но без 1000. Маслото го смених преди 400 км.Публикувано изображение

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Вчера смених маслото , нулираха брояча и проблема приключи за сега. Повече не го изписва. Нулирането става както е описано в предните теми
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg