Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка 0606

wolves_w снимка wolves_w 20 април 2016 - 16:53

здравейте колеги !!! Вече съм отчаян и не виждам изход. Не ми се разделя с опел вектра ц 2.2 с мотор y20dtr , но май ще е неизбежно. от 1 месец е ходене по мъките и гаснене на всякъде. колата гасне в движение и грешката е 0606. моля ви за мнения, на хора сблъсквали се с този проблем( дано никой не се сблъсква) сигурно ли е че е електрониката на помпата, може ли да има и други причини за тази грешка. колата гасне в движение и светва чека. след това неможе да запали. след зануляване на грешките пали и върви колкото тя си е решила. моля помагайте. ако не открия разрешим проблем ще тряба да се разделяме, въпреки че съм много привързан към нея. не ми се мисли за фолксвагени и аудита, ама на там вървят нещата за сега. дано заедно измислим нещо. И накрая искам да попитам за мнения и кадърен майстор в БГ, който да се занимава с електроника и помпи psg16
Мнението беше редактирано от wolves_w: 20 април 2016 - 17:19
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 април 2016 - 16:55

Я виж колегата какво е правил, че не се знае...
http://www.opelclub....howtopic=119527

И това не е за пренебрегване:
http://www.obd-codes.com/p0606
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 април 2016 - 16:57
Отговори

wolves_w снимка wolves_w 20 април 2016 - 17:00

 tisho.74, на 20 април 2016 - 16:55, каза:

Я виж колегата какво е правил, че не се знае...
http://www.opelclub....howtopic=119527

благодаря за експресният отговор, но за 1 месец изчетох всичко де що има написано , сменил съм 3 ма майстори, като единят сервиз беше лицензиран на Опел в атина и нищо- едно голямо нищо. предстои ми прибиране до бг. изтрах ме е да тръгна с тази кола, но нямам друг избор. помагайте
Отговори

vdwind снимка vdwind 20 април 2016 - 18:33

Доколкото съм чел, тая грешка е голям филм. Най-общо проблем с управлението на двигателя. Още по-лошото е че управлението на двигателя е обвързано с управлението на ГНП и ако смениш едното трябва да смениш и другото, двете са комплект, вероятно нещо по сериен номер вътре е регистрирано в софтуера. Според мен, сменяш двата блока и си решаваш проблема или сменяш колата и си решаваш проблема, не знам кое от двете е по-добро.
Отговори

wolves_w снимка wolves_w 20 април 2016 - 18:42

 vdwind, на 20 април 2016 - 18:33, каза:

Доколкото съм чел, тая грешка е голям филм. Най-общо проблем с управлението на двигателя. Още по-лошото е че управлението на двигателя е обвързано с управлението на ГНП и ако смениш едното трябва да смениш и другото, двете са комплект, вероятно нещо по сериен номер вътре е регистрирано в софтуера. Според мен, сменяш двата блока и си решаваш проблема или сменяш колата и си решаваш проблема, не знам кое от двете е по-добро.

благодаря за мнението колега- само да кажа, че електрониката на помпата върви комплект с нея и нова е около 2500 евра. така че ......
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 април 2016 - 19:58

Втора ръка няма ли? Щото за нови части е ясно, тия неща и за мойта баба са толкова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 април 2016 - 19:58
Отговори

wolves_w снимка wolves_w 20 април 2016 - 22:38

 tisho.74, на 20 април 2016 - 19:58, каза:

Втора ръка няма ли? Щото за нови части е ясно, тия неща и за мойта баба са толкова.

намирам се в гърция поръчал съм да ми търсят но навсякъде по моргите казвали, че това е стока дефицит, за която се чакало с месеци
Отговори

vdwind снимка vdwind 23 април 2016 - 10:39

Колега имах предвид че компютъра на двигателя и управлението на помпата са обвързани по серийни номера и като се сменя едно от двете трябва да се ресетне компютъра. Ето виж това върши ли ти работа Компютър
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg