Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Сваляне на километраж и добавяне на оборотомер

CooLMaX снимка CooLMaX 08 декември 2004 - 16:40

Значи колата ми няма оборотомер и тва много ме дразни. Казвали са ми че ако смена километража със такъв които има оборотомер, щял да работи оборотомера, щото му били извадени изводите. Та питането дали някой го е правил или знае дали със сигурност ще работи?
Отговори

F-15E снимка F-15E 08 декември 2004 - 18:30

CooLMaX, на Dec 8 2004, 02:40 PM, каза:

Значи колата ми няма оборотомер и тва много ме дразни. Казвали са ми че ако смена километража със такъв които има оборотомер, щял да работи оборотомера, щото му били извадени изводите. Та питането дали някой го е правил или знае дали със сигурност ще работи?

Да работи без ядове.
Просто взимаш един с оборотомер и свързваш куплунга.
Вероятно от време на време ще ти светва лампата за инжекциона.
Това е грешка 24 VSS сензора. Няма да се плашиш.
Отиваш при еладжия и срещу 10-15 кинта ти решава проблема. Несъвместимост има с новия километраж, затова светва. Гледай да намериш читав километраж. Успех :)
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 08 декември 2004 - 18:44

Ами аз карам на газ и лампата свети непрекъснато, трябва ли да го нося да го оправят.
Отговори

ognqn снимка ognqn 10 декември 2004 - 14:48

CooLMaX, на Dec 8 2004, 04:44 PM, каза:

Ами аз карам на газ и лампата свети непрекъснато, трябва ли да го нося да го оправят.

zdrawei,нищо няма да ти светне като проблем
аз карам астрата с километраж и оборотомер от калибра
само гледаи индекса под километража"W=1111" на твоя и на новия да е еднакъв,за да ти отчита правилно скоростта!!
при мене не е така,защото индекса е различен-много бърз съм:)),но не ми пречи.И инфото от оборотомера,много ме "кефи",това е точната дума B)
И аз карам на гас и лампата свети,но се свиква,а може върху нея да сложиш една монета,за да не те боде в очите на тъмно:)
Януари2005,ще имам оригинално табло от астра и това ще го продавам-30лв.толкова го взех.Ще пусна съобщение във форума,тогава


Успех!
Отговори

ognqn снимка ognqn 10 декември 2004 - 14:50

напиши индекса W=???на твоето табло,може да съвпадат с моя,от калибра?
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 11 декември 2004 - 22:28

ognqn, на Dec 10 2004, 12:50 PM, каза:

напиши индекса W=???на твоето табло,може да съвпадат с моя,от калибра?

утре ще го погледна и ще ти кажа.
Отговори

manta снимка manta 12 декември 2004 - 12:33

тоя индекс в=1036 маи беше при мен кво зна4и то4ност на километржа ли?
не помниа то4но при мен 1036 или 960 беше <_<
Отговори

Владо снимка Владо 12 декември 2004 - 13:34

различните индекси казват с какъв вид датчик е оборудвана скоростната кутия...

Според вашия - изберете табло с оборотомер със същия индекс. Това е , няма да светят никакви лампи и тн. Само се закача и работи ОК. Един път ми се случи при монтаж на една Астра - започна да свети лампата на бензиномера все едно няма бензин , а стрелката беше наполовината... След два дни каране се оправи сама :D В таблото без оборотомер нали няма лампа и ... не знам как стана така, предишните 5-6 пъти всичко си беше перфектно.

действайте манияци)))
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 12 декември 2004 - 13:38

Точно така, различните датчици пращат различни пулсове. Едните мисля бяха 25, другите 33, или нещо такова. Щях да ти кажа да не взимаш от Турбо или от В6 защото те са съвсем други, но е малко вероятно да намериш такива.
Отговори

Владо снимка Владо 12 декември 2004 - 13:51

Мойта Астра е стандартно с табло от В6 и някои Турбо го имат :

260км/ч и 7000оборота..

та засега ако не намеря някоя здрава Ф28 си оставам с това табло :D
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 12 декември 2004 - 14:58

ognqn, на Dec 10 2004, 12:50 PM, каза:

напиши индекса W=???на твоето табло,може да съвпадат с моя,от калибра?

Числото е 1083
Отговори

Гостsimax_boy_* 12 декември 2004 - 19:39

а някои знае ли как можеш да си направиш бял киломитраж които да свети неон например и лесно ли става?
Отговори

ognqn снимка ognqn 14 декември 2004 - 13:11

CooLMaX, на Dec 12 2004, 12:58 PM, каза:

ognqn, на Dec 10 2004, 12:50 PM, каза:

напиши индекса W=???на твоето табло,може да съвпадат с моя,от калибра?

Числото е 1083

Здравей,индекса при мен е W=1068-табло от Калибра;километража е разчетен до 240кл.;немско производство,а ориг.без оборотомер беше английски.имат малки разлики!
Сега и брояча на километри ми показва повече изминати километри.Жалко че не сам тахи:))Надявам се да имам скоро оригинален за Астра с в=1111 <_<


Успех!
Отговори

355_f1_spider снимка 355_f1_spider 20 декември 2004 - 23:34

за астра при смяна на табло без оборотомер за такова със ,уреда за температурата започва да мери с 10 градуса повече отколкото преди така че не се плашете , ако искате всичко да е ок си земете и датчика за температурата от моргата дето зимате таблото и ще се оправи, просто са различни датчиците за всеки вид табло било то със и без оборотомер
всяко си иска своето <_<
Отговори

F-15E снимка F-15E 27 декември 2004 - 20:32

ognqn, на Dec 10 2004, 12:48 PM, каза:

zdrawei,нищо няма да ти светне като проблем
аз карам астрата с километраж и оборотомер от калибра
само гледаи индекса под километража"W=1111" на твоя и на новия да е еднакъв,за да ти отчита правилно скоростта!!
при мене не е така,защото индекса е различен-много бърз съм:)),но не ми пречи.И инфото от оборотомера,много ме "кефи",това е точната дума B)
И аз карам на гас и лампата свети,но се свиква,а може върху нея да сложиш една монета,за да не те боде в очите на тъмно:)
Януари2005,ще имам оригинално табло от астра и това ще го продавам-30лв.толкова го взех.Ще пусна съобщение във форума,тогава


Успех!

На 3 Вектри 1.6 при смяната на километражите с такива с оборотомер, показваше грешката. От време на време така, че имай го в предвид.
Отговори

VB MOTOR снимка VB MOTOR 27 декември 2004 - 21:49

пробвал съм да слагам табла от астра 1,8,с оборотомер на вектра 1,6 и не показа грешка
Отговори

Гостcold_steel_* 28 декември 2004 - 02:00

Слушаи си колата и да не ти пука.То и аз ниамам обортомер ама големо чудо.
А и колата по принцип има прекъсвач(поне инжекциона) та да не гръмне мотора.
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 28 декември 2004 - 10:02

cold_steel, на Dec 28 2004, 02:00 AM, каза:

Слушаи си колата и да не ти пука.То и аз ниамам обортомер ама големо чудо.
А и колата по принцип има прекъсвач(поне инжекциона) та да не гръмне мотора.

И аз нещо взех да се разколебавам. Все още не съм решил. А пък този прекъсвач не работи на газ, а аз карам на газ.
Отговори

ognqn снимка ognqn 30 декември 2004 - 17:30

F-15E, на Dec 27 2004, 06:32 PM, каза:

ognqn, на Dec 10 2004, 12:48 PM, каза:

zdrawei,нищо няма да ти светне като проблем
аз карам астрата с километраж и оборотомер от калибра
само гледаи индекса под километража"W=1111" на твоя и на новия да е еднакъв,за да ти отчита правилно скоростта!!
при мене не е така,защото индекса е различен-много бърз съм:)),но не ми пречи.И инфото от оборотомера,много ме "кефи",това е точната дума B)
И аз карам на гас и лампата свети,но се свиква,а може върху нея да сложиш една монета,за да не те боде в очите на тъмно:)
Януари2005,ще имам оригинално табло от астра и това ще го продавам-30лв.толкова го взех.Ще пусна съобщение във форума,тогава


Успех!

На 3 Вектри 1.6 при смяната на километражите с такива с оборотомер, показваше грешката. От време на време така, че имай го в предвид.

Да,дава грешки когато индексите W=....,не са еднакви на двете табла защото:датчика от диференциала,подава сигнал към комп. а в скоростомера има друг оптичен датчик,който също подава (като обратна връзка) на компа.данни.
При смяна на таблата ако W то е еднакво нямаш проблеми или колегите както казаха се сменя и датчика от диференциала и т. н. <_<
Отговори

Гостmuto_* 11 януари 2005 - 18:16

на моя опел изоб6то няма обортомер а сам 4увал 4е се вразва отделно но незнам каде някои ако знае 6те се радвам да напи6е и слу4аино ако знае и колко струва
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg