Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

лепене на радиатор

i.petrov снимка i.petrov 27 март 2012 - 09:57

Здравейте колеги,значи спукана ми е пластмасата на радиатор кадето са двате пластмаси от страни захващащи радиатора за коша,пикнатината е около сантим и от там губя доста антофриз като загрее колата. Мислех да я залепя с течен метал и си мислех преди това да се посаветвам с вас или да ми препоръчате некое лепило та да не се занимавам ссъс сервизи.Поздрави и благодаря предварително.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 27 март 2012 - 10:02

Лепене само с пистолет за горещ въздух и подходяща пластмаса.Пробвал съм с разни лепила и не става.
Отговори

adora снимка adora 27 март 2012 - 10:24

Не си губи времето няма шанс да издържи дълго. Лепил съм и издържа около 2к километра, но ако ти изтече антифриза на път, Пътна помощ ще ти излезе колкото радиатор.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 27 март 2012 - 10:32

 adora, на 27 март 2012 - 10:24, каза:

Не си губи времето няма шанс да издържи дълго. Лепил съм и издържа около 2к километра, но ако ти изтече антифриза на път, Пътна помощ ще ти излезе колкото радиатор.

При мен майстори лепиха и на двете коли като единия радиатор беше спукан около тампона направиха го доста кадърно и издържа много време,на сегашната ми кола издържа 2г и протече на снадката между питата и пластмасата,след което купих нов радиатор и тогава започнаха приключенията!
Отговори

nemec79 снимка nemec79 27 март 2012 - 10:33

 adora, на 27 март 2012 - 10:24, каза:

Не си губи времето няма шанс да издържи дълго. Лепил съм и издържа около 2к километра, но ако ти изтече антифриза на път, Пътна помощ ще ти излезе колкото радиатор.

Няма да стане с лепене - има големи температурни колебания и винаги ще се напуква или разлепва лепилото...трябва да е някакво супер еластично,температуроустойчиво и здраво а такова май няма..
Мнението беше редактирано от nemec79: 28 март 2012 - 14:55
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 28 март 2012 - 23:12

на кадета съм лепил с течен метал една тънка тръбичка на радятора/в горния лев ъгъл / кат застанеш пред колата / не е мръднало /много е важно как се лепи/

а бе колега това е твърда пластмаса как ще го лепиш с "супер" еластично лепило ?
Мнението беше редактирано от pe6o_: 28 март 2012 - 23:15
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 29 март 2012 - 07:30

а ко е бензинов мотора ще стане на дизела има повече налягане и пробива
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 март 2012 - 09:01

Не си струва да се хабите. Преди време спуках моя, точно там тея пластмаси дето са отстрани. Дори не обмислих варианта за лепене. Видях как вървят новите, но не ми допадна идеята да взимам някаква 'реплика' на двойна цена и заложих на 2-ра употреба. Тогава ми излезе 100 лв. Незнам колко време го карам вече, но съм адски доволен. Да не говоря за това, че след като сложих "новия" радиатор тогава.. все-едно точно тогава открих топлата вода (буквално!) - парното в колата не можеше да се познае! На 1-ва и 2-ра степен направо печка в колата! :mhihi:
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 март 2012 - 12:39

Каквото и решение да вземеш само не се лъжи да слагаш " магически " чорби за запушване зашото тогава ще се вкараш в страшен филм , не ти препоръчвам да се доверяваш на лепене но все пак парите , риска и решението са си твои . Успех!!!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 29 март 2012 - 14:53

Виждал съм няколко спукани и нито един директно пластмасата залепена успешно, единствения поправен който видях едни майстори на хладилника имаше и доста пари искаха махаха пластмасата и правеха по нея от алуминий със аргон заварявано и после го закопчават както си е пласмасовия, но цифрата е сериозна, а пък и тях ги събориха на тяхно място мол се строи. Като гледам всички те съветват да не се занимаваш с експерименти неуспешни, ако ставаше щеше да има хора които да го предлагат като услуга. Втора употреба си е може би най добрия вариант за нас българетата, иначе има евтинджос китайски за които чувам, че никой не е щастлив с покупката им.
Отговори

dth_user снимка dth_user 29 март 2012 - 15:37

Моя го залепих с Бизон преди една година. Засега държи, но имам едно на ум.
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 29 март 2012 - 19:49

Здравей Колега!Моя опит е- над 30лв. за различни лепила и накрая нов радиатор!Като временно можеш да пробваш втора употреба.Не забравяй че идва лято със жегите !!! Решението и парите са твои.Успех.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 29 март 2012 - 20:41

Колеги благодаря за отзивите,значи преди два дена го лепих с течния метал,за сега в града и даже днес пътувах малко извънградско няма проблеми.Ще покарам така да видя дали ще прокапе пак и ще ви пиша.Поздрави.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 29 март 2012 - 21:56

Виж и причината (ако не е механичен удар) щот обикновенно "дошло му е времето" не играе и ако държи високо нялягане и нов да сложиш пак ще протече.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 30 март 2012 - 08:04

 adora, на 27 март 2012 - 10:24, каза:

Не си губи времето няма шанс да издържи дълго. Лепил съм и издържа около 2к километра, но ако ти изтече антифриза на път, Пътна помощ ще ти излезе колкото радиатор.

Точно .Радиатор нов или друг.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 30 март 2012 - 10:24

 borochvoro, на 29 март 2012 - 21:56, каза:

Виж и причината (ако не е механичен удар) щот обикновенно "дошло му е времето" не играе и ако държи високо нялягане и нов да сложиш пак ще протече.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 30 март 2012 - 15:34

колега ако само си попълнил пукнатината недей да рискуваш и да видиш кога ще те изненада.
чистиш със шкурка самата пластмаса/за да може да хване по добре/после нанасяш хубав слои "метал" после плат като за чаршаф , и го мажеш от двете страни /и гледаш да попие хубаво в плата/и го лепваш върху готовия слои , хубаво трябва да прилепне. после го затопляш с пистолет за горещ въздух /само гледай да не се промени цвета на "метала" след това го оставяш няколко дни да стане на камък , монтираш го /радятора/ и караш .


без демонтаж и хубаво изсушаване няма как да стане


ОПЕЛ ФЕН моя опел е 1,5 тди исузов мотор / дизел е / но вътре му сложих болт/разпробит/ + метал не е мръднал , не знам колко години минаха от тогава
Отговори

hudson снимка hudson 30 март 2012 - 18:49

Има лепило и лепило.
На вектрата лепих пластмасовата част на радиатора със sunfix - лепилото е като пластелин и е двукомпонентно. Имаше пукнатина около 2 см и след интервенцията карах повече от 6 месеца без проблем и то в летните жеги с климатик. Но след това се появи нова пукнатина и реших че няма смисъл да го облепвам целия :mhihi: - взех нов и реших проблема. Явно пластмасата си старее и няма начин да не се взима друг радиатор.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 31 март 2012 - 15:01

ми бизон е лепилото "течен метал" две слепени спринцовки , натискаш мешаш и кат стане готово лепиш /това го имаше в железарията при нас , това и използвах , човека от железарията има и фадрома и каза че е лепил блока, щот бил спукан и станало без грешка / термо датчика на смукателите на кадета /1,3 S бензин /също го лепих щот се разяде резбата , още не е мръднал .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg