Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Комбо 1.7 CDTi като загрее пали трудно

GSISPORT снимка GSISPORT 19 февруари 2015 - 08:12

Колеги проблема е следния, сутрин на минусуви температури колата пали от раз но загрее ли тогава се почват мъките. Върти по 5-6 секунди преди да запали разтриса се силно....къде може да е проблема, колата е комбо 2006 1.7 101 коня исузо мотора.
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 19 февруари 2015 - 17:31

Пробвах като откача тем. Датчик и пали от раз, дали е от него
Отговори

gujo78 снимка gujo78 19 февруари 2015 - 17:34

А след като запали трудно, как се държи колата, кака работи кака върви? дай повече инфо.
Иначе да, може и от него да е, да речем хипотетично на изуст.
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 19 февруари 2015 - 20:49

Работи нормално и върви добре както винаги си е вървяла
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 20 февруари 2015 - 08:19

Проблемът е в това ,че на топла кола компа не пуска подгрева и колата пали само на компресия.Без подгрев нормалното палене вече зависи от състоянието на мотора,дори от това в какво състояние ти е акумулатора. Като откачиш температурния датчик лъжеш компа ,че мотора е студен,той пуска подгрева и колата пали без проблеми.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 февруари 2015 - 22:00

Принципно може да е от този датчик, ако не дава верни показания например при полузагрял двигател. Трябва да се провери на една- две температури какво съпротивление дава, а съответните температури да се мерят с термометър. Например при 25 и при 40 градуса на антифриза. След такава проверка може да си сигурен дали проблема е в него. На мен ми се е случвало този датчик да има отклонение само в определен температурен диапазон- при 20 до 50 градуса, при останалите температури си беше добре.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 21 февруари 2015 - 07:45

Принципно си прав,но както сме писали и в други теми софта на опел е направен така ,че дори и да запалиш студена и да ти пусне подгрева след 500 метра ако я загасиш и запалиш няма да ти пусне подгрев и вече следва трудното палене.А за такова разстояние колкото и да е спекъл датчика едва ли е причината за трудното палене.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 февруари 2015 - 15:16

Ми то май само мойта, а и всичките ми бивши, палят както трябва ;-) Това в рамките на шегата, разбира се.

Следващото съм го писал преди време, но да го напиша пак. На 2.2-то след 500 метра каране при -10 градуса навън, колата палеше с въртене, а не веднага, както при първоначалното запалване. Без да навлизам в много подробности, накрая се оказа, че този датчик при температура на антифриза само 5-6 градуса дава съпротивление както при 60 градуса! А най- интересното в цялата схема беше това, че при 80 градуса и нагоре отново влизаше в нормите. И нека някой познае какво се случи след смяната му с нов от официален дилър... При всякакви температури и условия паленето стана от четвърт.

Сега по темата. Сетих се още нещо. Понеже преди време имахме много комбота, едно от тях с 1.7 ДТИ и едно с 1.7 ЦДТИ (ама не знам дали Исузо или нещо друго). Та 1.7 комън рейла палеше на студено (на -18) от раз след подгряването. Обаче след 30 минути каране, гасене, 10 минути престой и след това въртеше малко докато запали. И обяснението в Булвария беше, че комън рейла пали когато му излезнат всичките налягания и незнам си още какво и било нормално при загрял двигател да не пали веднага, а малко след това. Честно казано, на фона на отличния старт на студено това обяснение ми се стори доста нелогично. Обаче по времето, когато си имах Астра Н със Z19DTH от чисто нова палеше с повече въртене от 2.0 и 2.2 ДТИ на вектрите, които всичките палеха на четвърт при всякакви температури. Освен това имах наблюдения и върху Астра 1.7 ЦДТИ 125 коня, която палеше също като мойто 1.9 ЦДТИ- не на четвърт, а малко по- бавно. Та на този фон не знам дали няма и нещо вярно в това обяснение.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 февруари 2015 - 15:17
Отговори

ivanbb снимка ivanbb 19 ноември 2015 - 22:16

Разреши ли проблема колега? Че при мен положението е същото, при разкачен темп. датчик, пали веднага и всеки път. Загрее ли не пали, няма грешки а налягане в колектора има.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 ноември 2015 - 20:53

Ще предложа един многократно използван от мен метод за проверка. Приготвяш си опком и мултицет, който може да мери и температура. Сравняваш температурата, която ЕКУ-то отчита с тази на антифриза в разширителния съд. Правиш го на студено и при условията при които пали трудно. Разлики до 4-5 градуса не те интересуват. Обаче при над десет-петнайсет градуса разлика проблема е в кърпа вързан.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg