Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем Astra G

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 04 ноември 2015 - 10:58

Здравейте колеги!
Имам следният проблем с моята количка:
От известно време по ми светва чека и влизам в авариен режим по няколко пъти на ден.
Забелязах го че се получава при плавно спиране, най-вече при спиране на светофар или спускане на наклон.
Сетва ми чека и колата влиза в авариен режим,след като потегля( ако съм на светофар) изминавам 400-500 метра и всичко се нормализира.
Първо си помислих, че е от накладките, нали имам датчици.Смених накладките но проблема остана.Възможмо ли е наистина да е било от накладките, но сега да трябва да се изчисти грешката.Много е неприятно особено като ми го направи на светофар, защото след това бавно потеглям и другите отзад ми подсвиркат.
Някой имал ли е подобен проблем??Ще бъда Благодарен ако някой ми отговори, но най-вероятно ще я карам на диагностика.
Хубав ден!!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 ноември 2015 - 12:53

Шом е свързано с спиране значи губиш вакум в системата огледай за напукани маркучи на селеноидите след помпата друга вероятност е сервото на спирачките ама там боли повече финансово закачете я на диагностика но съм сигуренче от някъде смуче по малко въздух и се оправя когато вакум помпата компенсира.
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 04 ноември 2015 - 15:56

 mrsch66, на 04 ноември 2015 - 12:53, каза:

Шом е свързано с спиране значи губиш вакум в системата огледай за напукани маркучи на селеноидите след помпата друга вероятност е сервото на спирачките ама там боли повече финансово закачете я на диагностика но съм сигуренче от някъде смуче по малко въздух и се оправя когато вакум помпата компенсира.

Наистина има логика да е така.
Благодаря!
Отговори

esil2 снимка esil2 06 ноември 2015 - 16:24

Да попитам може ли от запушен катализатор да светне чека. По принцип нямам ядове с колата пали и върви но понякога ако съм я настъпил здраво светва чека и губи мощност трябва да спра да изгася двигателя и всичко се оправя все едно че не е било. Сменял съм дебитомер и соленоиди от друга работеща кола, егр е чист и работи мембраната като засмуквам, цедката в резервоара е чиста горивния филтър сменен, мап сензора също чистих, като помпам на спирачката не свети чека демек не губи вакум, закачвах я на компютър и пак нищо и вече не знам какво е освен да си я карам така и без това този проблем го прави рядко или да пробвам да махна катализатора.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 ноември 2015 - 18:58

Следващия път като светне без да я гасиш директно на диагностика докато грешката е активна за да се види какво не и харесва на тая кола че пали чека или качваш диагностика да се следят живи данни и я мачкаш докато влезе в ав. режим.
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 ноември 2015 - 22:19

 esil2, на 06 ноември 2015 - 16:24, каза:



Грешката за запушен катализатор е 1125 и екуто я помни дори след рестарт. Махай смело катализатора, докато някой апаш не се сети за него.
Отговори

esil2 снимка esil2 07 ноември 2015 - 17:47

Значи грешката я прави когато тръгна на дълъг път и поддържам продължително време висока скорост да речем над 120км и то по нанагорно или поне да не е равно или нанадолно като подчертавам че това се случва не всеки път. Да речем ако пътувам 5 пъти от София до Казанлък през подбалканския път при две или три от тези пет пътувания ще ми направи този номер и както казах трябва да изключа от контакт и пак да запаля и се оправя. За съжаление нямам възможност тръгвайки на дълъг път да водя с мен майстор и да я следим дали ще даде грешки. Веднъж като се прибрах след два три дни я закачвах в София но нищо не показа и от тогава се отказах всеки път да давам по 30лв да видя ще покаже ли нещо. Ако някой се е сблъсквал с такава загадка или има някакви идеи нека сподели и по лека лека ще пробвам едно по едно да видя какво ще стане.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 ноември 2015 - 17:54

Колега от форума от Пловдив се мъчеше със този проблем доста време. И него го убеждаваха, че катализатора на дълго се самопочиствал :) , но в крайна сметка имам някъде снимки от неговия катализатор колко много "не е запушен ". След премахването му си реши проблема. На него му го правеше редовно при изкачване на нанагорнището към тунела "Траянови врата " на магистрала "Тракия ". Поздрави!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 10 декември 2015 - 09:58
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 ноември 2015 - 18:06

Най-евтиния вариант за теб е да си купиш ОП-КОМ намират се на цена 30-60лева зависи стар или нов като пътуваш мяташ лаптопа в колата и като направи проблем спираш и пускаш диагностика.
Отговори

esil2 снимка esil2 07 ноември 2015 - 22:13

 mrsch66, на 07 ноември 2015 - 18:06, каза:

Най-евтиния вариант за теб е да си купиш ОП-КОМ намират се на цена 30-60лева зависи стар или нов като пътуваш мяташ лаптопа в колата и като направи проблем спираш и пускаш диагностика.
Да ама компютъра ми е настолен нямам лаптоп. Благодаря колега dimitamark и на мен това ми идва на ум за катализатора но не съм сигурен и точно за това се опитвам тук във форума да обменям мнения с колеги.
Мнението беше редактирано от esil2: 07 ноември 2015 - 22:17
Отговори

Dimas снимка Dimas 08 ноември 2015 - 19:53

Другия път, като се прибереш от дълъг път, драсни едно ЛС и ще закачим колата напълно безплатно. Грехота е да сме от един град и даваш пари за такива неща. А и може да дам някоя и друга идея.
Отговори

esil2 снимка esil2 09 ноември 2015 - 22:16

Днес махнах катализатора беше позадръстен и малко се поотпуши колата но като ходя до Казанлък ще пиша как стоят нещата.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 ноември 2015 - 23:08

Щом в града си я усетил, значи има ефект :)
Отговори

esil2 снимка esil2 10 ноември 2015 - 08:47

Дано катализатора да е бил причината сега още не мога да кажа но като я изрежа по подбалканския път ще видим дали ще има проблеми.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 ноември 2015 - 11:14

Дано не съм прав в твоя случей но тръгването на печките е повечето психологична нагласа след свалянето на катализатора защото започваш да чуваш турбината нямам предвид естествено тотално запушен катализатор.
Отговори

esil2 снимка esil2 12 ноември 2015 - 18:27

Каквото съм чувал преди да махна катализатора същото си е и сега нито е по шумна нито пък има нови шумове. Иначе колата няма как да стане по мощна конете са си толкова но някак я усещам ката малко отпушена там дето съм изкачвал например на четвърта с доста натиснат педал сега излиза с по малко газ.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 12 ноември 2015 - 21:07

Със сигурност ще усетиш разлика след махането на катализатора. След 150 000 км., те вече се задръстват, поне така съм чел по форума.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 ноември 2015 - 22:11

Доста катализатори са отишли на боклука защото Иван прочел че Драган написал нещо и колата тръгва на самолет и качва 3-4коня всеки дилър на Опел може да тесттва състоянието на катализатора с точност до 6% цената беше около 25лв 2008г.
Отговори

esil2 снимка esil2 13 ноември 2015 - 21:33

Може и така да е колега mrsch66 но аз пиша какви са ми впечатленията след махането му а и в скоро време ми предстои далечно пътуване и тогава ще пиша дали ще ми даде грешка или не и ако не даде едва ли ще ме убеди някой че е трябвало да не го махам.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 ноември 2015 - 22:38

Премахването на катализатор във България носи само полза! Едва ли има някой който да го е махнал и колата му да се е спънала. Специално моето дизелче живна малко, но и не мога да очаквам да литне със 68 кончета. Но ясно се усеща по лесното развъртане на турбото. На другата кола нямах катализатор, но и да имаше това щеше да е първата ми задача. Наскоро съсед със Зафира си махна катализатора (по мой съвет) и човека сподели, че колата му се движи по леко и пъргаво. Е колко да е пъргава Зафира със 100 кончета, ама я е усетил човека :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg