Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Opel Astra G

vankatadv снимка vankatadv 16 ноември 2015 - 15:30

Здравейте на всички.Млад шофьор съм,затова се извинявам ако не използвам точните думи,за да обясня проблема.
Колата е Opel Astra G 2000г.,дизел, Y20DTH.Проблема ми е следния: когато запаля,колата се държи нормално.При подаване на газ обаче,и особено над 2500 оборота,дори и на място,колата сякаш се дави,светва лампичката с ключето,губи мощност.Пускам педала и всичко се оправя.НО,когато поработи известно време,започва да се дави и на малките обороти.В движение нещата са горе/долу същите-палим,тръгваме,на моменти забиваме главите в таблото,но в началото не гасне.След като се вдигне малко температурата започва да си гасне в движение,палим я,тръгваме с малко по-високи обороти,но колкото повече караме-толкова по-често гасне.
Карахме я на диагностика,не ни казаха номер на грешката-само високо-ниско налягане, има проблем нещо с горивната помпа.
Имате ли някаква идея от къде може да е проблема? Защо в началото колата работи добре,а след като вдигне малко температурата...започва да прави тези неща?
Възможно ли да е от ЕГР клапана?
Друго въпросче-от вакуум клапаните до антифриза се чува някакъв звук,това нормално ли е? Нещо като свирене е?
Надявам се,че сте ме разбрали,но ако има нещо,ще се опитам да обясня пак.
Благодаря Ви!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 ноември 2015 - 16:01

Докато не кажеш номера на грешката, няма как да ти кажем. Щом са ти казали помпа, значи най-вероятно е помпа. Пробва ли да смениш горивния филтър? От ЕГР такива магарии чак няма да ти прави, но не е невъзможно да имаш и няколко проблема едновременно.

Ако ти е мерак да се занимаваш (и имаш лаптоп), поръчай си един ОП-КОМ (35 лв струва). Качваш колата, пишеш грешките тук и ще борим проблемите.

Започни на сляпо със смяна на горивен филтър и ревизия на всички вакуум маркучи.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 ноември 2015 - 16:04
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 16 ноември 2015 - 17:11

Благодаря за бързия отговор.Можете ли да ми препоръчате някой сайт,от който да го взема?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 ноември 2015 - 17:22

http://olx.bg/ads/q-op-com/

Който ти е кеф от тука. Ето и горе долу как се ползва:
https://www.youtube....h?v=qj-XfCsymiw
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 ноември 2015 - 17:25
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 18 ноември 2015 - 11:47

Здравейте отново от мен. Закачих днес колата, грешките са P1345,P1220 и P1635.
Сменени са горивния и въздушния филтър.
Маслото е сменяно преди 4000км.Горивния филтър имаше дори и малко масло на места по него.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 ноември 2015 - 12:38

P1345 Неизправност във веригата на датчика за положението на коляновия вал P1635 Неизправност в бордовия компютър Р1220 е свързана с авансовият клапан но също излиза при недостиг на гориво точно сега е много коментирана тази грешка появява се при студено време
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 ноември 2015 - 12:54

Взе ли оп-кпома? Като начало изчисти грешките и виж кои от тях ще се появят отново. На живите данни погледни дизайъред инжекшън старт и реалния инжекшън старт при студена кола дали се разминаватмного. Сега просто трябва да се убедиш в кой елемент е проблема, защото неправилна работа на датчик колянов вал може да дава грешка на ЕЦУ и неработещо ЕЦУ може да бърка мотора и да пише колянов вал.
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 18 ноември 2015 - 14:42

Ами 4,3 показва и на двете.Като дам малко газ стават 6,6 и 6,4. Desired Injection Quantity и Injection Quantity се разминават при подаване на газ-в началото 6,1 на двете,при газ 7,8 и 9,6.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 ноември 2015 - 14:52

Това е относително добре. Ако това ти е показвало при студена кола, значи трябва да провериш и в резервоара какво е положението. Виж цедката на сондата да не е задръстена с гняс. Единственото притиснително до тук е да нямаш няква проблема с ЕЦУ-то. Другото ще се оправи лесно. Датчик колянов вал е 45 лв. Прегледай му буксата как е. Буксата е трипинова и поне при вектрите е закачена за мотора отпред на нивото на горната част на водния радиатор от дясната страна на мотора щом седиш срещу колата. Откачи изчисти и закачи буксата. Провери и дали не прецакана.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 ноември 2015 - 14:52
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 18 ноември 2015 - 22:27

Така... Сменихме датчика... Не е от него. Когато колата започне да се дави(или придърпва) стойносттите на Desired Injection Quantity i Injection Quantity се разминават много. Тествахме го и в движение, пак е така(като гасне в движение също.)
Някакви идеи колеги?
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 18 ноември 2015 - 22:53

А за Boost pressure и Boost pressure command? Когато дам газ второто става 1.8/1.9 а първото 1.1/2.
Другото,човека който ми сменя датчика ми каза че долу на горивната помпа трябва да има някакъв тампон, а аз го нямам... Това така ли е?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 ноември 2015 - 09:56

Буст прешър команда ти идва разликата от неработещия авансатор. Не трябваше да бързаш със смяна на датчика, но няма значение. Рано или късно щеше да ти се наложи най-вероятно, а е неприятно. Спестил си си бъдещи проблеми. Нямам идея за какъв тампон става дума, но относно авансатора, купи си един литър двутактово масло за скутери (аз взимам от ЕКО) и госипи на 2/3 до един резервоар нафта. Ако намериш някъде и добавка на кастрол ТДИ, сложи и от нея примерно на 40 литра сложи за 120 или 150. При мен това помогна за момента. Ако е в начална фаза и при теб може да помогне. Смазва буталото и то почва да си работи. Почисти и цедката на резервоара.

Може да не пълниш толкова нафта. Просто спази пропорцията. 250 мл на 10 литра и добавка за 30/40 литра. първо сипваш в гърлото маслото и добавката и после наливаш. Ако има нафта в резервоара, сметни пропорцията спрямо общото количество дето има. При мен първите два дни се подобри работата, но още правеше проблеми и от третия до сега не е имало проблеми с помпата. Дай снимка на мястото дето трябвало да има тампон. Също така сложих макс моушън дизел на ОМВ.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 ноември 2015 - 10:00
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 19 ноември 2015 - 10:13

Ами сложихме онзи ден масло и нафта,може би сега не гасне толкова често, но... Пак гасне. Вчера покарах 15ина мин.без особени проблеми и пак започна с придърпването и гасненето.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 ноември 2015 - 10:20

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 17:11
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2015 - 11:03

Сложи и от добавката която колегата по горе е казал. Ще трябва да я покараш още малко, не се оправят веднага :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 ноември 2015 - 13:05

Още нещо не разбрах. Като сменихте датчик колянов вал, още ли дава грешка от него или вече не? Ако още я дава грешката трябва да провериш инсталацията му от буксата нагоре.
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 20 ноември 2015 - 18:47

Здравейте.Р1220 и Р1345 все още си излизат.Никаква промяна...След 20-25 мин. каране...пак започва да придърпва и някой път да гасне.Започне ли с придърпването светва и лампичката колата с ключето.Гасне без значение от скоростта,с която се движа.Когато изгасне,колата пали веднага.Не знам какво е това нещо...като е студена,си върви,вдигне ли температурата...пак се започва
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 ноември 2015 - 09:13

Изчисти ли цедката в резервоара?
Отговори

vankatadv снимка vankatadv 21 ноември 2015 - 11:53

Да, цедката я изчистихме преди да сложим масло и добавка.
Може ли да е от датчика на разпределителния вал? И къде се намира той при тази кола?
Отговори

bat van снимка bat van 21 ноември 2015 - 12:32

Здр.Датчик на разпределителния вал нямя.Грешката е за датчика за обороти който се намира в помпата(ГНП).
http://dieselparts.e...sch-1467255103/
Описание http://dieselparts.e...D%D0%B0-%D0%B2/
Не е работа за всеки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg