Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Как да проверя ел. ЕГР дали работи?

evro1 снимка evro1 19 ноември 2015 - 00:04

Всъщност , въпросите са два:

1. Ел ЕГР на Y20DTH 2003г не работи , ще се търси втора употреба такъв , трябва ли да се монтира на двигателя и тогава да видя дали работи или може само да го закача на буксата? Вече пробвах два , като само ги закачвах на буксата и не работеха , единия помръдна леко и това беше , та започнах да се съмнявам в начина на проба?

2 Вакум помпата смятам , че не прави достатъчно вакум. При рязко натискане на спирачката , педала става твърд и колата не спира , при плавно натискане е добре. Имам три соленоида , като си му е реда , един за турбото , един за вихровите клапи и един за някаква клапа (дросел) , която спира въздуха в смукателния колектор , която нещо подпомагала гасенето на двигателя . Конкретно въпроса ми е , ако никой от тези соленоиди (вакум-клапани или както се наричат) няма вакум (както е при мен в момента) , нещо следи ли ги (ЕКУ) и може ли това да е причина (освен не работещия електрически ЕГР), двигателя да е в авариен режим някакъв?

Благодаря предварително.
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 ноември 2015 - 06:34

ЕКУ праща двигателя в авариен режим. Задължително се проверява каква е грешката с опком или на диагностика.
Отговори

evro1 снимка evro1 19 ноември 2015 - 10:28

Този отговор не ми помогна много , грешката е Р0400.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2015 - 11:05

Ако само това е грешката не търси вакуум, егр е.
Отговори

evro1 снимка evro1 19 ноември 2015 - 22:51

Ама аз за ЕГР-а знам , нали го виждам че не бачка , за него въпроса ми , като си намеря друг , как да го пробвам.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2015 - 23:15

Монтираш на място и със Опком или някаква друга диагностична апаратура :)
Отговори

evro1 снимка evro1 21 ноември 2015 - 01:28

Колега , моите уважения , ама вече нещо не те вземам на сериозно. Диагностична апаратура ли ми трябва , за да го видя , дали работи механично? Да не съм кьорав? Зададох въпроса изключително точно според мен , отговори като твоя , са меко казано ...несериозни.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 21 ноември 2015 - 07:40

След като си толкова квалифициран защо търсиш помощ тук?.Това че му се мърда стержена гаранция ли е за правилна работа ? Няма по добър тест от монтаж на колата и следенето му с оп-ком, пък ти като искаш закачай си ги и гледай стержена.
Мнението беше редактирано от mistarmi: 21 ноември 2015 - 07:41
Отговори

evro1 снимка evro1 21 ноември 2015 - 11:51

А като го закача и не мърда стрежена, какво има да го гледам на диагнистика?

Какво попитах-какви глупости ми наговорихте?
Дали някой ди направи труда, да прочете въприсите ми въобше?

Хайде, ако обичате, без повече спам в темата.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 ноември 2015 - 17:08

Колега, отговаряме ти колкото можем и знаем. Казвам ти как ще стане, а ти прави каквото искаш. Дали мърда или не мърда, няма как да определиш ако колата не работи. Когато е монтиран и следиш със Опком или няква друга диагностика ти се показва реалното движение и работа на клапана.
П.П. А това дали ме вземаш на сериозно си е твоя работа. Поздрави!
Отговори

evro1 снимка evro1 21 ноември 2015 - 17:32

Пак ще конкретизирам въороса.
Ако само го закача на буксата и ясно е , че колата ще работи, дали трябва да реагира по някакъв начин или няма да го прави, зашото примерно му трябва натиск на буталото от изгорвлите гязове...или каквато и да е друга причина?

Питам дали трябва да работи, не дали ще работи коректно.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 ноември 2015 - 19:18

Ако го закачиш отвън само на букса трябва да отвори почти максимално, т.е. ще се прибере навътре "буталото ". Но няма да ти го отчете колата и ще влезе във авариен режим. Ако някой подаде рязко газ и следите клапана, за момент трябва да излезе "буталото " максимално навън и след това да започне да се прибира пак навътре в клапана. Ако такава проба те устройва :)
Отговори

evro1 снимка evro1 21 ноември 2015 - 19:38

Да, това ме интересуваше. Вече пробвах два и те не помръднаха, за това се замислих, дали пробата е коректна.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 ноември 2015 - 21:13

Само да уточня, че клапана трябва да му е подадена и маса :)
Отговори

evro1 снимка evro1 21 ноември 2015 - 21:48

Ааа, е тоеа е важно уточнение. Е сега се вкарах в мисли, защото не си спомням дали съм ги допирал до двигателя при пробите тези, които пробвах.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 25 ноември 2015 - 06:38

За да не пускам нова тема, ще питам в темата на колегата - Необходимо ли е да се прави някаква профилактика , почистване на ЕГР-ра ? Колата е Astra Y20DTH 2003г имам я от около седмица и почнах да се плаша като чета какво се случва на тези "уж" здрави опели !Моят за сега работи ,нямам грешки и чека не свети !
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 ноември 2015 - 08:33

Принципно мисля че на 60000 км дават почистване на смукателен колектор и егр :)
Отговори

mincho78 снимка mincho78 25 ноември 2015 - 14:54

Предлагат се на пазара и чудесни добавки за гориво,които почистват ЕГР и колектор!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 ноември 2015 - 15:41

Ще обясниш ли по подробно за добавките, защото там специално не знам да ходи гориво. Може и да бъркам нещо :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 25 ноември 2015 - 15:41
Отговори

mincho78 снимка mincho78 25 ноември 2015 - 16:22

Съгласен съм ,че там не ходи гориво,но минава някъв остатък от него като пушек! :biggrin: Разсъждавам на глас и аз не знам как работят добавките!Приятел беше ползвал определена добавка и ми я препоръча.Пробвах я и ефекта беше ,че свалях ЕГР-а за почистване,а се оказа ,че няма какво да се чисти.

Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg