Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ГНП-капе

Mitkoto снимка Mitkoto 27 ноември 2015 - 21:16

Здравейте колеги. От едната тръбичка на помпата леко капе нафта .Веднъж майстора се опита да я стегне, но пак продължава и ми каза, че за да се сменят гумичките трябва да се свали цялата помпа и да я праща някъде. Въпроса ми е , нужно ли е сваляне на помпата заради тези гумички? Колата е вектра Б - X20DTH.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 28 ноември 2015 - 11:09

Качи снимка ако може.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 28 ноември 2015 - 13:21

По добре да се свали,много по-лесно се работи.
Отговори

Mitkoto снимка Mitkoto 28 ноември 2015 - 13:35

По късно ще опитам да направя някоя снимка за да придобием повече представа.Стана ми интересно защо за смяна само на гумички е нужен демонтаж, стенд и яко набутване.Има ли нужда след това от някакво обезвъздушаване на системата и т.н.
Отговори

titan22 снимка titan22 28 ноември 2015 - 15:49

От самата тръбичка ли капе или от щуцера на помпата на който се завива тръбичката?Ако е от щуцера на помпата,не е нужно сваляне на цялата помпа а само на съответния щуцер и смяната на О-пръстените му.
Отговори

Mitkoto снимка Mitkoto 28 ноември 2015 - 16:15

Сега бях да си взема колата от друг ремонт(смяна на воден маркуч)и го попитах от къде точно капе. Не било от тръбичките, а някъде отзад от помпата. :unsure:
Ще се опитам да разбера точно от къде е и дам повече инфо. И май ще пробвам при друг майстор. Този ги бил пращал в Благоевград. Ако някой от района знае къде, кой, как и някакви контакти нека сподели, защото и преди съм чувал, че там някой ги правил тези помпи.
Отговори

titan22 снимка titan22 28 ноември 2015 - 17:03

Много относително е това отзад.Може да пропуска от гарнитурата на електрониката,от О-пръстените на някой от щуцерите,О-пръстените на някой от двата клапана но при тези случаи не е нужно да се сваля помпата.И аз съм чувал за този майстор от Благоевград че е бил много добър и ако до понеделник не си свършил работа,ще потърся от познати телефона на майстора и ще ти го дам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg