Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Y20DTH

Християн снимка Християн 17 декември 2015 - 00:21

Колеги едно питане. Колата е вектра б Y20DTH. Има едно странно придърпване когато колата загрее, студена ли е няма ядове. На диагностика не излиза нищо, филтрите са сменяни преди 1500км.катализатор няма. придърпването е във ниските обороти предимно и само два пъти ми го е правила на 1ва като я цъкна и оборотомера забива на 3100-3200 вкарвам 2ра и сичко е ок. Възможно ли е да е от ЕГР клапана ако има мизерии по него и във колектора. Мерси предварително :)
Отговори

Християн снимка Християн 17 декември 2015 - 00:47

 Християн, на 17 декември 2015 - 00:21, каза:

Колеги едно питане. Колата е вектра б Y20DTH. Има едно странно придърпване когато колата загрее, студена ли е няма ядове. На диагностика не излиза нищо, филтрите са сменяни преди 1500км.катализатор няма. придърпването е във ниските обороти предимно, и само два пъти ми го е правила на 1ва като я цъкна и оборотомера забива на 3100-3200 вкарвам 2ра и сичко е ок. Възможно ли е да е от ЕГР клапана ако има мизерии по него и във колектора. Мерси предварително :)
Отговори

bat van снимка bat van 17 декември 2015 - 07:32

Придърпва или лашка.Пробвай дали лашка при малко гас или при много гас.
Имах едно лашкане при ускорение (тръгваш да изпреварваш и натискаш повече газта).На живи данни турбото надуваше на тласъци.Сменях клапани, снадки, изкл.егер клапана,изкл.вихровите клапи,наскубах и мъркучитата към тях.Остана само турбото резервуара за вакум и един вакум отиващ в купето.
И пак лашка и то не всеки път. Накрая отворих вакум помпата по тази тема http://diesel-club.n...-nasosa-ovb.60/
Така си реших проблема с лашкането.
Това че вакум клапаните са еднакви и трита не е вярно.На игера е с по галям дебит и трудно командва турбото и вихровите клапи.
Успех.
Отговори

Християн снимка Християн 17 декември 2015 - 09:05

Мии и лашкане мога да каже че е но го прави като загрее и дори и бавно да караш стига 1500 и придърпва, оборотомера се мята до 1700 след което след секунда се връща на 1500 и ускорява. Но ускорява на тласъци. Примерно и на 2100-2200 ми го е правила на 3та.

Sent from my LG-D331 using Tapatalk
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 декември 2015 - 10:04

Каквото и да ти кажем ще е гадаене. Трябва си диагностика. Ако ти работи чек лампата и не светва като забива има шанс да е от вихрови клапи, датчик колянов вал и много други неща.
Отговори

Християн снимка Християн 17 декември 2015 - 11:39

 Ne6to Smisleno, на 17 декември 2015 - 10:04, каза:

Каквото и да ти кажем ще е гадаене. Трябва си диагностика. Ако ти работи чек лампата и не светва като забива има шанс да е от вихрови клапи, датчик колянов вал и много други неща.



Еми чека ми работи защото сутрин като я паля светва и задържа за малко. Но въпросът е че като забива муцуната не ми свети чека. На живи данни какво трябва да гледам като забие муцуната. :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 декември 2015 - 11:44

Ами те не са много нещата. Насочи се към ижекшън старт и инжекшнък куалити, показанията на температурните датчици (гледай някой да не показва -40 или +200 примерно) и т.н. Дебитомер гледаш. Има доста теми в които пише в какви рамки са нормалните показания. Най вероятно ще има записана грешка, която ще те насочи също.
Отговори

Християн снимка Християн 17 декември 2015 - 11:50

 Ne6to Smisleno, на 17 декември 2015 - 11:44, каза:

Ами те не са много нещата. Насочи се към ижекшън старт и инжекшнък куалити, показанията на температурните датчици (гледай някой да не показва -40 или +200 примерно) и т.н. Дебитомер гледаш. Има доста теми в които пише в какви рамки са нормалните показания. Най вероятно ще има записана грешка, която ще те насочи също.



Мерси колега ще видя кога ще мога да я погледна защото за сега съм възпрепятсван за съжаление. А този проблем ме мъчи доста защото ми убива кефа от карането но като мога ще я погледна. :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg