Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

работна температура 2.0 дтл

imb_bg снимка imb_bg 21 май 2009 - 09:22

Здравейте от скоро съм с тази кола астра г 2.0 дизел
моля да споделите нормално ли загрява колата
сутрин минавам към 10 км и тогава стелката почва да вдига градус от веднъж до към 82 градуса
и след малко пада под 80 те това е при каране с 90км
след обяд като е по топло температурата не се вдига повече от 85 градуса
австииски внос е колата ако има значение
преди карах един ескорт 1.8 дизел той след 500 метра дигаше по средата стрелката
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 21 май 2009 - 10:45

Аз имах подобен проблем .... термостат .....
Мнението беше редактирано от siegfrid: 21 май 2009 - 11:33
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Shades снимка Shades 21 май 2009 - 15:32

Аз не бих се изказал толкова прибързано. Може и да е термостат, но в тези температури е малко по-трудно да се хване. Тези мотори по принцип загряват много бавно в движение (около 10 км) и въобще не загряват на място. Аз бих приложил стария тест с маркучите преди да се юрвам да правя подаръци за 120 лева по сервизите. Каква е идеята, запалваш колата и изчакваш известно време и хващаш маркуча, идващ от мотора, като почне да загрява пипаш радиатора или маркуча след термостата, ако и те са топли значи термостатът е заминал, ако са студени, всичко е ОК.
Отговори

overkill снимка overkill 21 май 2009 - 15:51

На мен ми правеше такива чалъми стрелката за температурата въпреки че съм с нов термостат ,когато ми се скъса вакуум маркучето идващ от магнет винтила(мисля че така се казваше) към клапана на казанчето за парното!!!Но пък при завъртяно копче на парното на крайно положение на студено ми се губеше турбото от време на време заради вакуума !!!
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 21 май 2009 - 20:51

говорих с колега който има астра 1.7 д немския двигател и ми каза, че се държала по същия начин
Отговори

waleto снимка waleto 27 май 2009 - 11:31

Колега,аз съм с 2.0 мотор.Малко бавничко загрява.Но като загрее,в градски условия ми държи температура,около 85-95 градуса.В смисъл,перката ми се включва на 95 градуса.Така че може да се каже че ми държи 90 градуса,средно!
Колегата Shades е много прав.Направи го този тест и пиши.
Мнението беше редактирано от waleto: 27 май 2009 - 11:32
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 27 май 2009 - 15:59

Аз зимата при температура малко под нулата карах по 7-8 км. градско за да стигне работна температура. При мен като загрее държи малко преди 90 градуса. И в най-големите жеги в задръстване не е качвала повече от 92 градуса. Термостата го смених зимата защото за да загрее трябва да се возя 1 час. Дадох някъде към 100 лв. за него.
Отговори

Shades снимка Shades 27 май 2009 - 16:26

 Ka4o_pi4a, на 27 May 2009, 04:59 PM, каза:

Аз зимата при температура малко под нулата карах по 7-8 км. градско за да стигне работна температура. При мен като загрее държи малко преди 90 градуса. И в най-големите жеги в задръстване не е качвала повече от 92 градуса. Термостата го смених зимата защото за да загрее трябва да се возя 1 час. Дадох някъде към 100 лв. за него.

Ето твоят термостат със сигурност се е гътнал. Иначе тези цифри, които даваш за момента са на едни перфектно работещ мотор.
Аз зимата си направих и друг експеримент, на студен мотор паля и я оставям да си бачка, след малко парното дойде, но стрелката стигна до работна температура след повече от 50-60 минути :newsm05_41:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 28 май 2009 - 15:54

Shades, тези температури ми ги държеше и преди смяната на термостата - просто разликата беше че загряваше мноооого бавно. При мен също парното се появява леко топло, а стрелката не се повдига грам. Много съм си доволен от колата - горката какво ли не е видяла и никога не ми е минавала 92 градуса. А пък перката от към мотора (голямата) никога несъм я чул да се вкл. даже незнам дали работи. Малката отпред има 2 скорости и съм ги чувал и 2-те в жегите...
Отговори

mi6o73 снимка mi6o73 28 май 2009 - 19:09

Аз също съм със сменен терм. и температурния диапазон е абсолютно идентичен със твоя.Разликата е само ,чепри 92 градуса му се вкючват и двете перки на първа степен.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 28 май 2009 - 22:13
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 28 май 2009 - 21:09

Днес ми остана време да пробвам със опипване на маркучите
оставих да поработи 2 3 минути маркуча отгоре към радиатора почна да се загрява а стрелката не мърда радиатора съвсем леко загрят след оше 2 3 минути почна да пари маркуча радиатора и той се затопли стрелката си седи долу :) отказах се повече да чакам явно термостата не затваря плътно а за парното парно си има стрелката долу парното си духа топло. Вчера в жегата в 4 часа от Хаково до Свиленград - към 65 км има и баири стрелката показва 83 85 градуса
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 30 май 2009 - 08:52

За смяна ти е термостата. Той върви в коплект със гарнитура, датчик + тоя кожух аломиниевия на който се закрепва термостата. По отделно аз неможах да го намеря никъде. Цената на комплекта е от 90 до 130 лв. в зависимост къде и какъв ще вземеш. Поздрави
Отговори

ГостToni_0202_* 05 декември 2015 - 14:38

Здр колеги от 2 седмици съм собственик на астра г 2.0 82 коня та въпроса ми е нормално ли е вчера при външна температира 13 градуса.извън града 80-90 км в час колата да седи на 80-82 градуса. Благодаря на отзовалите се
Отговори

sathv снимка sathv 05 декември 2015 - 15:09

Ти досега като прочете темата какви изводи си направи? Какво провери? Или нищо не си чел и давай направо да питаме?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg