Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странно поведение на оборотите

Dushevadeca снимка Dushevadeca 04 декември 2009 - 12:27

Здравейте, колеги

Имам един такъв проблем:
1. При потегляне на първа и вкарване на двг в по-високи обороти(към 3000), в момента на отпускането на газта и натискането на съединителя, оборотите не падат рязко надолу, както би следвало да се очаква, след като съм пуснал газта, а отскачат рязко нагоре с около 400-500 и чак тогава падат, при което се чува съответното изръмжаване от форсирането на двг.
2. Също така, ако подкарам на първа до около 1500 об., след това отпусна леко газта и после рязко пак подам газ, колата "потъва" в първия момент и после дръпва пак напред
3. На 4-та при спиране с двигател, без газ, в ниските обороти почва характерното придърпване и почукване на скоростния лост
4. Разходът на градско ми се струва завишен - 12.5-13/100, което всъщност звучи нормално при такива изфорсирания между първа и втора и втора и 3-та(там отскачането и форсажа е по-слабо, но пак се усеща)

Карах я 2 пъти на диагностика, първият път веднага след като я докарах от Швабско, само профилактично, не бях забелязал оборотите все още, но бях забелязал придърпването. Вързаха я на компа и ми смениха датчика на съединителя, който подавал постоянно, че е включен. На второто отиване, вече отбелязвайки странното поведение на оборотомера и бавното спадане на оборотите след пускането на газта, ми почистиха някаква клапа м/у възд. филтър и мотора и ми зачистиха компа от самообучението. Нещата се пооправиха, т.к. оборотите вече спадаха добре, но остана, макар и по-малко, горепосоченият проблем с отскачането на оборотите и придърпването.

Гледах темата за Профилактика на дросел, ЕГР и моторче за празен ход, '99 Astra G X16XEL и ми направи впечатление на края ефектът от тази профилактика:

Цитат

... педала на газта стана доста по-чувствителен. Оборотите се успокоиха. Като че ли има леко подобрение във вървежа в ниските обороти, няма го забиването при потегляне с ниски обороти или при рязко подаване на газ. В общи линий има чувствително подобрение в работата на двигателя.


и подозирам, че и при мен трябва да се направи подобна профилактика, т.к. проблемите звучат сходно.

Как мислите? И ако наистина имам нужда от такава профилактика, къде могат да ми я направят качествено? Дали колегата помагащ или в някой добър сервиз - четох добри отзиви за Аутомакс, както и за сервиза на Бижо?

Дайте мнения и препоръки, че ми писна :)
Отговори

Вили снимка Вили 04 декември 2009 - 19:53

Оказва се, че тези коли малко трябва май да им свикваш.Този мотор няма въпросното моторче за празен,което е заместено от моторизирана вече дроселова клапа.Тя би трябвало добре да регулира оборотите.Грозното в случая е, че при износване на реостата за определяне на ъгъла, под който тя трябва да стои, започват лавирания в оборотите на мотора.Ако ме питаш, и аз имам подобни проблеми,и колкото и да не ми се ще, си мислиа че клапата си е за смяна или отчаяна проба за разкапсуловане и почистване на потенциометъра.Това е доста крайна мярка разбира се, пробвай да си почистиш ЕГР-а и да ти иницилизират клапата, след като вече са я почистили.
Отговори

Dushevadeca снимка Dushevadeca 08 декември 2009 - 17:27

Колега, благодаря за отговора!
За почистването на тази клапа ли става въпрос:
http://www.vectra-c....ead.php?t=79200
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg