Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Разход на гориво

metchet0 снимка metchet0 25 август 2015 - 19:52

Привет! Вие как засичате разхода на гориво на дизелова или бензинова кола? До капачката ли пълните или докато спре пистолета? Има ли разлика в спирането на пистолета от едно пълнене и друго? Кое е по-точното? Бях го напълнил до капачка резервоара като го засичах и сега гледам, че е текло малко.. едва ли е нормално..?
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 25 август 2015 - 21:36

Лично аз засичам грубо по стрелката,но пак ми се вързва разхода(знам си стоката колко гори и колко съм е натискал).
Като изключи пистолета е пълен резервоара от там зависи до капачката има мисля около 2-3 литра...
Текло било...това да им е проблема може да е уляло при ваденето на пистолета малко..иначе имаш клапа вътре в гърловината.
Караи си колата и не се притесняваи ! да си загубил 50-100 грама не е фатално.
Отговори

slavika1980 снимка slavika1980 26 август 2015 - 06:20

Това със спирането на пистолета мисля че не е най точния начин.Засичам я само като я напълня до ниво"око да види".Относно теча мисля че има о-пръстен който не ти уплътнява сондата на резервоара.Не допускам скъсан или неуплътнен маркуч на гърловината ,но все пак огледай и ще установиш теча.
Отговори

Кинов снимка Кинов 26 август 2015 - 10:00

 metchet0, на 25 август 2015 - 19:52, каза:

Привет! Вие как засичате разхода на гориво на дизелова или бензинова кола? До капачката ли пълните или докато спре пистолета? Има ли разлика в спирането на пистолета от едно пълнене и друго? Кое е по-точното? Бях го напълнил до капачка резервоара като го засичах и сега гледам, че е текло малко.. едва ли е нормално..?

Колега пробвай например с http://www.carspending.com/, мисля, че има и други подобни. Аз го ползвам от година и полувина - няма кака да сбърка :)
Отговори

metchet0 снимка metchet0 27 август 2015 - 07:00

Колега, стрелката много лъже, за да го смяташ така разхода. Аз знам, че като изключи пистолета е пълен резервоара, ама питам дали дава отклонения, защото като засичаш колко ти гори и 100мл са от значение. Едва ли ще тръгна да сменям О-пръстени, за да оправям течове, които се случват за 3-ти път откакто имам колата и едва ли биха се случили пак :D Иначе не ме бърка толкова, че ми са изтекли някакви си 200мл нафта, просто го споменах ей така. :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 август 2015 - 09:34

Наскоро показваха как различните бензиностанции им се пеняви по различен начин горивото. По този начин ни мамят, защото пистолета отчита няколко процента повече. Та ако са сложили нещо да прави пяна, пистолета изключва когато отчете пяната, а ти си мислиш че заредените 60 литра отговарят на вместимостта на резервоара, а те всъщност са примерно 57. После почваш да псуваш, че колата ти гори много и като заредиш в Гърция почваш да превъзнасяш качеството на горивата им, които просто ти ги продават в правилно количество. Аз когато засичам, зареждам докато не видя нафта да излиза. Ако не мога да заредя толкова, спирам да зареждам в тая бензиностанция.
Отговори

slavika1980 снимка slavika1980 27 август 2015 - 13:53

Разхода съм засичал много пъти по начина който описвам и всеки път е различен, но го отдавам на това с колко тежки обувки карам и къде.Това със с изключването на пистолета става но-пълниш караш 600-800км.зависи за колко имаш пълниш,смяташ и така.С малко км. е крайно неточно.С течовете има и по прости решения-не пълниш до горе
Отговори

metchet0 снимка metchet0 27 август 2015 - 15:44

Да, но пък ако го засичаш с метода на изключването на пистолета и го засичаш на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка е вероятно да заредиш два пъти примерно по 57 литра и разхода пак би бил точен.
Отговори

metchet0 снимка metchet0 30 август 2015 - 03:59

Още някой да се изрази как си засича разхода?
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 август 2015 - 07:22

 metchet0, на 27 август 2015 - 15:44, каза:

Да, но пък ако го засичаш с метода на изключването на пистолета и го засичаш на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка е вероятно да заредиш два пъти примерно по 57 литра и разхода пак би бил точен.

Едва ли има по-сигурен начин от този.
Отговори

didandron снимка didandron 01 септември 2015 - 20:05

Аз пълня до капачка,което значи,че след като изключи пистолета събира още 12-13 л.в моя случай.След определен пробег пълниш по същия начин и смяташ.По точно от това няма накъде.
Отговори

hudson снимка hudson 01 септември 2015 - 21:03

 metchet0, на 25 август 2015 - 19:52, каза:

Бях го напълнил до капачка резервоара като го засичах и сега гледам, че е текло малко.. едва ли е нормално..?

Имах такъв проблем на вектрата - теча е от тръбата кам резрвоара. От гърловината има малко парче маркуч, следва пластмасова тръба, пак маркуч и тогава влиза в резервоара. Смених цялата връзка между гърловината и резервоара и си реших проблема.

 didandron, на 01 септември 2015 - 20:05, каза:

Аз пълня до капачка,което значи,че след като изключи пистолета събира още 12-13 л.в моя случай.След определен пробег пълниш по същия начин и смяташ.По точно от това няма накъде.

И аз съм като теб, само че от първото изключане на пистолета до наливането "до ръба" са ми от 14 до 16 литра. Или въпреки че по книжка резервоара на зафирата го дават 58 литра, по гореописания метод се събират 70.
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 02 септември 2015 - 20:27

Да споделя и аз нещо по каталог и дават на моята Х ка 52 литра да събира напълних я до преливане от гърловината и ми показа че съм събрал 51.71 по борд комп .Разхода е доста относително ,поне за мен пълните догоре и карате 100км и дозареждате пак няма 100% гаранция че е точно .
Отговори

metchet0 снимка metchet0 04 септември 2015 - 18:26

Да, така е най-точно, но е малко кофти, че много бавно става и като се съберат 1-2 коли зад теб и става тъпо. А пък и имам теч от тая тръба и затова попитах какво мислите за начина с изключването на пистолета. :)
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 05 септември 2015 - 14:54

И аз пълня до горе. при изключване на пистолета събира 8-11 литра. отдавам го на различното запенване и изключване на пистолетите. бях чел че не добре да се пълни до максимум. да имало место 1-2 литра от гърловината за да се поемат температурните разширения на нафтата. иначе и за мен така си е най точен метода . и да се засича на колкото се може по дълъг пробег. примерно - 500-800км. поне.
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 05 септември 2015 - 20:25

 virtualnia2, на 05 септември 2015 - 14:54, каза:

И аз пълня до горе. при изключване на пистолета събира 8-11 литра. отдавам го на различното запенване и изключване на пистолетите. бях чел че не добре да се пълни до максимум. да имало место 1-2 литра от гърловината за да се поемат температурните разширения на нафтата. иначе и за мен така си е най точен метода . и да се засича на колкото се може по дълъг пробег. примерно - 500-800км. поне.

Колега чест и почитания изказвам лично и скромно менние но не всеки може да измине 500-800 км за ден .Поме за мен си остава най сигурно да напълниш резервоара до горе минаваш 100 км и пак зареждаш до горе другият вариат е пак същата процедура да се повтови 2-3 за по сигурно и воала ще се види колко точно гори ,но всичко е относително щом става на въпрос колко точно горят нашите :love_opel: има много фактори който оказват влияние .Хубава вечер на всички P.S.Не искам да засягам никого просто писах че това е мое скромно мнение :drinks:
Отговори

metchet0 снимка metchet0 13 септември 2015 - 19:44

А как ви се струва Vectra B 2.0 DTH с 16-ки с гуми 215 с 12.43 нафта да измине 265км извънградско Мадан - Пловдив - Мадан, като в едната посока бях с 4-ма човека в колата, а на връщане с 3-ма? Даже имам и малко градско и доста изпреварвания. По каталог й дават 4.8 на дълго, а моя разход е 4.7 :D Засичал съм я с метода на изключването на пистолета от Petrol на една и съща бензиностанция.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2015 - 21:09

Ми, добре е разхода, какво му е. Личният ми рекорд с 2.0 DTH е 4.2 на изминати 200 километра отиване и връщане до вилата (преди два- три месеца) без климатик, колата е чипосана, с незапушен катализатор и разни благинки като много грижовен стопанин например...
Ама и тази тема е друга все пак... Има такава за разхода сам по себе си.
Отговори

metchet0 снимка metchet0 18 октомври 2015 - 12:17

Екстра е. Гледам, че в профила си имаш 3 коли, това ли е най-икономичната? :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2015 - 20:58

Най- голямата ирония е точно в това. Напук на информациите на всички автомобилопроизводители и най- вече на Опел с тази (X20DTH) държа личния рекорд... ;-) А още по- интересно е, че от 2007 почти до края на 2008 имах и астра седан с Y20DTH, с който нещата бяха много близки до това...
От друга страна тоя разход не винаги е такъв, де.
Само за информация хашката под 5.2-5.3 нещеше и нещеше да слезе, каквото и както и да правех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg