Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

двигател 2.2 DTI

s7ifl3r снимка s7ifl3r 27 октомври 2008 - 20:26

 ivozet, на Oct 26 2008, 03:03 PM, каза:

Привет!

Покарах колата,като се оказва вярно твърдението, че дизел е за "КАМИОН И КОРАБ". :beer:

Много тромав двигател и с тези странни обороти и скорости. Като я карам из града имам чувството че карам валяк. :rotfl:
Появяват се много вибрации при ниска предавка при малки обороти и разбира се яко шум от дизеловото двигателче.

Беше една пародия на удоволствие от шофирането :kuku:

Определено си карал някой много голям дранголник....щото тоя мотор просто си ебава майката от вървене...а й разхода му е супер смешен...
Отговори

Arni снимка Arni 29 октомври 2008 - 23:12

 ivozet, на Oct 27 2008, 12:29 PM, каза:

Някой ако каже как се кара този дизел, цена няма да има. В смисъл кога се включва 5-та скорост, като я сложа на 70-80км/ч нещо не върви и може ли да се изключва от скорост дизела при спускане. Някакви такива полезни неща. Че се доста различни в сравнвние с карането на бензинов двигател.

Благодаря предварително.
п.с. Карам си по Самоковско шосе с X14XE и си слагам 5-та предавка и смалко газ 70-80км/ч си дава разход от 5/100. Докато дизела нещо неще да върви постоянно слагам 3-та предавка и за малко 4-та.



Ъ? :beer: За този двигаел за първи път чувам подобно нещо... никога не съм и виждал. Искрено се надявам всичко да е наред, но по думите ти :kuku: Обикновено точно този мотор на ниски обороти подема адски бързо и ускорява много стабилно. 5 предавка дори на 50 да сложиш трябва да ти ускори много стабилно и бързо... за разлика от 2.0ДТХ. Това е един от най-пъргавите дизели... дори по-пъргав и от новите CDTI дизели с повечко коне. Освен това е икономичен и здрав! Шапка свалям на този който го е конструирал... най-вече заради динамиката на двигателя!
Отговори

Гостivozet_* 30 октомври 2008 - 11:13

Здравейте!

Проблема започна, дано е малката беля.

Ще споделя какво стана снощи в сервиз Дизел - Бош до Технотест София. Направо си беше за филм.
Чакам развитията на нещата днес.

ТУК МОЖЕТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ ЗА ПАТИЛАТА И ДА ВНИМАВАТЕ АКО ХОДИТЕ ТАМ

Мнението беше редактирано от ivozet: 30 октомври 2008 - 14:28
Отговори

bonboncho снимка bonboncho 06 ноември 2008 - 19:23

10/100!!! нещо не ти е наред по опелчето,аз имам със същтия мотор 2.2 DTI (Y22DTR) максимума на градски разход ми e не повече от 7.5/100 :beer:
Мнението беше редактирано от bonboncho: 19 декември 2011 - 17:21
Отговори

Гостivozet_* 28 януари 2009 - 14:11

Нявероятно нисък разход даде този двигател Y22DTR 4 литра на 100 :mhihi:

Мероприятието беше следното. На Шел на Цариградско шосе заредих догоре , до гушката, там до цетка ли е клапан ли е, точно преди да прелее. И оттам поех по магитралата към Ихтиман и обърнах точно където има отбивка за Костенец, прях за винетка на бензиностанция и обратно. Общо километраж 113км. и отивам да я допълня пак там до цетка ли е клапан ли е, точно преди да прелее. Долях 4.3 литра нафта на същата бензиностанция и колонка . Всичко това със скорост между 90 и 100км/ч без темпомат.

Много съм доволен от този разход!
Мнението беше редактирано от ivozet: 28 януари 2009 - 14:12
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 28 януари 2009 - 14:29

 ivozet, на 26 Oct 2008, 03:03 PM, каза:

Привет!

Покарах колата,като се оказва вярно твърдението, че дизел е за "КАМИОН И КОРАБ". :mhihi:

Много тромав двигател и с тези странни обороти и скорости. Като я карам из града имам чувството че карам валяк. :rotfl:
Появяват се много вибрации при ниска предавка при малки обороти и разбира се яко шум от дизеловото двигателче.

Беше една пародия на удоволствие от шофирането :mhihi:


Колега направо ще ме скъсаш от смях :loser: .Много ясно като си карал бензин дълго време и като се качиш на нафта разликата ще е огромна.Помпа-дюзата да не е като да се качиш на комън рейлче. :mhihi: То с такова и баба знае.
Та мисълта ми е забравяй за бензина и НАСТЪПВАЙ ЗДРАВО.Хич не я жали, дизела за да си върви нормално трябва да си стои в обороти.Тръгва тромаво, не е експлозивен като бензинеца и си има стабилна турбодупка докато задуха.Просто подавай повече газ, дръж я в нормални за дизела обороти и забрави за тези номера на 5та скорост със 70 км/ч.Не знам за този модел при какви обороти задухва турбото но е съвсем нормално да е много тромава когато излезе извън тях.
Няма страшно ще и свикнеш и дори ще ти хареса :)
Казвам това от мои впечатления- баща ми кара Нисан Примера турбо-110 к.с.Като и се кача се чуствам все едно кензеф карам.Но после свикнах и дори ми харесва момента, в който турбото сработва.
А, и забрави за карането по инерция
Отговори

zloy снимка zloy 29 януари 2009 - 17:25

 ivozet, на 27 Oct 2008, 02:29 PM, каза:

Някой ако каже как се кара този дизел, цена няма да има. В смисъл кога се включва 5-та скорост, като я сложа на 70-80км/ч нещо не върви и може ли да се изключва от скорост дизела при спускане. Някакви такива полезни неща. Че се доста различни в сравнвние с карането на бензинов двигател.

Благодаря предварително.


п.с. Карам си по Самоковско шосе с X14XE и си слагам 5-та предавка и смалко газ 70-80км/ч си дава разход от 5/100. Докато дизела нещо неще да върви постоянно слагам 3-та предавка и за малко 4-та.

при 70-80 на 5 направо умира ,5 се включва след 100 -ката пир тази скорост ми дава на дълъг път 5.8 расход при положение че всеки момент натискаш газта и тръгва,общо взето при дизела се гледат оборотомера ,хвърляй по едно око и ще си доволен ,макар че ще мине време докато свикнете един с друг,карах едно време 1,6TDI НА ФОЛЦВАГЕН ,СЕГА СЪМ С 2.2 НА ОПЕЛ МОГА ДА КАЖА ЧЕ РАЗЛИКА ОГРОМНА, макар че и двете са печки
Отговори

drift снимка drift 11 февруари 2009 - 11:48

Нема се плашиш колега,и аз бях така като взех Астрата-просто на Опелските дизели турбо дупката се усеща много ясно и колата е доста тромава преди 2000 оборота,но като свикнеш си върви супер.Просто цаката е тръгваш на първа с повечко газчица да поеме добре и след това не и даваш на печицата да пада под 2000 и си ти.Единствените дизелови мотори от малкия клас които реагират като бензинки(от тези с които аз имам опит) са 1.9ТДИ на ВАГ,просто на бащата Октавията(1.9ТДИ 90к.с.) както си караш на втора с лека газ,я настъпваш до долу и ако е малко по-мокро си пали гуменките за секунди.В големия клас са пак ТДИ-та на ВАГ и комънрейла на БМВ!

Това е от мен.Ако не дай да го метнем тоя мотор в мойта Астра да му се порадвам!! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от drift: 11 февруари 2009 - 11:49
Отговори

MSAMAN снимка MSAMAN 11 февруари 2009 - 17:14

Нашата Зафира 2.2 ДТИ почва от 1500 -1800 об и дупка почти няма Много добре си дърпа дори от 60-70 км/ч на 5 предавка .Най-голямото удоволствие е като сте на някой баир и като пред теб е някой с по-малък мотор само му гледам физиономията в огледалото :icon_wink2:
Имаше малко проблеми ,ама коя кола няма :)Като плюсове много добър семеен ,товарен автомобил с много пространство дори за високи хора .Малки разходи за гориво ,дори бих казал ,че при еднакво настъпване 2.0 дизел гори повече .Минуси ами не се сещам освен ,че много бързо се обезценява- все пак ОПЕЛ .
Мнението беше редактирано от MSAMAN: 11 февруари 2009 - 17:27
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 11 февруари 2009 - 17:59

Как се представя този двигател спрямо бензиновите 1,8 - 116 кс или спрямо 2,0 - 136 кс когато са на едно и също купе?
Отговори

MSAMAN снимка MSAMAN 11 февруари 2009 - 19:05

 nedelcho, на 11 Feb 2009, 06:59 PM, каза:

Как се представя този двигател спрямо бензиновите 1,8 - 116 кс или спрямо 2,0 - 136 кс когато са на едно и също купе?

Ами аз съм заклет фен на турбо колите,просто харесва ми въртящия момент :).А за бензинките не съм ги карал ,ама предполагам 2.0 ще е добре
Отговори

Гостivozet_* 11 февруари 2009 - 19:22

 nedelcho, на 11 Feb 2009, 05:59 PM, каза:

Как се представя този двигател спрямо бензиновите 1,8 - 116 кс или спрямо 2,0 - 136 кс когато са на едно и също купе?


Гледай тук, има много информация за двигателите, за печици и бензинки. :icon_wink2:
http://astra.autokac...d/ople-2001.pdf

направи изводи
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 11 февруари 2009 - 21:05

 ivozet, на 11 Feb 2009, 07:22 PM, каза:

Гледай тук, има много информация за двигателите, за печици и бензинки. :icon_wink2:
http://astra.autokac...d/ople-2001.pdf

направи изводи



Друго си е някой който е карал и двата (трите) мотора и е настъпвал педала да каже каква е разликата в усещането. Иначе линка е доста интересен.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 12 февруари 2009 - 10:56

 nedelcho, на 11 Feb 2009, 05:59 PM, каза:

Как се представя този двигател спрямо бензиновите 1,8 - 116 кс или спрямо 2,0 - 136 кс когато са на едно и също купе?

С доста по-добра динамика и разход в порядъка на 8 градско.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 11:03

 nedelcho, на 11 Feb 2009, 05:59 PM, каза:

Как се представя този двигател спрямо бензиновите 1,8 - 116 кс или спрямо 2,0 - 136 кс когато са на едно и също купе?

Много, ама много по добре носи купето спрямо бензинките....А с един чип започва да се опъва на бая сериозни машини...Виждал съм такава Астра с чип и генерация да дава средни 15-ки на 400м(да не кажа че биеше към ниски)....Иначе като цяло мотора е много добър и дуракоустоичив,единствения му минус е свързан с ЕГР и това, че благодарение на него се задръства всмукателя и се налага на около 50000-60000км смукателя да се сваля и барабар с ЕГР-а да се почисват и след т'ва си пеееш и се кефиш на вървежа....Ако чувстваш, че нещо не варви както трябва съм почти на 100%, че от всмукателя идва проблема(имам 2 коли с тоя мотор и ми е до болка познат)...ако имаш някакви проблеми с колата мога веднага да те насочвам към добър специалист в София!
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 февруари 2009 - 11:07
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 12 февруари 2009 - 16:52

А като поддръжка как е дизелчето? Един майстор ми беше казал преди че икономиите от дизела ги даваш после за ремонт. Незнам дали е прав. От тогава си мисляче дизела е добра инвестиция ако е не повече от 4-5 годишен. Имали опасност да ти замине помпа(или друга част, която не е много надеждна) и да те "зарадват" с някоя сума над 1000 лв. за частта (ремонта) или пък да трябва да сменяш дюзи по-често заради калпава нафта по бензиностанциите? Питам защото ми предстои покупка и съм се ориентирал към бензиновите екотеци 1,8 или 2,0 но гледам че за сходна цена може вече да се намери и дизел 2,2 и съм много разколебан.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 17:52

 nedelcho, на 12 Feb 2009, 04:52 PM, каза:

А като поддръжка как е дизелчето? Един майстор ми беше казал преди че икономиите от дизела ги даваш после за ремонт. Незнам дали е прав. От тогава си мисляче дизела е добра инвестиция ако е не повече от 4-5 годишен. Имали опасност да ти замине помпа(или друга част, която не е много надеждна) и да те "зарадват" с някоя сума над 1000 лв. за частта (ремонта) или пък да трябва да сменяш дюзи по-често заради калпава нафта по бензиностанциите? Питам защото ми предстои покупка и съм се ориентирал към бензиновите екотеци 1,8 или 2,0 но гледам че за сходна цена може вече да се намери и дизел 2,2 и съм много разколебан.

Значи Астра 1.8 и 2.0 са доста по евтини от дизеловите 2.2(които са и доста рядки като модел)....А за двата бензинови модела си се ориентирал доста добре!От 1.8 съм повече от доволен...бахти дуракоустоичивият двигател е т'ва(ако е X18XE1), лесно се модва да тръгне колкото 2.0, та да не кажа и малко отгоре, разхода е добър, вървежа също...но както са го казали едни умни хора "нищо не може да замени големия обем"...Може да се пооглеждаш и за 2.2 бензина - Z22SE....
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 12 февруари 2009 - 18:53

Аз в момента карам 1,6 моно което си е 75 кончета,че съм и на газ, така че като скоча на 116 (или най-много 136) ще ми се види доста добре. 2,2 Вече наистина ще ми е много (много на душманите) все пак по-големи данъци, по-скъпа поддръжкаи т. н. Просто бих се изкушил ако попадна на някой 2,2 дизел поради много добрите отзиви. Притесняват ме скъпите по-ремонти на дизелите, но там май си е на късмет както при повечето покупки на автомобил втора(трета) ръка.
Отговори

zloy снимка zloy 12 февруари 2009 - 19:37

 nedelcho, на 12 Feb 2009, 04:52 PM, каза:

А като поддръжка как е дизелчето? Един майстор ми беше казал преди че икономиите от дизела ги даваш после за ремонт. Незнам дали е прав. От тогава си мисляче дизела е добра инвестиция ако е не повече от 4-5 годишен. Имали опасност да ти замине помпа(или друга част, която не е много надеждна) и да те "зарадват" с някоя сума над 1000 лв. за частта (ремонта) или пък да трябва да сменяш дюзи по-често заради калпава нафта по бензиностанциите? Питам защото ми предстои покупка и съм се ориентирал към бензиновите екотеци 1,8 или 2,0 но гледам че за сходна цена може вече да се намери и дизел 2,2 и съм много разколебан.

като подръжка е скъпичка спрямо бензинките,турбинката ако замине нова е 1600лв. , на помпата ремонта е към 2 бона,но всичко това при условие че двигатела не е читав ,а ако минеш при някой твой майстор на който имаш доверие и той подтвърди че колицата е добра взимай,щот вървежа е луд :mhihi: , на прав път малко коли могат да и се опънат и расхода е нормален в сравнение с бензинките,те нека да си слагат газ че след това да казват колко са им бързи количките :(mhihi: пълна тъпотия_) кат минеш със 200 по край тях.само се оглеждат и не разбират кво стаа :p ,та ти си прецени, и най- добър совет ще ти дам - ако можеш да вземеш колицата от познат човек и да ти каже кво и кога е сменено, пак и сигурно ще е повече запазена, айде ,от мен твае -успех с покупката :icon_wink2:
Отговори

MSAMAN снимка MSAMAN 12 февруари 2009 - 20:47

Нова турбина е 950Е в Германия ,тука цените започват от 1900 лв ,ако е по-ниско най-вероятно е рециклирана.
Най-добре е кола с сервизна книжка от Германия(физическо лице за предпочитане),ако си купуваш кола от БГ по-добре да запалиш една свещ и тогава да ходиш по автокъщи :mhihi:
А като разход за нашата Зафира сме сменяли за 2 години(такси 80к км) : фреон(80лв),амортисьори(задни по 2*100 лв),демпферна шайба (450лв),турбина (2 ръка 1200лв+ ремонт 300) и биалетки (100 лв).Просто баща ми няма късмет с колите :( .Мисля че е добре като разход ,просто тези турбини са много скъпи :((( ,ама кефа е невъобразим.Гледах в нета някви чипове за 2.2 ДТИ и става с 380 нм ,което е нещо :icon_wink2:
Според мен най-добрия двигател е добре подържаният ;)
Извинявам се че задавам въпрос в тази тема
Какво ще кажете за 155 кс 2.2 бензин на Вектра С,че аз съм се насочил да си взимам кола в тая финансова криза и се чудя все още какъв да бъде
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg