Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

двигател 2.2 DTI

martin_kolev снимка martin_kolev 12 февруари 2009 - 21:12

Сори за оффа, но моля колегите с дизели да не заяждат с останалите.

[quote name='zloy' date='12 Feb 2009, 07:37 PM' post='538493']
сравнение с бензинките,те нека да си слагат газ че след това да казват колко са им бързи количките :(mhihi: пълна тъпотия_) кат минеш със 200 по край тях.само се оглеждат и не разбират кво стаа :icon_wink2:


Всички знаем колко сте бързи в ниските, това че някой не е искал да си напъва колата и да връща от 5та на 4та и евентуално да превключва на бензинец не значи че караш ракета.U know what am I sayin'?

Нищо лично и със здраве.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 12 февруари 2009 - 21:23
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 21:17

Гъза го махни, бензина си е истината, само дет аз кат заклет бензинджия ся карам печка....а друго си е кат идеш до 7к оборота....
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 12 февруари 2009 - 21:21

Наистина, нека не се изражда темата, въпросът беше за качествата на двигателя 2,2 TDI.

получих потвържедение че дизелът може да има скъп ремонт. Нека някой който има бензинов мотор 1,8 или 2,0 повече от една година да каже дали е правил скъпи ремонти. Все пак търсим оптималното решение - до колко си струва по-евтиното гориво,и дали нафтата не излиза по-скъпо.(естествено зависи и от изминатите километри на година).

Благодаря на всички включили се.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 12 февруари 2009 - 21:37

 nedelcho, на 12 Feb 2009, 09:21 PM, каза:

Наистина, нека не се изражда темата, въпросът беше за качествата на двигателя 2,2 TDI.

получих потвържедение че дизелът може да има скъп ремонт. Нека някой който има бензинов мотор 1,8 или 2,0 повече от една година да каже дали е правил скъпи ремонти. Все пак търсим оптималното решение - до колко си струва по-евтиното гориво,и дали нафтата не излиза по-скъпо.(естествено зависи и от изминатите километри на година).

Благодаря на всички включили се.


Колега пак ще пиша по темата.Преди 7-8 месеца бях в същата дилема като теб.Бензин или дизел.Мога само един съвет да ти дам.Купи си това, което е по- запазено като автомобил- двигател, ходова част, скоростна кутия.
Познавам много хора, които се подвеждат и си вземат дизели защото...абе всички знаем защо.И после само берат ядове защото са попаднали на крайно незапазени екземпляри, даже да не казвам напълно амортизирали.Ядовете са жестоки, видя какви цифри пишат колегите.А, вземи впредвид и качеството на нафтата у нас, няма да забравя един познат с нов дизелов мерцедес как докато паркира а аз го чаках щях да повърна от смръднята на долно качество нафта.
Подчертавам- нищо против дизелите нямам, просто е трудно да попаднеш на запазен.
Относно другата опция мога да дам впечатления за 1,8.Внос от Испания, абсолютно реални километри, обслужена в сервизи на Опел и Рено.Пъргав автомобил, без да го възвеличавам ще спомена че на няколко пъти ми се случи да наказвам лошо БМВ-та Е36 навръщане от Търново.За разхода в града ако карам на късо ми дава 11-11,5 лятото, 12-13 зимата.Извън града Търново-Варна ми изгоря 14 литра.Вярно и неговите части са по-скъпи от на предните кодове двигатели (X18XE например)
Но в никакъв случай не стига поддръжката на дизела.
Та каквото и да вземаш, убеди се за какво точно си даваш парите.Смятам че и със запазен бензин и със запазена нафта ще се кефиш максимално.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 12 февруари 2009 - 21:39
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 22:03

 martin_kolev, на 12 Feb 2009, 09:37 PM, каза:

Колега пак ще пиша по темата.Преди 7-8 месеца бях в същата дилема като теб.Бензин или дизел.Мога само един съвет да ти дам.Купи си това, което е по- запазено като автомобил- двигател, ходова част, скоростна кутия.
Познавам много хора, които се подвеждат и си вземат дизели защото...абе всички знаем защо.И после само берат ядове защото са попаднали на крайно незапазени екземпляри, даже да не казвам напълно амортизирали.Ядовете са жестоки, видя какви цифри пишат колегите.А, вземи впредвид и качеството на нафтата у нас, няма да забравя един познат с нов дизелов мерцедес как докато паркира а аз го чаках щях да повърна от смръднята на долно качество нафта.
Подчертавам- нищо против дизелите нямам, просто е трудно да попаднеш на запазен.
Относно другата опция мога да дам впечатления за 1,8.Внос от Испания, абсолютно реални километри, обслужена в сервизи на Опел и Рено.Пъргав автомобил, без да го възвеличавам ще спомена че на няколко пъти ми се случи да наказвам лошо БМВ-та Е36 навръщане от Търново.За разхода в града ако карам на късо ми дава 11-11,5 лятото, 12-13 зимата.Извън града Търново-Варна ми изгоря 14 литра.Вярно и неговите части са по-скъпи от на предните кодове двигатели (X18XE например)
Но в никакъв случай не стига поддръжката на дизела.
Та каквото и да вземаш, убеди се за какво точно си даваш парите.Смятам че и със запазен бензин и със запазена нафта ще се кефиш максимално.

....не съм особено съгласен с някои от нещата, които написа колега...Значи аз имам 2 от въпросните дизели,единият е на 210000км, другият е на 160000км и мога да ти кажа, че са супер здрави.И двата са чипосани....тоя на повечето километри е с чип от около 110000км ,другия от 12000км и нямат грам ядове!Единствения проблем и при двата с който съм се сблъсквал е бил свързан с ЕГР и то просто поради причината, че си е заложе на тия мотори всмукателя да се чисти на определен пробег, а ако не се прави на диагностики излизат помпи, момпи и к'ви ли не глупости!А до помпата на тоя мотор се ремонтира!Ремонта и е 1400лв с 1година гаранция, нова от Германия около 2000лв, в Опел-България няма да коментирам цената...а за турбото-ми то и при бензиновите си е консуматив и все пак зависи колко е ръчкана и на к'ви килиметри е колата!Нали се сещате, че не случайно гаранцията е до 100000км, а на горе колко искара!Та ся пак по темата: въпросният дизел на Астра е по скъп с около 1000евро от 1.8 и 2.0 бензин...едва ли е случайно(говоря за коли в еднакво състояние - т.е. говоря за добро такова)...свястна Астра бензинова е около 9-10к лв(демек качваш се и караш години без да те боли к*ра), а дизеловата е около 12000лв - тук говоря за коли от Германия с история и прочие.Та както казах - имал съм 2 астри с X18XE1, а в момента имам 2 Фронтери с 2.2 дизела...ами все прекрасни коли!Мисля, че имам добра база за сравнение и мога да говоря по темата...та сега мойто лично мнение е следното - бензинова е по добра ако си падаш о гонки и такива неща(но в никакъв случай не подценявай и печката)...аз също съм бил пред тази дилема и единственото нещо което ме отказа беше бюджета - бензиновата както казах беше по евтинка, а и аз обичам да човъркам повече по колата и безнина ме устори прилично...демек незнам дали съм ти помогнал или съм те объркал...но се надявам поне малко да съм бил полезен...
П.С....чак малко се обърках аз самия к'во казах...
Поздрави и :icon_wink2:
...сетих се и и още нещо - и по бензините има доста скъпи ремонтчета...да не говорим за едни електрически сервота....
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 февруари 2009 - 22:04
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 12 февруари 2009 - 22:12

Колега не оспорвам.Факт е че читав дизел, всмисъл добре поддържан спокойно си навърта километрите, които си споменал.
Не е ли обаче ти е***а майката.Но май същото важи и за бенза, така че каквото и да караш, важното е да има мъгел в него :icon_wink2:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 22:25

 martin_kolev, на 12 Feb 2009, 10:12 PM, каза:

Колега не оспорвам.Факт е че читав дизел, всмисъл добре поддържан спокойно си навърта километрите, които си споменал.
Не е ли обаче ти е***а майката.Но май същото важи и за бенза, така че каквото и да караш, важното е да има мъгел в него :p

Точно казано! :icon_wink2: Кола и жена само на късмет.... :mhihi:
Отговори

zloy снимка zloy 13 февруари 2009 - 08:24

 s7ifl3r, на 12 Feb 2009, 10:25 PM, каза:

Точно казано! :icon_wink2: Кола и жена само на късмет.... :mhihi:

май объркахме колегата тотално с тез нащи исказвания,едните са за дизел другите са за бензин ,макар че качества на горивата и при едните и при другите са едни и същи(пълни ла...на,смея да твърдя щот карам и двата вида ), но това е друга тема, та колега повтарям се ,но пак ако имаш възможност вземи кола от познат човек ,ще си спестиш куп проблеми :p
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 13 февруари 2009 - 08:56

Ако имах познат с такава кола и то да я продава нямаше да задавам въпроси изобщо, а смело щях да се хвърля с главата напред. Но реалността е че ще се обикалят автокъщите а там си е късмет (и надлъгване).
Отговори

zloy снимка zloy 13 февруари 2009 - 09:04

 nedelcho, на 13 Feb 2009, 08:56 AM, каза:

Ако имах познат с такава кола и то да я продава нямаше да задавам въпроси изобщо, а смело щях да се хвърля с главата напред. Но реалността е че ще се обикалят автокъщите а там си е късмет (и надлъгване).

а ми късмет тогава и ако намериш нещо стойностна -снимки please
Отговори

asendim снимка asendim 04 март 2009 - 19:42

Oт 2 години имам Астра Г 1.6 16V 99та , а от половин година и Астра Coupe 2.2DTI 03та . Случва се и през ден да ги сменям и има голяма разлика при каране и разход на градско . Бензинката ми харчи към 2л повече от дизела . На извънградско разликата е помалка , но дизела пак е поикономичен . Вчера проверих бордовия на ДТИто и за 3400км дава 7л на фарове и заграяване на седалките .... лятото очаквам да падне на 6.5л :bravoo:
Отговори

litex снимка litex 05 март 2009 - 16:14

Аз също бих искал да изкажа моето мнение, тъй като имам Вектра 2.2 ДТИ 2001 г.
Карам я от началото на Юли 2007. Като я взимах още имаше проблем с АБС-а и четох доста по темата, включително и за братушките дето отварят АБС-а, презапояват студени спойки и го зтварят и става като нов - може и така да е, но аз понеже сам малко нервак не успях да го отворя внимателно и нарязах платката и сума ти кондензаторчета, чипчета и разни други елементи.. Явно трябваше някой по-спокоен майстор да се занимава с това, но уви - реших сам да си я счупя.
Смея да твърдя че това е единствения сериозен ремонт който съм правил по тази кола - после сложих АБС втора употреба за 400 лева и досега си работи перфектно!
Иначе съм сменял масла, филтри, накладки, подгревателни свещи, задните 4 тампона, един накрайник на кормилна щанга и една биелетка - това май всеки го сменя.. :)
Иначе съм склонен да се съглася с колегата s7ifl3r за ЕГР клапана - верно прави проблем и от време на време трябва да се чисти. Като се почисти обаче след това около година забравяш за него - за справка минал съм около 35 000 км откакто я имам тази колица. Не знаех обаче че трябва и смукателя да се чисти - следващия път и това ще направя.

Имам и един друг проблем който не е много сериозен, но мен ме дразни - взех колата без кора под двигателя и понеже нова е около 1200 лева, си взех някаква китайска за 100 лева, но лятото като стана по-горещо взе че се разкриви цялата и сега ми виси на някои места и опира на легналите полицаи.. Та май ще трябва да сложа оригинална - ако някой има втора употреба такава да се обажда.. ;)
Чувал съм, че тази кора била важна - клапаните на турбото били някаде от дясно ниско долу и ако я нямало всичките води и мизерии влизали там и се повреждало така ми казаха в един от официалните представители и сервиз на Опел).

Еми това е от мен - дано попаднеш на нещо добро.
Отговори

Kai4o снимка Kai4o 07 март 2009 - 23:29

 s7ifl3r, на 09 Oct 2008, 06:45 AM, каза:

Много добър мотор...еластичен и същевременно икономичен, а с един чип почва да полудява!Взимай смело! :newsm05_41:


:icon_razz2: ЗДРАВЕЙТЕ от скоро съм във форума но за какъв чип става въпрос и как да се сдобия с него
Поздрави Николай
Отговори

Niki_As снимка Niki_As 20 март 2009 - 21:22

Според мен ако се двуомиш за бензин или дизел е хубаво да започнеш с накои въпроси : Каква роля ще играе колата в ежедневието ти? За какво ще я ползваш? и др. подобни. Има добри бензинови и дизелови ДВГ. Ако разхода на дизела от по голям клас е такъв, че равен на бензина от по малкия клас и колата ще бъде използвана предимно в градски условия няма смисъл да взимаж дизела и обратното. Разсъждаваш в тази насока: практичност, възможности, нужда удоволствие и др. Но да е ОПЕЛ. :mhihi: Да не забравим и жертвете , които можем да правим. Преде време имах голф, бензинов, карах само на бензин, беше ми скъпо, но удоволствието незабравимо и се возех малко, но все пак беше страхотно. Така, че всичко е комплекс от много фактори за конкретния човек решил да си купи кола. Е това е!
Отговори

Гостivozet_* 04 май 2009 - 09:44

Да споделя малко. Вчера на самоковско шосе, бащата се заигра с едно ауди а3 1.9тди, незнам с какви параметри на двигателя, пуснахме го да ни мине и се започна гонката в продължение на 10км. Не съм очаквал, че вектрата ще се държи толкова стабилно, дори не остъпваше като двигател на аудито, просто нямаше къде да избяга. Като се има в предвид голямата маса на комбито спрямо това теглото на аудито, което беше 3 вратка, направо половин кола.
Мнението беше редактирано от ivozet: 05 май 2009 - 16:07
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 25 юни 2009 - 23:56

Много, мнооого инфо, че чак обърква! Ние (аз и жената) също си блъскаме главите кое е по-добре Зафира 1.8и 125 к.с. (2001г, 170 хил. доказани км, закупена нова в БГ и поддържана само в лицензиран сервиз с перфектна сервизна книжка, 11 000лв) или Зафи 2.2 DTI 125к.с. (2004г, 110 хил. доказани км, закупена нова в БГ и поддържана само в лицензиран сервиз с перфектна сервизна книжка, 15 000лв).
Молим Ви за компетентни мнения.
Колата ще се ползва за втори автомобил, защото имаме едно малко бензиново диване (Сузуки Алто 1.0i 16V) което е перфектно за градската джунгла. Сузи се ползва (и така ще е за на пред) всеки ден, а Зафирата ще е за уикенда. ВСЯКА събота и неделя минаваме поне по 200км.

П.П. На бензинката смятаме да и забием един BRC газов инжекцион.

Благодарим предварително!
Отговори

Марто снимка Марто 26 юни 2009 - 14:04

Бих избрал дизеловата . Не заради друго ами е 3 години по-млада и на по-малко километри . Предполага се че ще е по-малко амортизирана като цяло.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 26 юни 2009 - 18:01

 Марто, на 26 Jun 2009, 03:04 PM, каза:

Бих избрал дизеловата . Не заради друго ами е 3 години по-млада и на по-малко километри . Предполага се че ще е по-малко амортизирана като цяло.

Да така е, но поддръжката :doh: ?
Отговори

Гостivozet_* 28 юни 2009 - 14:19

Бензинката е има по-безшумен двигател, дезелката трака значително. Поне е така при вектрата.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 01 юли 2009 - 21:36

 ivozet, на 28 Jun 2009, 03:19 PM, каза:

Бензинката е има по-безшумен двигател, дезелката трака значително. Поне е така при вектрата.


Цитат

а поддръжката? :mhihi:

Масла, филтри (въздушни, горивни)...?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg