Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Предни говорители за Астра Г

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2017 - 21:54

Здравейте и тук, аудио маниаци.

Разглеждах за предни говорители и попаднах на http://pioneer.bg/pioneer-ts-g173ci
Може ли да се очаква нещо повече от тези, спрямо оригиналните "сини точки" ?
Не е ли малко плитък този говорител 46 мм ?! Също така ми се струват малко нереални тия 30 херца....

Ако имате предвид други и някой с опит знае по-хубави говорители от оригиналните (налага се смяна, скъсани са им гумите), нека каже къде да ги видя , линк нещо.

И да, щях да забравя - не искам трилентови, двулентови да слагам там . Говорителят нека да е с лента до към 5000-6000 херца, без никакви допълнителни пищялки по него и т.н.Не виждам смисъл от пищялки долу ниско в краката. Нека си е самостоятелен
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 юли 2017 - 21:57
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 22:09

 Д-и-м-о-в, на 25 юли 2017 - 21:54, каза:

Здравейте и тук, аудио маниаци.

Разглеждах за предни говорители и попаднах на http://pioneer.bg/pioneer-ts-g173ci
Може ли да се очаква нещо повече от тези, спрямо оригиналните "сини точки" ?
Не е ли малко плитък този говорител 46 мм ?! Също така ми се струват малко нереални тия 30 херца....

Ако имате предвид други и някой с опит знае по-хубави говорители от оригиналните (налага се смяна, скъсани са им гумите), нека каже къде да ги видя , линк нещо.

И да, щях да забравя - не искам трилентови, двулентови да слагам там . Говорителят нека да е с лента до към 5000-6000 херца, без никакви допълнителни пищялки по него и т.н.Не виждам смисъл от пищялки долу ниско в краката. Нека си е самостоятелен

Това си е добре, но може някой пристрастен към друга марка например да каже и нещо друго. 45 вата е ОК, ще си носи обикновените усилватели, дето ги слагат и по малко по- читавата музика.
Трийсетте херца сигурно ги има, ама никъде не пишат на минус колко децибела ги има. Принципно в това е тънкия момент- с един приятел наскоро си слушахме музиките- мойта е правена от едни приятели и от мен, настройвана и т.н., неговата от магазина и то какво стана.... И двете имат честотна лента от 20Hz до поне 20kHz, ама едната с къдраво АЧХ, другата с едва леко изразени къдрици, едната с резонансна честота при ниските 21 Hz, другата далеч над 55 Hz, и така. И резултата беше ясен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2017 - 22:10
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2017 - 22:40

Предполагам че имаш говорители и "на кората" отзад. Защото според мен е невъзможно само с тия по вратите да се постигне нещо кой знае какво. За бас каси не говорим
Имам един GTA 4 Special пробван много пъти в полеви условия - грее като печка под седалката, но свири без спирка! (даже мисля на две туби да бъде някой ден, понеже е 4 канален (2х2 бридж))

Но да оставим това, идеята е по вратите да стане нещо , което да свири поне една идея по-добре от оригиналните.Така като си слушам с оригинален CDR500, сякаш част от лентата ми се губи някъде - между 4 и 6-7 килохерца.... потъват надолу някакси когато усилиш ниските и високите от плеъра. Сигурно има и от стъпалата и от говорителите и като се събере всичко това......
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 юли 2017 - 22:42
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 26 юли 2017 - 03:50

Ако мислиш да останеш с фабричното радио, няма смисъл да се пънеш да търсиш свестни високоговорители - добър звук няма да изкараш. Сложи някаква евтина двукомпонентна система, колкото да има нещо да свири на "оРГиналното" дърво. За средите във вратите ще ти трябват адаптери:

http://caraudio.bg/p...opel-honda.html
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 юли 2017 - 07:45

Това го знам, набавил съм си ги .

Гледам евтинийките имат по себе си пишялки, но когато цената се вдигне , изведнъж пищялките изчезват и става "двукомпонентна" система. Значи нещата са ясни.

Интересното е че адаптерите ги взех двата за 7.90, а тук единия е 8 лева ? Каква е разликата, нещо са по-дебели ли или разликата е само в печалбата ?

И не, няма как да остана с оРгиналното аудио, ако искам да закачам стъпало, защото изходи Pre-out няма. Но смяната ще е после, първо искам да оправя говорителите, защото са скъсани (поне предните)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 юли 2017 - 08:02
Отговори

CuMo снимка CuMo 26 юли 2017 - 14:15

Преди време смених оригиналното Car300 с Pioneer нещо си, не много висока серия и останах очарован от качеството на говорителите. Обаче от много сърбежи реших, че трябва да ги сменя и се спрях точно на такъв "боклук" за около 50-60 лв., отделно взимах фланци (които за тия пари същите са малко по-дебели от найлон) и честно казано не останах очарован изобщо. Миналата година поправих грешката - от сайта на мегапартс избрах предни говорители от сигнум като двата ги взех за смешните 22-23 лв. Като забележка мога да кажа, че едната точка за закрепване към вратата е с милиметър-два встрани и трябва да се поошири дупката на говорителя, но е излишно да казвам как се промени след това звуковия фон в колата :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 юли 2017 - 15:46

Да разбирам значи че предните говорители на Сигнума са същите.


Сякаш и на Astra H, Vectra C са пак същите ? Че и на Zafira B
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 юли 2017 - 16:05
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 26 юли 2017 - 16:20

 Д-и-м-о-в, на 26 юли 2017 - 07:45, каза:


Гледам евтинийките имат по себе си пишялки, но когато цената се вдигне , изведнъж пищялките изчезват и става "двукомпонентна" система. Значи нещата са ясни.



Двукомпонентна система означава просто среди и пищялки отделно, а не в един корпус, както е при коаксиалните високоговорители. Цената не виждам какво влияние може да има.


 Д-и-м-о-в, на 26 юли 2017 - 07:45, каза:


Интересното е че адаптерите ги взех двата за 7.90, а тук единия е 8 лева ? Каква е разликата, нещо са по-дебели ли или разликата е само в печалбата ?



Цената при този вид адаптери е като при високоговорителите - за чифт, така че цената ми се вижда еднаква. А относно качеството - има големи разлики, но трудно можеш да се ориентираш предварително - няма наложени марки, за които да си сигурен, че държат на името си и съответно на качеството. Прнципът е проба - грешка или препоръка от приятел...:)

А да търсиш фабрични високоговорители(които хората с неувреден слух изхвърлят веднага след покупката на автомобила) втора употреба, си е чист мазохизъм, ама хора всякакви...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 юли 2017 - 16:45

Колега audio_mania_max,
Не видях да препоръчваш нещо... или дали предложените от мен в пост 1 стават като заместване на оригиналните.
Само да отбележа че много дълго време слушах музиката в Зафира Б и да ви кажа не бе никак зле с оригиналното фабрично CD30 MP3....Особено ако сложехме някой оригинален матричен диск.... си свиреше повече от прилично.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 юли 2017 - 16:47
Отговори

CuMo снимка CuMo 26 юли 2017 - 16:48

Човек с увреден слух може да наричаш майка ти, а ти като си толкова голям гъзар и отворко що караш опел втора употреба, дето хората на запад са го изхвърлили?! Можеш да се запознаеш малко с модела сигнум и тогава да говориш ;) за твое сведение с мойте втора ръка отпред, кевларен пайниър отзад и обикновено cd съм посирал алфа 156, на която само head unit-a беше 400+ кинта. Така, че с левите изказвания - у лево, че и без това не даде кой знае каква информация ;)
Мнението беше редактирано от CuMo: 26 юли 2017 - 16:48
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 26 юли 2017 - 17:19

 Д-и-м-о-в, на 26 юли 2017 - 16:45, каза:

Колега audio_mania_max,
Не видях да препоръчваш нещо... или дали предложените от мен в пост 1 стават като заместване на оригиналните.
Само да отбележа че много дълго време слушах музиката в Зафира Б и да ви кажа не бе никак зле с оригиналното фабрично CD30 MP3....Особено ако сложехме някой оригинален матричен диск.... си свиреше повече от прилично.


За адекватни препоръки трябва повече информация - по-горе си написал, че искаш да слагаш усилвател - колко канален, с каква мощност и т.н. Все пак ще дам няколко варианта, а изборът е очевидно твой. Ако високоговорителите свирят само на плейър:

http://caraudio.bg/p...-sxe-1750s.html

или по-добре тези:

http://caraudio.bg/p...e-spg-17cs.html

Ако са през усилвател:

http://caraudio.bg/p...ne-spr-60c.html

http://caraudio.bg/p...d-xr-1800p.html

Само среди(като тези от първия ти пост) не бих ползвал поради липсата на съгласуване с оригиналните пищялки. А и Pioneer никога не са били сила при високоговорителите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юли 2017 - 20:12

 Д-и-м-о-в, на 25 юли 2017 - 22:40, каза:

Предполагам че имаш говорители и "на кората" отзад. Защото според мен е невъзможно само с тия по вратите да се постигне нещо кой знае какво. За бас каси не говорим


Не, вината е моя, не уточних за какво става въпрос. Та става въпрос за домашна техника, не за колата. За звука в колата ми е по- особено мнението...
Виж сега, както писаха и по- нагоре, важно е да се знае какви са целите. Ако са високи- имаш предложени варианти по- нагоре. Ако не са високи и искаш да не плащаш солено и да не влагаш много- много труд- ти си намерил решението още в началото.
И нещо генерално относно избора в конкретния случай- гледаш три неща и няма да сбъркаш много: Магнит, полюсни наставки и диаметър на бобината. Голям магнит в комбинация с дебели полюсни наставки и голям диаметър на бобината говорят за приличен говорител. А ако това е в комбинация с лято алуминиево шаси още по- добре. Обратното- малък магнит, тънки полюсни наставки и малък диаметър на бобината означават посредствена история. А, полюсни наставки са двете дебели стоманени парчета под и над магнита...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 юли 2017 - 20:23
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 юли 2017 - 22:04

Уточнявам:
най-евтин вариант е да взема както каза едни от Сигнум и край - няма да ми "пърдят" вече заради скъсани гумени мембрани.
Но това, което търся като цел е поне една идея по-добро от тия оригиналните говорители, поне за отпред - задните да ги слуша който иска :newsm05_41:

За усилватели не говорим изобщо - Имам го и имам идея как да го сложа някога напред във времето като е 4 канален - ще бъде 2х2 за две бас каси (поне такава е първоначалната идея).
Другата е да стане 3 канален, два за говорители на задна кора + един бридж за една бас каса.

Така ще станат общо 4+2 говорителя за "звук" + една каса за бас.

Или да останат 4-те по вратите за "звук" и две каси за бас

Въпрос на избор, но пак казвам , тук идеята е само предните говорители на вратите да са една идея по-добри от тези, който са си по принцип там.

Алпинките от 99 кинта по-горе хващат окото :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 юли 2017 - 22:05
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 юли 2017 - 08:46

Две бас каси са напълно излишни! Една е повече от достатъчна, стига да е с подходящ размер, говорител и усилвател. Ако имаш бъдещи планове за музиката в колата си е по-добре сега да се задоволиш с нещо не толкова скъпо. Съветвам те преди да предприемаш каквото и да е по озвучаването на колата си, да започнеш от изолация на врати и таван. Няма да ти се повярва как свирят оригиналните говорители.....да не говорим за нещо по-марково, че и през усилвател. :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 юли 2017 - 08:56

Признавам че две басьорки са леко изхвърляне, но поне "ще се отваря багажникът от бас" - това може да се превърне в лаф, звучи добре :clapping:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юли 2017 - 13:42

 Д-и-м-о-в, на 27 юли 2017 - 08:56, каза:

Признавам че две басьорки са леко изхвърляне, но поне "ще се отваря багажникът от бас" - това може да се превърне в лаф, звучи добре :clapping:

Аз бих избрал алпините при тази разлика в цената спрямо пайнера в първия ти пост.
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 15 август 2017 - 20:14

 CuMo, на 26 юли 2017 - 16:48, каза:

...за твое сведение с мойте втора ръка отпред, кевларен пайниър отзад и обикновено cd съм посирал алфа 156, на която само head unit-a беше 400+ кинта.


А по какво се надсирахте - SQ или SPL?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 ноември 2017 - 22:18

А бе колеги ,
защо навсякъде пишат че предните говорители били 6.5 инча - а сега когато имам допълнтелни такива (попаднаха ми) и ги меря.... ми най-външният диаметър, който може да се побере в оригиналната "конзола" на говорителя е 150мм !!! Което идва да покаже че това е 6 инча, а не 6.5

Адапторите (отделно че ми се струват кекави)са за 6.5 - да, но оригиналните говорители не са 6.5


Идеята ми бе да си направя от оригиналните конзоли - адаптори, тоест да изтърбуша всичко и да го ползвам. Много по-дебело е и според мен по няма да се огъва при вибрациите, които създава говорителят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg