Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

разход на зафира 1.6

ГостVandes_* 21 декември 2011 - 12:37

здравеите,искам да попитам колко харчи Опел Зафира 1.6 2000 година,градско и извън градско,и дали е вярно че били като куц кон.Благодаря предварително :)
Отговори

SilverKaD снимка SilverKaD 21 декември 2011 - 14:22

Ми не си мн далеч от истината, за 1.6 100 коня ако говорим. а разхода ти ще бъде ако караш нормално извън градско 7, a градско очаквай 9 - 10.
Мнението беше редактирано от SilverKaD: 21 декември 2011 - 14:23
Отговори

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 10 януари 2012 - 07:52

 Vandes, на 21 декември 2011 - 12:37, каза:

здравеите,искам да попитам колко харчи Опел Зафира 1.6 2000 година,градско и извън градско,и дали е вярно че били като куц кон.Благодаря предварително :)

аз си купих 1.6 100коня декември месец и съм доволен не е като куц кон върви си нормално.Този двигател 1,6 е за улегнали водачи ма мпс.80-120 км си върви.А и не гори много бензин средно 7.5 газ 8.5 А и данъка е малко 40лв.Само когато изпреварваш сваляш една надолу и тръгваш , това е разликата от 1.8. А и повечето имат проблеми на студен двигател като дадеш малко по бързо газ около 1500 - 1900 оборота глъхнат затова гледаи добре.Казахами че е било от бобината проблема ама тя струва 300лв.Аз търсих зафира половин година докато намеря кола без такъв проблем и накрая успях.Успех и на тебе.И гледаи да е от Италия.
Отговори

Dowper снимка Dowper 12 януари 2012 - 01:21

То и при 1.8 се налага да се смени на по-ниска предавка в доста случаи, но предполагам е по-добре от 1.6. Иначе горят към 11-12 градско и 6-7 извън. А защо да търси кола от Италия? Аз съм на обратното мнение - да не е от там!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 12 януари 2012 - 09:30

 Dodge, на 12 януари 2012 - 01:21, каза:

А защо да търси кола от Италия? Аз съм на обратното мнение - да не е от там!

А каква е гаранцията ,ако е от другаде?Дали в Германия или Австрия не им връщат километражите?Или там ги ползват само в цветарски магазини :mhihi: Към колегата пуснал темата.Колега има много написано за този мотор,и 99% от отзивите са за лошото му име че има голям разход на масло.До колкото съм запознат аз ,след определена година този проблем е отстранен.Иначе погледнато 100 коня не са малко,но не очаквай да излиташ.Поздрави
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 12 януари 2012 - 09:41
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 12 януари 2012 - 11:05

Ако не си купил вече 1,6, значи не си сбъркал. Има много писано за Зафирите кой мотор е най удачен :use_search: във форума.
Вземи си 1,8 или от дизелите 2,2. Предимствата няма да ти ги описвам - сигурност при изпреварване, мощност по баирите, кефа е наличен напълно, страхът по пътя е непознат и т.н.
Купето на Зафирата празно тежи 1460 кг. Тези 100 коня (ако има и ненаяли се), ще те озорят.
1,6 са за малките и леките купета на Астрата.
Данъка се плаща веднъж, кефа е цяла година. :smile3560:
Моят съвет - задължително по големия мотор (1,8 бензин или 2,2 дизел). тогава ще разбереш че имаш кола!!!! :3: :3: :3:
Отговори

hudson снимка hudson 20 януари 2012 - 15:10

 t_g_stoev, на 12 януари 2012 - 09:30, каза:

Колега има много написано за този мотор,и 99% от отзивите са за лошото му име че има голям разход на масло.

Маслояда е X16XEL а на зафирата се монтира Z16XE
Отговори

dimko pantev снимка dimko pantev 01 март 2012 - 11:03

ЗДРАВЕЙТЕ ОПЕЛИСТИ СКОРО И АЗ ЯХНАХ ЗАФИРА А 1.6 16 100 ОТ ИТАЛИЯ Е ДОШЛА КУПИХ Я ОТ БОЙКО ОТ БОМИ АВТО . ПРЕДИ КАРАХ ЕДНА КОРСА Б 1.2 . ЗА ТИЯ ДВА МЕСЕЦА УСТАНОВИХ НЯКОЙ РАЗЛИКИ В МОДЕЛИТЕ НА МАРКАТА!! КОРСАРКАТА Е ПО ПЪРГАВА И ПО ЕФТИНА ЗА ПОДДРЪЖКА .ДЕТО РАЗПРАВЯ МИТКО ПЕЛЕТО КАРАШ КОЛА ПАДЪРЖАШ КОЛЕЛО . ЗУКИ Е ДРУГА БИРА ПО-ТЕЖКА Е ЗА ПОДДРЪЖКА И КАРАНЕ .АМА КЕФ ЦЕНА НЯМА !! АЗ ТАКЪВ ОПЕЛ ИСКАХ ГОЛЯМ ШИРОК ВИСОК !! ГАЗОВАТА И Е ДЕБЕЛА 1200лв ! НАПРАВИХ И ПЪТЕН ТЕСТ ПРИ 120 к.м НА 5. та ВЪРВИ ОТЛИЧНО ШУМНА Е НО ИМАМ ГОТЕНА МУЗИКА!! В ГРАДА ВЪРВИ ПРИЛИЧНО !! КАТО СЕ ОПРАВИ ВРЕМЕТО ЩЕ Я ПРОБВАМ ДА ДЪЛГО И ЩЕ Я ВИДЯ КАКВО ЩЕ МИ ПРЕДЛОЖИ !!
Отговори

hudson снимка hudson 01 март 2012 - 20:02

Честито за придобивката, но не е тук мястото да го пишеш - направи си тема в радел колите на потребителите, качи снимки и така...
Недей да сравняваш корсата със зафирата, защото общото им е че и двете имат 4 гуми. :mhihi:
За поддръжката - колкото е по-нова една кола толкова е по-скъпа и трудна за обслужване.

П.П. И се научи да пишеш с малки букви, преди да те е порязал някой модератор.
Отговори

dimko pantev снимка dimko pantev 02 март 2012 - 16:35

 hudson, на 01 март 2012 - 20:02, каза:

Честито за придобивката, но не е тук мястото да го пишеш - направи си тема в радел колите на потребителите, качи снимки и така...
Недей да сравняваш корсата със зафирата, защото общото им е че и двете имат 4 гуми. :mhihi:
За поддръжката - колкото е по-нова една кола толкова е по-скъпа и трудна за обслужване.

П.П. И се научи да пишеш с малки букви, преди да те е порязал някой модератор.
благодаря за съвета
Отговори

Росен Пк снимка Росен Пк 03 март 2012 - 09:30

Карам такава от юни 2011г.Колата харчи 8л.газ извънградско и 10л.газ градско.Газовата съм я слжил за 820лв. с бутилка на мястото на резрвната гума и е газов инжекцион.Вярно че харчи масло около 1.5 до 2л.на 10000км.но това не е болка.Колата си е много добра и аз съм доволен от нея.Предишната не харчеше масло но смяната му струваше 120лв. а Зафирата с тези 2л. е 50лв. ,мисля ,че и данака е важен разликата между двете беше 200лв.Колата си е много добра но всичко е късмет.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg