Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Работа с оп-ком

iocko снимка iocko 15 септември 2012 - 20:39

Здравейте,
Опитах горепосочената от колегата ZAFiRA_ процедура със OP-COM на Astra H 2008 г, но след като вляза в Body->UEC (Undrhood Electrical Center) менюто за Programing не ми е активно и дава че не се е свързал с ECU-то на колата, но като избирам други параметри извън Body (примерно Engine) там си се свързва и е активно.
Някой правил ли автоматичното пускане на светлините на Astra H , понеже в линка който колегата lubaka1 пусна по-нагоре с Tech2 (http://translate.goo...ru/s_light.html) пише:
Programming is only with Tech2 , а аз имам OP-COM или аз бъркам някъде?
Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от iocko: 15 септември 2012 - 20:40
Отговори

StacK снимка StacK 15 септември 2012 - 21:03

И при мен е така, Сигнум 2003, мисля, че е от версията на Опкома.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 септември 2012 - 14:23

 veskomushkov, на 11 септември 2012 - 13:11, каза:

за астра Г важи ли това, имам впредвид да се настроят фаровете с OP-COM??????????


Астра Г става само с реле за дневни светлини, ако искаш драсни едно ЛС и ще ти дам повече инфо

 StacK, на 15 септември 2012 - 21:03, каза:

И при мен е така, Сигнум 2003, мисля, че е от версията на Опкома.


никви грижи с опкома, дори и със китайския, само че ако решиш да си светваш габаритите отзад ще ти е нужен и секюрити кода...

 iocko, на 15 септември 2012 - 20:39, каза:

Здравейте,
Опитах горепосочената от колегата ZAFiRA_ процедура със OP-COM на Astra H 2008 г, но след като вляза в Body->UEC (Undrhood Electrical Center) менюто за Programing не ми е активно и дава че не се е свързал с ECU-то на колата, но като избирам други параметри извън Body (примерно Engine) там си се свързва и е активно.
Някой правил ли автоматичното пускане на светлините на Astra H , понеже в линка който колегата lubaka1 пусна по-нагоре с Tech2 (http://translate.goo...ru/s_light.html) пише:
Programming is only with Tech2 , а аз имам OP-COM или аз бъркам някъде?
Благодаря предварително.


мисля че и в последната китайска версия имаше вариант за астра Н, ако ли не остава само вариант с нова версия на оп-кома или теч2, аз ги имам и двете, само че теч-а го ползвам рядко...
Отговори

StacK снимка StacK 16 септември 2012 - 19:40

Ами при мен с китайския Опком не става, дава грешка при опит да отворя раздела за програмиране на светлините.
Затова казах, че би трябвало да е от версията.
Иначе да, трябва да иска секюрити кода.
Отговори

iocko снимка iocko 16 септември 2012 - 20:42

ОР-СОМ с който пробвам е купен от колегата terzov от форума (http://www.opelclub....showtopic=97662)- версия OP-COM 100219a DIAG 08/2010.
От скоро го имам и се съмнявам че не правя нещо както трябва. Ето стъпките който правя:
- включвам кабела към автомобила и запалвам двигателя;
- отварям софтуера и на първият екран натискам бутона: Diagnostics
- след това ми иска да въведа годината (избирам 2008(8)) и след това модела (избирам Astra-H)
- след това имам опция да избера между: Vehicle, Engine, Transmission, Chassis, Body и Information System (тук избирам Body, както е описал колегата в темата);
- след това на следващия екран избирам: UEC (Underhood Electrical Centre) - излиза за секунда един друг прозорец (Checking interface с изброени connectors) и автоматично изчезва и на следващия екран всички бутони не са активни (с изключение на Trouble codes) и не мога да натисна бутона Program за да продължа със следващите стъпки.

Дали правя нещо грешно или е проблем със софтуера или пък със софтуера на автомобила и да не позволява това (иначе автомобила има степен Auto на копчето за светлините, който включва светлините автоматично на тъмно)?
Мнението беше редактирано от iocko: 16 септември 2012 - 20:42
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 септември 2012 - 22:31

нищо не грешиш просто в тази версия при тази астра не се поддържат доста неща...
Отговори

Migel снимка Migel 18 септември 2012 - 21:31

 iocko, на 16 септември 2012 - 20:42, каза:

ОР-СОМ с който пробвам е купен от колегата terzov от форума (http://www.opelclub....showtopic=97662)- версия OP-COM 100219a DIAG 08/2010.


Колега, имам същата версия на опком-а и си активирах с нея включването на къси светлини при палена на двигателя (Версия 5). Използвах описанието от руския форум www.astra-h.ru
Според мен ти имаш проблем с кабела(интерфейса), с който се свързваш към колата. Моят съвет е да направиш ECU Presence Check - проверка какви модули имаш сложени в колата, но в случая така ще провериш и с кои можеш да се свържеш. За целта след избора на година и модел на колата трябва да избереш Vehicle, Module/ECU Presence check. Най-вероятно за UEC ще има резултат No communication. Аз имах подобен проблем (липса на връзка с някои модули) и съм го описал тук - коментар #7 и #10. След смяна на кабела вече мога да се свързвам с изброените в коментарите ми модули, но пък с новият кабел не мога да правя връзка с други три модула ECC, EHU, DIS. Т.е. смененият ми кабел пак не е читав и пак трябва да ходя за нов, но поне успях да си активирам светлините с него.
Мнението беше редактирано от Migel: 18 септември 2012 - 21:50
Отговори

nikal снимка nikal 20 септември 2012 - 15:52

Аз също имам проблеми с връзването.Някой знае ли кой кабел е най-читав и да може човек да използва пълните му функции?От къде да се купи и на каква цена?
Отговори

Migel снимка Migel 20 септември 2012 - 21:54

Аз минах през кратко проучване в интернет и се спрях на опком-цена 100лв., предлаган от Дитекс-фирма базирана в Ст.Загора, разполагаща със сервиз и изглеждаща надеждна. Неин представител за София е programatoribg, който има и сайт, и чрез него направих почръчка. За съжаление, както вече писах се появиха проблеми с връзката. След контакт с programatoribg момчето каза да отида при него и да смени кабела, защото мисли, че той е проблема. Така и направи смени го с друг, но след това се появи проблема с връзката с другите модули.
Проблемът е, че едно ходене до София към момента ми излиза около 40 лв. и ако пак трябва да ходя този опком ще ми излезе двойно.
Сега съм решил да говоря със склад66 - те са в Пловдив и на сайта им пише, че правят ремонт на интерфейси.
Като има резултат ще пиша.
Мнението беше редактирано от Migel: 25 септември 2012 - 20:18
Отговори

iocko снимка iocko 21 септември 2012 - 20:21

В темата http://www.opelclub....ic=32318&st=475 намерих следното:

"- Скандинавски пакет (дневни светлини). Има пет различни варианта, в зависимост от това дали искате да се включват само късите светлини без габарити или с тях и при какви точно условия.
Единствено вариант 5 позволява последващо активиране/деактивиране на дневните светлини без помощта на кабел. Извършва се, като при работещ двигател превключвателя на светлините се завърти бързо от 0 до "къси" и обратно на 0. При този вариант и активирана функция, запален двигател и превключвател на пол. "0" светят само късите светлини (без габарити и без индикация на таблото). Светлините за мъгла, умивателя на фаровете и нощния режим на осветление на таблото не са активни."

Някой да го е пробвал дали може да се активира така без кабел?
Отговори

Migel снимка Migel 21 септември 2012 - 20:37

Аз съм го пробвал и работи!
Но все пак като начало трябва да е избрана Версия 5 с op-com и след това, както е написано при работещ двигател с бързо превключване от "0" до "къси" и обратно може да се деактивира, и активира.
Мисля, че тази функция е удобна.
Отговори

iocko снимка iocko 23 септември 2012 - 22:27

Да, пробвах го но не работи, явно както казваш трябва първо да се настрой на Версия 5.
За съжаление беше прав направих ECU Presence Check - и за UEC (плюс още два други) ми даде No communication, а за Vehicle, Engine, Iformation system и др. беше ОК.
Някой има ли някакви други предложения как да си активирам светлините на Astra H да се включват автоматично, понеже изглежда че моят OP-COM кабел не е читав?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg