Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

Hotblooded снимка Hotblooded 04 ноември 2017 - 09:23

При мен го правеше само на P и N, на D и R с включена ръчна се успокояваше, след ресетване на адаптацията на скоростната кутия - проблема се оправи. Но 10 000 км по късно пак започна да го прави.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 04 ноември 2017 - 12:37

 Hotblooded, на 04 ноември 2017 - 09:23, каза:

При мен го правеше само на P и N, на D и R с включена ръчна се успокояваше, след ресетване на адаптацията на скоростната кутия - проблема се оправи. Но 10 000 км по късно пак започна да го прави.

Кутията я ресетвах и калибрирах. Явно няма да е от нея.
Отговори

devailo снимка devailo 04 ноември 2017 - 23:38

Аз още търся проблема също.. като резетнахме автоматика, никаква разлика, електронно спряхме ЕГР и спря игрането на обороти докато е в покой. Но при аварийки примерно играеха. обаче от месец някъде забелязвам че пак постоянно си играят. Ако разбереш нещо пиши тук. А какъв ти е разхода?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 ноември 2017 - 00:16

 devailo, на 04 ноември 2017 - 23:38, каза:

А какъв ти е разхода?

Градско при маршрут от около 10км на ден с много задръствания зимата е около 14/100, лятото около 12/100.
Извънградско около 7/100.
Колата е с 4х4.
Поздрави!.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 ноември 2017 - 08:21

dTrifonov, мисля че разхода ти е нормален - моя е леко под твоя, но нямам 4х4, а извънградско не карам с под 2000 оборота :)
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 05 ноември 2017 - 10:35

Поправете ме ако греша, но тези стойности 11-12-14 градско са доста далеч от цифрите по книжките. Поне при бензиновите мотори на Опел моите наблюдения са за доста точни цифри.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 ноември 2017 - 13:22

Много зависи от трафика и колко настъпваш педала. В София събота и неделя сутрин градския разход го докарвам до каталожния. В Бургас карам на кратки разстояния и спиране (светофари и пеш пътеки) през 200метра и отивам на над 10/100
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 ноември 2017 - 15:32

 dtrifonov, на 03 ноември 2017 - 23:18, каза:

Някой има ли идея какви пари е и дали има смисъл да питай оригинален колко струва?

Здравейте,
Мисля, че това е регулатора на налягането
Но за 2та номера: 55566049 или 55576178 ми дава различни цени.
Дали са различни самите регулатори и кой точно е моя?
Поздрави!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 ноември 2017 - 16:27

А къде гледаш цените?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 ноември 2017 - 17:04

 Hotblooded, на 05 ноември 2017 - 16:27, каза:

А къде гледаш цените?

Например тук
55566049 и 55576178
Първия в списъка на Magneti Marelli е един и същ, но този на Bosch е различен.
Поздрави!
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 21 ноември 2017 - 22:16

 dtrifonov, на 05 ноември 2017 - 17:04, каза:

Например тук
55566049 и 55576178
Първия в списъка на Magneti Marelli е един и същ, но този на Bosch е различен.
Поздрави!

Здравейте,
Оказа се, че това, което коментирахме по-горе не е то. Смених 0928400680.
След смяната стрелката на моменти съвсем леко играе, но не се усеща промяна в оборотите на двигателя, а преди се усещаше.
За разхода не съм сигурен още, но мисля, че и той е надолу с около 1л.
Ще пиша като навъртя още километри.
Отговори

devailo снимка devailo 22 ноември 2017 - 09:05

Как се сменя това нещо и къде се намира в колата?

И друг въпрос, да питам пак стария си проблем дали някой не е научил нещо ново: Service Vehicle Soon - диагностиката казва вода в горивния филтър, чисти се, пак се появява, профилактика на буксата на филтъра и пак се появява, филтъра си го сменям всяка година. Какво може да е ? Аз си карам така и не ми е пречило но ми писва всеки път да го махам съобщението :D
Мнението беше редактирано от devailo: 22 ноември 2017 - 09:10
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 22 ноември 2017 - 20:05

 devailo, на 22 ноември 2017 - 09:05, каза:

Как се сменя това нещо и къде се намира в колата?

Ако не бъркам е това.
Отговори

bsal снимка bsal 22 ноември 2017 - 20:39

Здравейте, при мен също изкочи проблем с парктроника на инсигнията като на колегата @devailo.
Просто както си карах извънградско изписука Service Park Assist и check engine примигна няколко пъти.
Когато паркирах включих задна, изписука и ми изписа "Service Park Assist", като не сработи парктроника.
Когато натисна копчето за принудително пускане - примигва три пъти светодиодът и си изгасва.
Водих я на диагностика, но няма записани никакви грешки и всичко е ок. Майстора се опита да се свърже с парктроника, но не му го откри и ми спомена, че било възможно да се е "заключил", което не ми се вярва. Според мен от вибрациите някоя букса се е разкачила някъде, но въобще си нямам идея къде.
Някой има ли идея от какво може да е и какво да проверя? Датчиците си изглеждат здрави btw.
Също така може ли да препоръчате добър и проверен майстор, който се занимава с парктроници и/или електроника на автомобили?
Благодаря предварително!
Отговори

devailo снимка devailo 22 ноември 2017 - 20:54

 dtrifonov, на 22 ноември 2017 - 20:05, каза:

Ако не бъркам е това.


https://www.youtube....h?v=krsljpz_mJA

ето тук човека каза че го е сменил същото нещо и му е оправило проблемите.

 bsal, на 22 ноември 2017 - 20:39, каза:

Здравейте, при мен също изкочи проблем с парктроника на инсигнията като на колегата @devailo.
Просто както си карах извънградско изписука Service Park Assist и check engine примигна няколко пъти.
Когато паркирах включих задна, изписука и ми изписа "Service Park Assist", като не сработи парктроника.
Когато натисна копчето за принудително пускане - примигва три пъти светодиодът и си изгасва.
Водих я на диагностика, но няма записани никакви грешки и всичко е ок. Майстора се опита да се свърже с парктроника, но не му го откри и ми спомена, че било възможно да се е "заключил", което не ми се вярва. Според мен от вибрациите някоя букса се е разкачила някъде, но въобще си нямам идея къде.
Някой има ли идея от какво може да е и какво да проверя? Датчиците си изглеждат здрави btw.
Също така може ли да препоръчате добър и проверен майстор, който се занимава с парктроници и/или електроника на автомобили?
Благодаря предварително!


На контакт, пускаш задна скорост и почваш да проверяваш всичките сензори един по един. Държиш си пръста до него и много леко докосваш сензора, ако работи се усеща лека вибрация. ТОест ако цялата система не е сдала багажа а само определен сензор така ще можеш да го откриеш кой е. Дори да пише че не работи парк асиста си работят сензорите на задна. Ако откриеш 1 сензор само да не работи си поръчваш този сензор който съм написал че пасва за нашите коли и отиваш на майстор да го смени. За една минута се сменя.
Мнението беше редактирано от devailo: 22 ноември 2017 - 20:59
Отговори

bsal снимка bsal 25 ноември 2017 - 16:12

@devailo, благодаря ти за съветите. Оказа се, че единият преден сензор не работи. Подозирам, че някакво камъче е хвръкнало и го е ударило, тъй като се случи по време на път. Снимка.
Разгледах линка който си дал, но там има страшно много варианти. Подозирам че ще трябва да си взема някой който се боядисва понеже при мен цвета е сив, а те са черни. Или пък може да се ползва шапката от стария. Трябва да видя как се разкача и сменя. Можеш ли да препоръчаш някой добър майстор/сервиз в случай че не успея да го сменя сам...
Btw при мен вътрешния диаметър е 18мм а външния 26мм (виж снимката). Доколкото си спомням, ти беше споменал, че при теб са 22..
Отговори

devailo снимка devailo 26 ноември 2017 - 11:38

 bsal, на 25 ноември 2017 - 16:12, каза:

@devailo, благодаря ти за съветите. Оказа се, че единият преден сензор не работи. Подозирам, че някакво камъче е хвръкнало и го е ударило, тъй като се случи по време на път. Снимка.
Разгледах линка който си дал, но там има страшно много варианти. Подозирам че ще трябва да си взема някой който се боядисва понеже при мен цвета е сив, а те са черни. Или пък може да се ползва шапката от стария. Трябва да видя как се разкача и сменя. Можеш ли да препоръчаш някой добър майстор/сервиз в случай че не успея да го сменя сам...
Btw при мен вътрешния диаметър е 18мм а външния 26мм (виж снимката). Доколкото си спомням, ти беше споменал, че при теб са 22..


Ами не знам и аз вече със тези размери как точно са нещата но от сайта с по скъпите и повечето варианти поръчах марка VEMO, от там ми се обадиха и ми казаха че нямали VEMO и ми пращали друг подобен и като го получих пак пишеше VEMO на него и си пасна добре там, на мястото на фабричния. ТВоя парктроник е фабричен нали? За сервиз, аз отидох зад билата до парадайз мола в София. https://www.facebook.com/restartauto/

Тъкмо човека го понаучи парктроника на моята кола :D
Отговори

bsal снимка bsal 01 декември 2017 - 14:35

 devailo, на 26 ноември 2017 - 11:38, каза:

Ами не знам и аз вече със тези размери как точно са нещата но от сайта с по скъпите и повечето варианти поръчах марка VEMO, от там ми се обадиха и ми казаха че нямали VEMO и ми пращали друг подобен и като го получих пак пишеше VEMO на него и си пасна добре там, на мястото на фабричния. ТВоя парктроник е фабричен нали? За сервиз, аз отидох зад билата до парадайз мола в София. https://www.facebook.com/restartauto/

Тъкмо човека го понаучи парктроника на моята кола :D


Оказа се че се сваля супер елементарно, стига да има къде да я вдигнеш. Единствения кофти момент е че трябва да си навреш ръката някак си под бронята, а тя отдолу има закачена една кора която си е като част от нея и не се сваля. Иначе само се издърпва сензора и го вадиш от буксата.
Мисля че се оказа фабричен - на BOSCH e и си има GM номер. Ето снимка. Счупих се да търся такъв в интернет по българските сайтове и така и не намерих същия. В опел ми искат 130 лв за 1 сензор О_о.
Накрая го намерих в Германия и си го поръчах -> 10 евро + 4 лв шипинг до Б-я. (сега като се сетя за тея от ОПел и ми става смешно)... Вярно е, че ще го чакам 2 седмици, но поне знам, че ще е абсолютно същия и със същите технически параметри и на 500 % по-ниска цена + опция за връщане :D
Отговори

devailo снимка devailo 30 декември 2017 - 18:28

Някой да знае майстор в София запознат с електрониките на Инсигния? Както си слушак музика на AUX и какво държах телефона и как дръпнах и рязко се отскубна кабела от жакчето в подлакътника и нещо се прецака и сега се чува половин канал музика .. съвет къде да отида да го оправят ?
Отговори

devailo снимка devailo 11 януари 2018 - 18:40

Всъщност си намерих частта и я поръчах за 35 лв и си я смених и всичко е точно.

НОВ ПРОБЛЕМ!!!

Течеше си антифриз от бая време реших да отида на майстор най после и охладителя на ЕГР-а бил, Сменихме го и сега под колата имаше малко мокро но не знам ... нещо се доотичало ли какво става, по предната нощ се появиха тея петънца, предната нощ нямаше нищо, антифриза не спада, но продължава да изкарва съобщението за недостатъчно Coolant. Май някъде бях срещал за проблем със сензора в казанчето ? Трябва да сменям сега казанчето ли ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg