Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Покупка на Опел Инсигния (употребяван)

danilk0 снимка danilk0 15 май 2017 - 16:56

Здравейте,

Решил съм да си купувам Opel Insignia - употребяван.
Но преди това искам да събера малко повече мнения, понеже ми казаха, че имат проблем с двигателите и по-конкретно Дизел 2.0 CDTI. И поради тази причина ми казаха да гледам бензинов двигател.
Най-вероятно колата ще ми я докарат от чужбина. Нормално ли е да се вземе кола на над 200к километра?
Какво е вашето мнение за двигателя и като цяло за таква покупка на кола?

Благодаря предварително!

П.С. Ако съм пропуснал някакъв вид уточнение, моля да ме извините. :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 май 2017 - 17:59

Колега, ако не разбираш и не познаваш някой който разбира - няма бензин, няма дизел - наполовина си прекаран от търговците. Дизела - на фона на продадените бройки, проблемите изобщо не са толкова много. По скоро са от "реалния пробег, освен това с една добра профилактика (на цена под половината от цената на газовата уредба за бензинов двигател) - и добра подръжка дизляка ще ти служи вярно.
Но щом си се решил на бензин - 2.0 220 коня, без 4х4, по възможност автоматик... За под 20 000 обаче няма да намериш кола дето не е разцепена от каране.
Отговори

danilk0 снимка danilk0 15 май 2017 - 20:58

Изобщо даже не съм решил за бензин, дори все още съм на избора дизел. Просто исках да чуя мнение от повече хора. И да, няма сам да си купувам колата :D
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 май 2017 - 21:07

Купувай! Страшна кола е. Вярно, че дизелите се карат на запад яко, но са железни. Ако някой ти даде негативно мнение го питай колко Инсигнии е сменил.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 15 май 2017 - 21:12

Колегата по-горе е абсолютно прав!Моята си я внесох от Германия лично на реални 130000 км. потвърдени тук в Бг.В добро състояние си приготви 18-20000 лв.
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 май 2017 - 21:19

И ще кара автомобил, за който казват: " Отвсякъде си е кола".
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 май 2017 - 22:11

Бягай от 4х4 във всичките му форми, че там е филм. И се ослушваш за проблема с маслената помпа, че и тук във форума има един- двама изгорели. Не, че е некъв сериозен проблем- ако се хване навреме се прави лесно и изгодно, и после караш.
Иначе други драми няма.
Отговори

opel_racer снимка opel_racer 16 май 2017 - 08:25

Карам Опел Инсигния произведена 2010 година, бензин от януари месец. Базово купе, ръчна скоросна кутия. Като цяло много съм доволен. Кара се доста приятно и пътувам до работа с нея всеки ден около 25 километра. Единствения недостатък е че дивигателя е 116 коня, доста бавно набира скорост на светофарите и на баир е мъка. Сложих и скъпа газова уредба за да се возя по - евтино за 1600 лева. На около 20 дена плащам по приблизително 32 лева за газ, зависи колко дена я карам. С газова уредба стана още малко по-тромава. Разбирасе ако могат са въртят гуми но няма силно ускорение на светофари, все пак е около 1600 килограма колата.
Като цяло си е доста хубава кола, но ако си вземаш гледай поне 140 коня за да е по-пъргава.


А иначе частите на са много евтини ако слагаш по-качествени. За предни спирачни дисково висок клас платих 600 лева с труда последната седмица. За летни гуми среден клас платих 800 лева последния месец и т.н
Мнението беше редактирано от opel_racer: 16 май 2017 - 08:29
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 16 май 2017 - 09:48

 tisho.74, на 15 май 2017 - 22:11, каза:

Бягай от 4х4 във всичките му форми, че там е филм. И се ослушваш за проблема с маслената помпа, че и тук във форума има един- двама изгорели. Не, че е некъв сериозен проблем- ако се хване навреме се прави лесно и изгодно, и после караш.
Иначе други драми няма.



Чак да не е сериозен проблем се съмнявам. Ако не се хване навреме нали заминаваха лагерите, задира колянов вал и става салата.... Поне имам спомен, че такива неща съм чел. Другото за този двигател е, че май не се слави като много икономичен. Виж и тази тема за инфо: http://www.opelclub....pic=122396&st=0
Мнението беше редактирано от Dechkko: 16 май 2017 - 09:53
Отговори

danilk0 снимка danilk0 16 май 2017 - 10:02

Да, прочел съм почти всички теми за модела. И реално не срещнах мнение различно от това, че колата наистина си заслужава. Дори я водят доста надеждна с натрупването на годините.
Спрял съм се на Insignia 2.0 CDTI 160 к.с. - автоматик.
Имам още време да помисля, така че ако някой се сеща да добави нещо ще е от полза.

Благодаря на всички ! :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 май 2017 - 11:56

Аз карам 160 к.с автомат, неикономичността се дължи най вече че Инсигния е тежка кола, преди моята имах Мондео - при едни и същи размери - Инсигнията е 300 кила по тежка. Хидроавтомат-а и той прибавя малко към разхода. Друга чисто обективна причина са гумите - дали със 17ки или с 18ки - размерите с от скъпите 225/55/17 или 245/45/18,и съответно високия клас гуми отива в "гроздето кисело".. Но - Бургас София със 140 на темпомата разхода е около 7 отчетено по колонка. На борд компа отчита 6.8... Дали може да се постигне разхода от каталога - да може пробвал съм Сливен Бургас със 90 на темпомата - бордкомпа отчете 5.2, тоест реално може да е 5.5...
Отговори

devailo снимка devailo 17 май 2017 - 08:31

Аз не съм видял също никъде хора с проблени 2литрови дизели. Скоро в онея видеа за ревюта на коли БРИ4КА човека чул недочул и казал да бягаме от дизелите и всеки сега по "професорски" ми вика "ех прецакал си се с тоя дизел" :D :D Да ама не. Нямам проблеми и не съм и чувал други да имат.
Отговори

vankis снимка vankis 17 май 2017 - 08:58

 devailo, на 17 май 2017 - 08:31, каза:

Аз не съм видял също никъде хора с проблени 2литрови дизели. Скоро в онея видеа за ревюта на коли БРИ4КА човека чул недочул и казал да бягаме от дизелите и всеки сега по "професорски" ми вика "ех прецакал си се с тоя дизел" :D :D Да ама не. Нямам проблеми и не съм и чувал други да имат.



Привет, по принцип не са му лоши видеата на този образ, но и той малко на изуст приказва. В клипа на 159-ката препоръчваше само дизела за алфите, за Инсигнията обратното :Д .

Иначе към автора на темата: 160кс автомат е супер избор.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 май 2017 - 09:47

 tisho.74, на 15 май 2017 - 22:11, каза:

...И се ослушваш за проблема с маслената помпа, че и тук във форума има един- двама изгорели. Не, че е некъв сериозен проблем- ако се хване навреме се прави лесно и изгодно, и после караш.
Иначе други драми няма.


Чета за доста проблеми с маслената помпа на 160ката, казват, че при новия който е 170коня е отстранен. Но при 160ката масово задират лагерите. Трябва да се ремонтира/сменя маслената помпа...
Отговори

BOz снимка BOz 17 май 2017 - 12:16

 vankis, на 17 май 2017 - 08:58, каза:

В клипа на 159-ката препоръчваше само дизела за алфите, за Инсигнията обратното :Д .

Иначе към автора на темата: 160кс автомат е супер избор.

По принцип в 159-ка се вграждат други дизели масово и много рядко такъв, какъвто е в Опел с упоменатия проблем.
Иначе наистина си има проблем с този двигател. Но започнете ли да получавате сутрин на първото палене съобщение за ниско налягане на маслото, картера долу, сменяте уплътнението на маслената помпа и няма грижа.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 май 2017 - 12:20

А не може ли да се ремонтира превантивно?
Отговори

vankis снимка vankis 17 май 2017 - 13:11

 BOz, на 17 май 2017 - 12:16, каза:

По принцип в 159-ка се вграждат други дизели масово и много рядко такъв, какъвто е в Опел с упоменатия проблем.
Иначе наистина си има проблем с този двигател. Но започнете ли да получавате сутрин на първото палене съобщение за ниско налягане на маслото, картера долу, сменяте уплътнението на маслената помпа и няма грижа.


Направо си е изцяло жабарски мотора, което не го прави лош. Може да провериш в уики "2.0 Multijet II".
Отговори

BOz снимка BOz 17 май 2017 - 13:48

 Жоро, на 17 май 2017 - 12:20, каза:

А не може ли да се ремонтира превантивно?

Може, не е проблем.

 vankis, на 17 май 2017 - 13:11, каза:

Направо си е изцяло жабарски мотора, което не го прави лош. Може да провериш в уики "2.0 Multijet II".

Моторите ги знам много добре. Отвори мобилето в момента и виж колко 159-ки са с този двигател и ще вникнеш в написаното от мен. :icon_wink2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 май 2017 - 13:53

159-ките предполагам са с 1,9 от по-старото поколение.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 17 май 2017 - 15:08

Без да ме укорявате, не съм чел много по темата, просто събирам впечатления и понеже се заглеждам за наследник на Омегата.... :)

Та, една дружка си купи от първите Инсигнии през 2009, ръчка, ако не се лъжа 136 кончета беше. Тогава имаше 3 версии, обаче по коментари на сервизни работници в Стефанов в Пловдив - и трите са еднакви, но софтуерно скупени снижавайки конете. Помня, че тогава същите предлагаха ремап, който качваше автоматично и 3-те версии до към 200 коня но имаше опасения че съединителите няма да издържат. Абе, ендакви бяха всички дизеловои мотори....

След, мисля, 2011 почнаха да слагат различни по размер турбини на различните версии, та да не е възможна далаверата с ремапа, но се чудя дали това остана единствената разлика в различните дизелови версии... Ако е само това, значи всички дизелови биха споделяли общо проблеми, което ме кара и да обобщавам по-натам....

Моя човек я кара 4 години машинката и единствения сериозне проблем е признаат дефект, а именно - пробката на скоростната кутия е на ниво, което не позволяваше смазване на лагера за 6-та предавка. Някъде на около 35К смени лагера и от там на татък колата се караше с по-високо ниво на малсото в скоростната, за да не се случва пака така. Всъщност не я кара много след това - за 4 години и направи 42К ако не се лъжа.

Друг проблем се оказва тфа с маслената помпа, което виждал съм води до превъртане на лагери на коляновия вал, а от там - смяна на блок. И се оказва слабо място на мотора...

Може би има и други неща, и от там - чак да са железни дизелите....

За разхода - под 10 не можеше да слезе тая Инсигния в София, което е бая, но беше основно породено от DPF-a и от това че не излизаше от режим на рекооперация/регенрация. Демек - първото нещо което трее се махне е тфа...

За 4х4 - интересно ми е що се плюе? Заради цената на поддръжката или има нещо, което действително не струва. OPC версията я няма с друга трансмисия примерно, а мотора, подлежейки на газификация, е доста интересен....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg