Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Покупка на Опел Инсигния (употребяван)

tisho.74 снимка tisho.74 17 май 2017 - 19:45

 Vankissa, на 17 май 2017 - 15:08, каза:

За 4х4 - интересно ми е що се плюе? Заради цената на поддръжката или има нещо, което действително не струва. OPC версията я няма с друга трансмисия примерно, а мотора, подлежейки на газификация, е доста интересен....

Основно заради цената на поддръжката точно на това. И липсата на компетентни хора, които да се занимават. И от там проблемите с тази система. И като към цената на поддръжката на автомобила добавиш поддръжката на тия диференциали и става една... Въпрос на сметки и финансови възможности.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 май 2017 - 22:16

Все пак цената на поддръжката на дифовете спрямо цената на колата е приличен процент. Дет се вика, като е гарга да е рошава.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 май 2017 - 00:51

Аз лично не съм фен на 4х4 в този клас коли. Бих взел 4х4 единствено ако бях намерил кола с 2.8 мотора, просто защото го няма във версия 4х2... Реално разнасяш един кардан, един съединител и един диференциал в повече, който ти покачват разхода, и я ти потрябват, я не, но заради тях трябва да държиш още 1000лв под възглавницата...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 май 2017 - 08:45

Бе и аз не карам 4х4, като лична кола, но ми се иска. Винаги има разлика. Сега дет се вика, кисело е гроздето :mhihi: Иначе и през дъска с пирони да минеш са ти 1000 лв за гуми. Никога не знаеш от къде ще ти дойде.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 май 2017 - 08:47
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 18 май 2017 - 10:14

Ако въпроса се свежда единствено до кинти - ОК, съгласен съм - 100% е по-сложна система, която си иска поддръжката и която вероятно няма да се ползва в повечето време.
Но на практика такъв е случая и с повечето SUV-чета на пазара, които в добавка са по-тежки, по-високи, а съответно и не толкова стабилни в завои, с форма на глава на чук и съответно лошо въздушно съпротивление,....
В този ред на мисли комби с 4х4 система идва като балансиран вариант, в който можеш да разчиташ на по-добра стабилност, вероятно една идея по-добра проходимост от обикновенно комби, но в същото време с доста по-малък разход от SUV-че и много по-добре вървящо от същото. Говорим за алтернативни мотори разбира се....
/Като цяло изключвам Субару, щот е постоянно зацепено и там разхода си е главозамайващ през цялото време, не само през зимата когато биха потрябвали двата моста..../
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 май 2017 - 13:33

Зимата проходимостта на Инсигния се ограничава от просвета, докато не останат гумите във въздуха (колата да се качи върху снега) - си газеше без проблеми и само с предно, дори и с гуми нисък клас (General Tire)... При OPC и OPC unlimited където имаме 325 и 405 коня - има смисъл от 4х4, но на 4 цилиндровите версии си е чисто маркетингов ход.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 18 май 2017 - 13:50

Газенето на преспи - ясно. Опре ли по дюшеме и е до там.
Ама при лед, киша, влажно време и мокър асфалт ще има предимство. В София примерно, а и вярвам в останалите градове - зимните условия са предимно такива.

Но като цяло - да, ако мога да избирам и имам само предно или задно, но със шпер - не ми трее двойно ама хич...

Чудя се са, заради тоя диф отзад имат ли ОПЦ-тата пълнорамзерна резервна гума, където да сложим какво? ... газчицаааа :)
Мнението беше редактирано от Vankissa: 18 май 2017 - 13:52
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 май 2017 - 14:40

И да няма гума, си има ниша, просто там в един стиропор стои компресора и буркана с пяна. На 2.8 260 коня знам че се слага гЪз, виж на OPC не съм се замислял...
Колкото до кишата и леда - газих ги без проблеми в не почистени до последно улици, и то с автоматик, без 4х4... Там където затънах, закъса и Vitara...
Отговори

vankis снимка vankis 18 май 2017 - 14:47

Няма грижи с дифа , понеже се намира на различно място от легена в багажника. С други думи може да си газар с ОПЦ и с 2.8т.
Между другото за мен е грехота да не се кара бензинова кола на газ :) говорим ако не е директ инжекция и понася газ. Сега за ОПЦ-ето малко се обесмисля, но 2.8т що не... аз даже точно 2.8т търсех с идеята за газ, ама не изпадна читава такава

@BoZ : брат, мисля че и двамата сме прави :) иначе те разбрах какво имаш в предвид
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 18 май 2017 - 15:15

Беше ми изпаднал един анализ в който се казваше, че OPC-то е с по-голяма турбина и ковани бутала, за да може да понесе натоварването. Чипват до към 400 коня без грижи и явно механиката държи.

Та не съм гледал дали е директен инжекцион ама звучи като да не е. Освен това фейслифтовите 2.8-ци са на 325 коня, ако не се лъжа, също без да имат OPC пакет.

Иначе - дали да се купи кола за 30К и да се сложи газ, ми субективно е и зависи от джоба. Ма на мен 16 литра бензин градско хич не ми звучи добре :)
Мнението беше редактирано от Vankissa: 18 май 2017 - 15:15
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 18 май 2017 - 22:10

 Vankissa, на 17 май 2017 - 15:08, каза:

За 4х4 - интересно ми е що се плюе? Заради цената на поддръжката или има нещо, което действително не струва.

Ами защото си има проблем. Заради една семеринга можеш да хвърлиш диференциала ако не се ремонтира на време. Прочети тук
Иначе 4х4 доволна екстра. Вярно, че с него + автомат градския разход е доста сериозен, но кефа цена няма. :)
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 19 май 2017 - 12:34

Уффф - малко стресиращо, особено на фона, че каквото и да се вземе подобно няма да е под 100К км...
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 23 май 2017 - 22:54

Ако не те притеснява чак толкова цената ако нещо се счупи по 4x4 системата, взимай. (под "счупи" имам в предвид че шанс винаги има, не казвам че се чупи лесно!)

Моята е 4x4, 2.8 с газово Romano OBD II, и колата е екстра. Внесох я от Германия лично на собствен ход, а газовата сложих тук при Мишо.

Като всяка кола си има разни дребни неща, но мога да кажа че няма сериозни драми, стига да си я поддържаш нормално.
Смяна на масло на диференциалите е горе-долу колкото на маслото на двигателя, но се прави доста по-рядко от него. Така че тоя консуматив не е драма.

Но 4x4 си е благинка - в каквито и условия да я навреш, няма проблеми. Задвижването е достатъчно леко, може да завъртиш и 4те гуми като е на подемник без проблем с 1 пръст.
Едиствено е кофти че е доста по-тежка, тъй като внася едни 200-300 кг отгоре. 2.8 литра с 4x4 тежи към 1900 кг празна.

Иначе важното като купуваш е предния собственик да е пазил колата. Мога да дам пример с една инсигния в Autoplaza с почти същото оборудване като на моята, само че автоматик. - Купена е и карана тук в България, и предния собственик ѝ е взел душата. Двигателя ѝ беше мъртвец, целия в нагари и гняс при капачката за маслото. Не върви. Газовата изпуска газ и смърди в купето. И какво ли още не. Само окачването май и беше ок.
Като си търсих преди видях една на която ѝ светеше чека и казваше проблем с веригата... колата уж беше на 70 000 километра. А тая верига трае няколко стотин хиляди километра. Абе мошеници много...

Та важното е как е и карана досега, поддръжка, ...

Като цени, мисля че няма какво да добавя за сега към това което са писали колегите... може би само за предни амортисьори - към 1500лв за комплекта, тъй като са FlexRide, но пък са направени да издържат. Но то всички неща по FlexRide са със фамозни цени.
По моята според официалната историята в Опел са сменяни само консумативи, т.е. те още не са сменяни (тя е на 180 000 км).

За километража - няма как да е под 100 000км - тая кола я купуват за да се кара, а и за това е направена. Всички с внос от западна европа са карани, а там разстоянията не са малки. Моята беше на 3г и 150 000км от Германия. Имаше и такива с по-малки километражи, но масово над 100 000.
Е всяко нещо си има изключения, но мисля че доста трудно може да се уцели такова.
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 23 май 2017 - 22:58
Отговори

danilk0 снимка danilk0 30 май 2017 - 08:50

Допитах се до няколко човека, които внасят коли (познати) и всичките ми казаха, че Инсигниите от 2009-2010г. имали проблем с двигателите. И ми препоръчаха ако взимам да гледам след фейслифта, т.е след 2012г.
Отговори

opel_racer снимка opel_racer 30 май 2017 - 09:53

Дизелови или бензинови? Лично аз с бензинов от 2010 нямам проблеми.
Отговори

kirenski снимка kirenski 30 май 2017 - 10:39

 opel_racer, на 30 май 2017 - 09:53, каза:

Дизелови или бензинови? Лично аз с бензинов от 2010 нямам проблеми.

To и аз с дизелова от 2010,нямам сериозни проблеми .

До колегата Danilko,това което са ти казали,е малко като приказката за горздето ,дето е кисело :mhihi:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 май 2017 - 10:46

 danilk0, на 30 май 2017 - 08:50, каза:

Допитах се до няколко човека, които внасят коли (познати) и всичките ми казаха, че Инсигниите от 2009-2010г. имали проблем с двигателите. И ми препоръчаха ако взимам да гледам след фейслифта, т.е след 2012г.

Имат, как да нямат - като внасят кочини на по 250-300 к км, който не са влизали в сервиз, от както им е минала гаранция....
Отговори

devailo снимка devailo 31 май 2017 - 08:39

ТО на коя кола на 300к километри и без поддръжка ще си седи читав двигателя? :D Не мисля че инсигнийте преди фейслифта имат някакъв недъг при двигателите иначе при нормална поддръжка.
Мнението беше редактирано от devailo: 31 май 2017 - 08:39
Отговори

danilk0 снимка danilk0 31 май 2017 - 15:49

 opel_racer, на 30 май 2017 - 09:53, каза:

Дизелови или бензинови? Лично аз с бензинов от 2010 нямам проблеми.



За дизеловите става въпрос. Казаха ми, че са на Фиат.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 31 май 2017 - 17:30

 danilk0, на 30 май 2017 - 08:50, каза:

Допитах се до няколко човека, които внасят коли (познати) и всичките ми казаха, че Инсигниите от 2009-2010г. имали проблем с двигателите. И ми препоръчаха ако взимам да гледам след фейслифта, т.е след 2012г.


Да не би да става дума за това? По-специално т.2
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg