Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Липса на фреон

mar40-71 снимка mar40-71 02 април 2014 - 18:03

Здравейте колеги,с голямо учудване в сервиза ми констатираха липса на фреон в системата.Най много ме изненада че по манометрите и при тази технология констатираха че системата ми е наред няма пропуски....а фреона е изтекъл.Просто се шашнах...нямах думи.Да вярвам ли на уредите в един от най -добрите сервизи в града или ......незнам.Искам съвет от препатили колеги....какво е тяхното становище по този въпрос.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 03 април 2014 - 08:07

Чакам препоръки с огромно любопитсво, тъй като аз също нямам течове, уж, ама и фреон нямам - ПАК. Общо взето - зареждам всяко лято и се нуждая от читави хора за установяване на теч, евентуално лепене на системата .... таквиа работи ...
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 03 април 2014 - 13:55

Ще опитам с друг оторизиран сервиз.Лошото е че за проверка за теч на системата цената е 65 лв......Допълнително 10 лв. на 100гр.Като се позамисля... как да вярвам че и в другият ще ми намерят евентуален пропуск или .....може да е компресора,радиатора,филтър дехидратор,уплатнение или ред други такива.Казват ти може да е от нещо и ти си лутай главата какво трябва да сменяваш.Вярно че цената на лукса е скъпа..... но цените са умопомрачаващи.
Мнението беше редактирано от mar40-71: 03 април 2014 - 14:00
Отговори

hudson снимка hudson 03 април 2014 - 16:39

Колега, цените които си публикувал са си доста високи.
Само за ориентир - ето ти цени от вчера:
UV оцветител - 7лв
масло за компресора - 8лв
фреон 650 гр. - 26лв
труд (вакумиране и т.н.) - 16лв

Колата е комбо Ц, мястото е пловдивския официален представител на опел, а цените са без ДДС и със 20% отстъпка.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 03 април 2014 - 16:59

Колега ТИ направо ме ошашави....Явно живеем в различна България .Предполагах че цените са горе-доло еднакви..но в Северозападна е така..Липса на конкуренция и къртене на зъби.Дават ли гаранция за извършената работа...и какви са ти отзивите.
Отговори

hudson снимка hudson 03 април 2014 - 17:18

Щом си поддържам колите (и личната и служебните), значи ми харесва как работят. Платежния документ ми е и гаранция, по спомен - 6 месеца.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 03 април 2014 - 17:35

Щастливец...Направо си за завиждане.Незнам как да им имам доверие на сервизите... при тези нови технологий ме обезкуражиха..Казаха ми Че ще го напълнят.Да покарам 2-3 дена и след това да заповядам да търсим проблема ако има загуба на Фреон.Ще го теглят ,Ще слагат оцветител и т.н.. и т.н.Получава се Нещо като тука има тука нема..
Да питам Възможно ли е след като е изпуснала системата по незнайни причини..Да се напълни... и да няма никакви проблеми после..????
Отговори

sathv снимка sathv 03 април 2014 - 21:34

 mar40-71, на 03 април 2014 - 17:35, каза:


Да питам Възможно ли е след като е изпуснала системата по незнайни причини..Да се напълни... и да няма никакви проблеми после..????

А ти как мислиш? Възможно ли е една девствена мадама да се напълни и пак да остане девствена? Няма такава възможност. Тя системата й веднъж изпуснала...
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 04 април 2014 - 14:30

и аз така мисля...но..с апаратурата която беше окачена 3 часа за теч по системата явно е скрита девственица и то добра..
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 април 2014 - 15:55

Компресор - преглед, ремонт или само обслужване. Радиатор и дехидратор, клапани за ниско и високо налягане. Това - задължително се гледаи смея да твърдя, че последните са ти за смяна.
По-малка е вероятността от теч на датчика за налягане и спукани тръби, но това също го има.
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 04 април 2014 - 21:24

Оцветител сложиха ли в маслото като го пълниха,после гледаха ли с ув лампа и очила за течове?Ако изпуска от някъде по съвсем малко,няма как да я хванеш с манометрите и наляганията.
Мнението беше редактирано от svetliokk: 04 април 2014 - 21:25
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 05 април 2014 - 13:57

Каква е цената на обслужване на компресора -смяна на гумените уплатнения,семеринги ,защото забелязах зелено масло около него/където се сеединяват двете половини/.Явно там се е появило слабото място.
Отговори

hudson снимка hudson 05 април 2014 - 19:14

Ако ти кажа каква оферта ми дадоха (защото и при мен на комбото се появи теч на същото място), със сигурност ще ме намразиш :newsm05_41:
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 05 април 2014 - 19:37

Предполагам че за гумено уплатнение от 2,3 лв.ремонта от човек/специалист/или сервиз е 100- тина лева.Поправете ме ако греша.Все пак кажи/напиши да погледнем за какво става на въпрос..
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 април 2014 - 20:00

Маисторите искат за ремонт точно толкова колкото струва компресор от морга като те къпят че този от моргата не се знае колко ще издържи а ремонтираният става вечен но като се върнеш за рекламация компресора е ок ама проблема е вече другаде затова всеки избира как да процедира за своята кола.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 05 април 2014 - 20:25

Стария не държеше налягане,смених го сдруг от система която имаше фреон в системата..........но едно е само да има фреон а друго е самата система да го държи под налягане мисля че ми казаха 8-9 бара ако не се лъжа.
Отговори

hudson снимка hudson 06 април 2014 - 12:09

 mar40-71, на 05 април 2014 - 19:37, каза:

Предполагам че за гумено уплатнение от 2,3 лв.ремонта от човек/специалист/или сервиз е 100- тина лева.Поправете ме ако греша.Все пак кажи/напиши да погледнем за какво става на въпрос..

Доста си близо до сумата. 110-120 лв. Освен ремонта на самия компресор, забравяш обаче и изтегляне на останалия фреон и масло, демонтаж и монтаж + замяна на О-пръстени и други дреболии. Следва вакумиране и пълнене.

 mar40-71, на 05 април 2014 - 20:25, каза:

... друго е самата система да го държи под налягане мисля че ми казаха 8-9 бара ако не се лъжа.

Налягането е максимум 7-8 бара в работно състояние. Поне на такова налягане пресостата изключа компресора.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 06 април 2014 - 12:46

Нещата са ясни.Всичко опира до пари.За сега с сигурност знам;-40 лв. за да ми свалят компресора за ремонт/гумени уплатнеия/.
-60 лв. за пълнене.
-другото каквото кажат......ще се прекръстя и да се надявам да излезе качествен ремонта.Ще ви информирам за резултатите в цифри по нататък.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 април 2014 - 14:13

Налягането е максимум 7-8 бара в работно състояние. Поне на такова налягане пресостата изключа компресора.
[/quote]
Лъжеш се, лично видях как налягането превишава 30 бара и тогава пресостата изключва компресора, нормално налягане след ремонта беше 18-19 бара. Поздрави.
Отговори

Делчо снимка Делчо 08 април 2014 - 07:57

Я да ви споделя аз какво се оказа при мен, но не на Опела а на Волвото.
Симптомите бяха абсолютно същите, като на автора на темата.
Та оказа се спукан изпарител/топлообменника в таблото/. Само на едно
място успяха да ми покажат, че изпуска точно от там/с оцветител/. Иначе на друго опитаха да ме
обръснат на сухо с твърдението, че ако искам да се оправи трябва да им оставя едни 5-600лв.
На моя въпрос сигурни ли са? Отговорът беше:
"- Ами не но не остана място от което може да изтърва!?"
Съответно си бих камшика от там!
Самия проблем при мен си го обяснявам така.
Когато диагностицират/вакуумират/ системата всичко е ток и жици. Защото под действие на атмосф. налягане спуканото/може би е вярно само за малки пукнатини/ се затваря. Но когато системата работи нялягането в изпарителя е малко но го има. В следствие на което фреонът бавно но славно си заминава. При мен успяваше да изчезне за около 5-10дена.
При мен опитваха да намерят теча с газдетектор и с оцветител. Успяха с оцветителя!
Това е от мен!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg