Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Постоянно работеща перка

ГостTodorer_* 09 октомври 2014 - 17:01

Здравейте,

Карам Инсигния 1.8 бензин . Когато е студено времето перката ми постоянно работи на бърза скорост. Включва се веднага след стартиране на мотора. На диагностиката излезе датчик на термостата. Купих термостат закачих букста на новия без да го монтирам без резултат. Откачих датчика на перката без резултат. Откачих и датчика зад термостата същата работа. Някой имал ли е този проблем?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 09 октомври 2014 - 20:21

Имал съм същият проблем,оказа се виновен пресостата за високото налягане.Напълно е възможно и някое реле за вентилатора да е залепнало и това ми се е случвало.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 октомври 2014 - 09:55

 vladkin1980, на 09 октомври 2014 - 20:21, каза:

Имал съм същият проблем,оказа се виновен пресостата за високото налягане.Напълно е възможно и някое реле за вентилатора да е залепнало и това ми се е случвало.


Колегата го каза мн точно. Намери релетата и ги прегледай. Това е лесно. Някъде около двигателя - около въздушния филтър или акумулатора. На инсигнията може да са и някъде в отделно табло с бушони (не съм отварял капака на толко нов опел :).

Може да е пресостат на климатика. Ти май ще имаш 2 пресостата (пресостат е датчика, който мери налягането на климатичната система и решава на коя степен да пусне перките и дали да изключи компресора). Ако е пресостат не се хвърляй да купуваш нов, че е майка си и баща си. Дай снимка и може да се намери нещо втора ръка. За него пусни диагностика на климатика. Поне на вектрата има отделен модул в Оп-Кома.
Отговори

ГостTodorer_* 10 октомври 2014 - 09:56

Здр,
Какво е "пресостата"
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 октомври 2014 - 10:32

http://drive.bg/images/89/474080.jpg

Иначе аз съм обяснил криво ляво какво е."(пресостат е датчика, който мери налягането на климатичната система и решава на коя степен да пусне перките и дали да изключи компресора)"

Тая кола сигурно има два такива. За високото и ниското налягане. Сигурно са някъде по тръбите за зареждане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg