Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздуха в казанчето за антифриз

velichkov80 снимка velichkov80 08 ноември 2015 - 11:12

Здравейте
Преди две седмици си купих си Астра Н 1.7 CDTI 100k 2006г .но до сега не съм карал Опел.Забелязах че изтича антифриз от някъде и то не малко за около 200 км долях около 0,5л.Също така има и въздух в разширителния съд,след като се отвори капачката.Веднага помислих че е гарнитура.Намерих скъсана скоба ,смених скобата и сега антифриза е добре.НО в казанчето на антифриза все още има въздух,след като отворя казанчето се чува че излиза въздух.(не мога да обясня колко, но не е малко според мен).Температурата на двигателя е добре не пуши,всичко изглежда на ред.Поръчах нова капачка но все още не е дошла.Въпросът ми е... Къде може да е причината за въздуха в казанчето за антифриз???Много ви благодаря
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 ноември 2015 - 11:29

http://www.opelclub....uncement=5&f=25


След като прочетеш това и изпълниш изискванията използвай търсачката горе!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 ноември 2015 - 13:39

Нормално е системата да работи под известно налягане. Капачката има клапан, но той е ако много се вдигне това налягане.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 08 ноември 2015 - 18:08

За мен щом си отстранил теча, всичко което описваш после е нормално.Ако отваряш капачката на загрял мотор, може и да ти опръска лицето.Това е нормално 1.4 бара е нналягането,което го пише на оригиналната капачка GM.
Отговори

velichkov80 снимка velichkov80 09 ноември 2015 - 08:23

Благодаря ви много,дано да сте прави че е нормално...
Отговори

sathv снимка sathv 09 ноември 2015 - 09:22

Искаш да кажеш,е излизат балончета? Като сложиш капачката маркучите стават ли твърди? При херметична и обезвъздушена система никакъв въздух не трябва да излиза. То предполагам не е въздух, а изгорели газове. Затуй са я шитнали колата.
Отговори

velichkov80 снимка velichkov80 09 ноември 2015 - 09:35

Маркучите са на ред,не са твърди, има нещо като бяла пяна,когато се изфорсира колата,не хвърля нищо от капачката,незнам....ще сменя капачката и ще видя дали ще се промени нещо,благодаря
Мнението беше редактирано от velichkov80: 09 ноември 2015 - 10:06
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 ноември 2015 - 11:55

 velichkov80, на 09 ноември 2015 - 09:35, каза:

Маркучите са на ред,не са твърди, има нещо като бяла пяна,когато се изфорсира колата,не хвърля нищо от капачката,незнам....ще сменя капачката и ще видя дали ще се промени нещо,благодаря


Отиди в някой що годе голям сервиз. За 15/20 лв. ще ти направят тест за газове в охладителната система. Ако няма, всичко е наред.
Отговори

filidor снимка filidor 09 ноември 2015 - 20:40

 velichkov80, на 08 ноември 2015 - 11:12, каза:

Здравейте
Преди две седмици си купих си Астра Н 1.7 CDTI 100k 2006г .но до сега не съм карал Опел.Забелязах че изтича антифриз от някъде и то не малко за около 200 км долях около 0,5л.Също така има и въздух в разширителния съд,след като се отвори капачката.Веднага помислих че е гарнитура.Намерих скъсана скоба ,смених скобата и сега антифриза е добре.НО в казанчето на антифриза все още има въздух,след като отворя казанчето се чува че излиза въздух.(не мога да обясня колко, но не е малко според мен).Температурата на двигателя е добре не пуши,всичко изглежда на ред.Поръчах нова капачка но все още не е дошла.Въпросът ми е... Къде може да е причината за въздуха в казанчето за антифриз???Много ви благодаря


Принципно правилно си се насочил - гарнитура или капачка. Ако е гарнитура освен , че ще губи антифриз , ще надува в охл. система. При работещ двигател , при отворена капачка , ако е гарнитура , трябва да "барбуника" в разширителния съд и повишава налягането в охл. с/ма. Ако отвориш капачката при студен неработещ двигател , ще има повишено налягане.
Твърде вероятно е да имаш проблем с капачката . При неработещ парен клапан , пак ще има повишено налягане , но много по-малко отколкото ,ако е гарнитура и ще го достига , когато двигателя загрее.
Отговори

velichkov80 снимка velichkov80 09 ноември 2015 - 22:46

да точно така,минавам 50 км и отварям капачката веднага,(при работещ двигател)излиза въздух,колата продължава да работи но няма никакви барбукания и нищо не излиза от капачката,антифриза е паднал с около 1 см и след като се отвори се връща на същото положение.На сутринта отварям капачката и пак се чува, но много много по слабо.Единственото което ме притеснява е въздуха.Ще пиша след като сменя капачката.Дано да е от там..много благодаря....
а между другото някой има ли представа какъв е разхода на гориво на тази кола???
Мнението беше редактирано от velichkov80: 09 ноември 2015 - 22:49
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 ноември 2015 - 23:14

Системата работи под налягане, не търси под вола теле, щом не ти се губи течност и не "бърбуника " когато е със затворена капачка. Освен това горещо те съветвам да не отваряш капачката веднага след като си я загасил! Има голяма вероятност да пострадаш.
Разхода зависи от стила на шофиране, извънградско трябва да е между 4 и 5.5, а градско от 5 до 6.5. Но това много неща могат да му влияят. Колко е натоварен пътя, колко е седянето във задръствания.
Отговори

velichkov80 снимка velichkov80 14 ноември 2015 - 18:35

смених капачката,нищо не се промени,антифриза пак почна да се губи..на място, при запален двигател давам до 3000-4-5 хиляди оборота и в казанчето става доста голяма пяна...Някой може ли да предположи защо се получава това,благодаря...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 ноември 2015 - 21:39

Това че се получава пяна е лошо :( , говори за излишен въздух. Явно имаш проблем със глава или гарнитура. Отиди да ти замерят за изгорели газове във охладителната течност. Ако има ще е лошо. А иначе огледа ли да не би да ти се губи охладителна течност отнякъде другаде, като теч например.
Отговори

velichkov80 снимка velichkov80 14 ноември 2015 - 21:53

гледах но не се вижда,интересното е че се оправи след като смених скобата но сега пак почна да се губи,маслото е чисто,маркучите са меки..?????не знам ще ходя до някой сервиз да се види къде е причината,,,благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg