Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на Insignia

ГостMartin.Ivanov_* 21 февруари 2016 - 20:58

Здравейте, Опелци.

Нов съм във форума. Регистрирах се понеже ми предстои покупка на автомобил и съм се хвърлил на Опелче.

По-конкретно става въпрос за Insignia Sport Wagon 2.0 CDTI, 160 конски сили, ръчни скорости, 2009 г. http://www.mobile.bg...452541263802815

Бих искал да ви помоля да споделите опит/наблюдения като цяло за автомобила, двигателя и по-специфично за често възникващи проблеми с този автомобил/двигател.

Би било добре ако можете да ми кажете на какво да обърна внимание при огледа и проверката в сервиз.

Ако препоръчате сервиз, също ще съм благодарен. Аз си мисля за някой официален опелски сервиз.

Това е накратко. Очаквам вашите отговори и благодаря предварително!

Поздрави,
Мартин
Мнението беше редактирано от Martin.Ivanov: 21 февруари 2016 - 23:26
Отговори

ГостMartin.Ivanov_* 24 февруари 2016 - 00:59

:flag: :helpsmilie:
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 февруари 2016 - 09:19

Колега, тук някой трудно би ти дал адекватен отговор просто защото повечето караме по-старички коли, колегите с инсигнии не са много, а и когато влязат то е, за да качат две-три снимки и да се похвалят с нещо, препоръката ми е да влезеш в раздела с колите на потребителите и да пишеш на лично на колегите собственици на подобни автомобили :)
Отговори

kirenski снимка kirenski 24 февруари 2016 - 09:42

Здравей,

Според стъпикте са,както следва;

1. Проверка в официален сервиз, в последно време съм доволен от София Ауто и Булвария.
2. Проверка при застраховател
3. Нека да ти даде ВИН,за да се види с какво в оборудвана колата и друго какво ще излезне.
4. Цената е ниска,но това крие свойте подводни камъни.
5. За 60 х км ,на този тип двигател,съм сменил следните неща, ремък за Водна помпа и нея , ангренажа,клапан на турбото, и разни скоби по по двигателния отсек които се откачаха,незнайно как.( тука да вметна ,че автомобила го карам от нов ),както и накладки
6.Обърни внимание за начало,дали всичко работи (бутони,климатик, и други разни такива. )


П.П. Това се сещам на първо време,трябва да погледа сервизната книжка,за да видя точно какво съм правил още.
Мнението беше редактирано от kirenski: 24 февруари 2016 - 09:42
Отговори

vankis снимка vankis 24 февруари 2016 - 13:29

Здрасти колега,

аз все още събирам впечатления от колата, която взех наскоро, но мога да ти дам насоки за проверката в сервиз.

Преди покупката си бях запазил час в Дженеръс Ауто на бул. България. Имай в предвид,че пълен преглед отнема околко 2.5 часа, поне при мен беше толкова. След като мине теста, приемчика ти дава информация за проблеми,които са забелязали. Ще си получиш инфото и на хартиен носител. Прегледа е около 90лв не помня точно колко беше. Ако колата е обслужване в някои от официалните представителства ше могат да ти дадат инфо за километрите, на които е влизала за обслужване или ремонти.

Поздрави,
И.
Отговори

ГостMartin.Ivanov_* 24 февруари 2016 - 14:03

Благодаря ви за мненията.

В телефонен разговор човекът каза, че я е купил от автокъща и не знае от къде е внесена. Продавал я, защото жена му не се справяла с ръчните скорости и искали да я сменят с инсигния автоматик. От ноемви досега е минал макс 700 км. Понеже в момента не съм в България, един приятел ще ходи да я види събота или неделя и ще пита за ВИН. Цената ми звучи доста добра, тъй като има платено каско и гражданска до ноември. Дано обаче тази ниска цена не се дължи на някакъв проблем. Като се върна ще я водя по сервизи и ще гледам внимателно преди да купувам :)

Поздрави,
Мнението беше редактирано от Martin.Ivanov: 24 февруари 2016 - 14:31
Отговори

kirenski снимка kirenski 24 февруари 2016 - 14:33

Aбе то платено има,ама да не е на вноски :mhihi:
Отговори

devailo снимка devailo 26 февруари 2016 - 15:35

Струва ми се добре, като се има в превдид че е почти 200 000км и е комби не е чаак толкова прекалено евтино. Може би малко под очакваното е. Незнам дали съм виждла друг път точно такъв цвят на инсигния за това на прегледа изрично питай дали не е имала тежки удари да гледат. Иначе изглежда доста запазена. Само адаптивното окачване липсва от екстрите май. Но да тействай всички екстри който можеш да се сетиш като я гледате. Като е от частно лице е по малко вероятно да са превъртани километрите но с номера на рамата може да се гледа ако е карана в официален сервиз но това май е споменато вече.
Мнението беше редактирано от devailo: 26 февруари 2016 - 15:38
Отговори

ГостMartin.Ivanov_* 26 февруари 2016 - 15:38

Цветът е оригинален - попаднах на няколко такива в Германското мобиле. Просто снимките явно са с телефон и са малко по-тъмни. Ще я прегледаме и ще пиша пак докъде сме я докарали :)
Отговори

ГостMartin.Ivanov_* 28 февруари 2016 - 20:41

Някой може ли да каже дали автоматикът е добър вариант - Създават ли проблеми?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 28 февруари 2016 - 21:31

 Martin.Ivanov, на 28 февруари 2016 - 20:41, каза:

Някой може ли да каже дали автоматикът е добър вариант - Създават ли проблеми?


Ако още е с оригиналното масло.... :) Винаги може нещо да ти създаде проблем. Лошото е, че това все още са нов модел автомобили, освен фейслифта няма по-нов модел и частите са скъпи. Не прави грешката като мен да се доверяваш на официални сервизи, където ти вземат колата, вкарват я в сервиза, не знаеш какво се случва вътре и после се чудиш как да я ремонтираш. За справка моята е само на 90 000км и не се знае какъв ремонт й предстои. С една дума, като си купиш такава кола, имай винаги поне едно 1000-2000лв за евентуални ремонти.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 28 февруари 2016 - 21:31
Отговори

sathv снимка sathv 28 февруари 2016 - 22:20

 nikiboy, на 28 февруари 2016 - 21:31, каза:

имай винаги поне едно 1000-2000лв за евентуални ремонти.

Какви 1000-2000 лева? Тя работата ще е добре ако са 10-20000 лева. На теб ти взеха 300 лева в сервиза и мислиш че с толкова ще се разминеш.Колко още ще има да даваш...Покупката на по-висок клас актуален модел кола на старо без гаранция със сигурност излиза по-скъпо от чисто нова, като се вземе впредвид и остатъчната им стойност. Само разбира се да не е да се кара по 1000-2000 км на година. Частите са убийствено скъпи и с умишлено намален експлоатационен ресурс и ремонт извършван в оторизирани сервизи. Десет пъти каза, че колата ти е на 90000. Може. Не споря, ако си я взел от брат си. Сервизите не работят за кефа на бъдещи собственици на стари коли, а за настоящи и бъдещи собственици на нови коли. Данните са изцяло манипулирани. Тази година ще продавам 2 коли 6 и седем годишни. Купувани чисто нови. Една тойота и един опел. А върви в оторизираните сервизи да ги видиш на колко километра са и ела виж километражите докато не са превъртяни.Пишат толкова колкото им кажа. И не е само до километражите. Сумата и ремонти не са отразени. Пък и колко ги блъскаха работниците...
Та съвета ми е следния. Щом като автора на темата няма достатъчно пари включително и за лизинг, да забрави инсигнията. Има по-евтини чисто нови коли. Купуваш, скъсваш й гъза от каране и след 5 години я разкарваш като изтече гаранцията друг да ляга да я поправя. Взимаш нова същата марка с добра отстъпка. Старата има добра остатъчна стойност. Нали е само на 90000 километра и така. Има и вариант ако намериш лизингова на 2-3 години с остатъчна гаранция но там се иска повече късмет.
Мнението беше редактирано от sathv: 28 февруари 2016 - 22:26
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 28 февруари 2016 - 22:33

Не мога да се съглася с твоето мнение.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 28 февруари 2016 - 22:38
Отговори

sathv снимка sathv 28 февруари 2016 - 22:52

С кое по-точно?
С това, че новите коли са направени да изкарат колкото да изтече гаранцията и след това ремонти на убийствени цени в оторизирани сервизи?
С това, че нова кола излиза по евтино от поддръжка на стара за период примерно 7-8 години?
С това, че данните в сервиза се манипулират и не се водят коректно?

С това, че при втора покупка на кола от определена марка ще имаш добра отстъпка като клиент?
С кое не си съгласен?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 29 февруари 2016 - 20:41

 sathv, на 28 февруари 2016 - 22:52, каза:

С кое по-точно?
1. С това, че новите коли са направени да изкарат колкото да изтече гаранцията и след това ремонти на убийствени цени в оторизирани сервизи?
2. С това, че нова кола излиза по евтино от поддръжка на стара за период примерно 7-8 години?
3. С това, че данните в сервиза се манипулират и не се водят коректно?

4. С това, че при втора покупка на кола от определена марка ще имаш добра отстъпка като клиент?
С кое не си съгласен?


1. С няколко неща, но човека едно пита а ние за друго почваме да говорим.
Ами моята кола е била в гаранция до 2-рата година, след това още 4 години няма проблеми. Е, едни гарнитури, които не са били толкова спешни, и ми създадоха проблеми...но друго засега няма, а е на 6,5 години.

2. Да, новата може да излиза по-евтино за подръжка в такъв период от време, особено ако е с 5 години гаранция...но като сметнем обезценяването.... посочвам ти в цифри - моята инсигния е купена за 50 000лв м.09/2009 г. Аз я купих след 5 години като махнем предплатени данъци застраховки и екстра нови гуми за реално 17000лв. Обезценка от 33 000 лв, грубо 7000лв на година или 600лв всеки месец. Аз за 12 месеца съм дал за ремонт - 300 лв, не броя ангренаж, масла и т.н. които са консуматив. Но тук говорим за личен автомобил, не за служебен, там вече е малко по-различно, а и автомобилите са от друг ценови клас. Да, ще спестиш от ремонти за тези 7-8 години, но ще загубиш огромна сума от разликата в стойността.

3. Относно официалните сервизи имам резерви, относно манипулиране на данни..... днес ще излъжеш с колата и ще й вземеш 1000лв повече, утре ще ти дадат мостра телевизор в магазина без да се усетиш и ... Знам едно, че повече в официален сервиз без аз да вляза с колата няма да стане.

4. Да, ще ти направят добра отстъпка, като ти изкупят например старата Инсигния за 20 000лв и я препродадат за 26 000 лв ( това се случва 2014 г. ), и на новата ще ти дадат 5-6 000 допълнителна отстъпка. С една дума...същата работа.

Аз смятам до 150 000км ( още 60 000 ) да не давам повече от 1000 лв за ремонти. За 20 000 км дадох 300 лв.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 29 февруари 2016 - 20:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg