Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на бензинова помпа

emz снимка emz 18 декември 2009 - 14:59

Чух , че не било много сложно, но някой знае ли точно как става? Детайлно описание ми трябва.
А и как да тествам, дали наистина е изгоряла?
Проблема е , че на бензин въобще не пали. Индикатора на таблото също не отчита гориво и постоянно свети лампата.
На газ си пали.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 18 декември 2009 - 21:01

Ако беше ползвал търсачката, щеше да намериш поне 10 теми, в които е описана процедурата :drinkin:



Чуваш ли "цъкане" няколко секунди след като включиш на контакт - това е релето за бензиновата помпа.

Както и да е... Под седалката и кичето има технологичен отвор, прикрит с пластмасов капак - ако има такова нещо - ти си

Вдигаш задната седална, сваляш пластмасовия капак и вече имаш достъп до помпата и маркучите.
Извади подаващия маркуч - мисля че имаше стрелка, или беше по-дебел, ако не се лъжа е десния като застанеш с гръб към таблото - трябва да подава гориво, когато въртиш на стартер.

Ако не подава - подай директно напрежение от акумулатора - ако се чудиш на кои крачета - от буксата гледаш къде са по-дебелите кабели (по-тънките са за сондата). Ако дори и след подаването на директен плюс не "плюе" гориво - проблема е в помпата.

Металният и капак се сваля със завъртане по часовниковата стрелка.
Махаш капака, развиваш фланеца... Следват няколко щипки и 2 букси - помпата се държи вътре на пластмасово тяло - изваждаш го цялото, внимателно оглеждаш и ще видиш как се разглабя.

Желателно новата помпа да има в комплекта и ново Филтърче, закрепящо се за нея. Моята нямаше и сложих старото, ама икономията е майка на мизерията.

Ако имаш повече въпроси - питай :drinkin:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 19 декември 2009 - 00:12

колега на болчета,а не е с завъртане както го е писал колега над мене! Само развиваш болтовете вадиш буксата и маркучето и вадиш това е при теб буксата и маркуча са отвънка
Отговори

emz снимка emz 19 декември 2009 - 09:28

Горивото ще трябва да се източи, нали? Как?
Отговори

vlado semov снимка vlado semov 19 декември 2009 - 09:39

 emz, на 19 Dec 2009, 9:28, каза:

Горивото ще трябва да се източи, нали? Как?

няма нужда да точиш горивото,освен ако резервоара ти не е пълен до горе.
Отговори

emz снимка emz 19 декември 2009 - 14:49

Каква помпа ще ме посъветвате да взема?
Китайска нова или оригинална втора ръка? Почти на еднакви пари са.
Отговори

Slash снимка Slash 28 декември 2009 - 00:44

Здрасти колега.Аз имам доста опит с помпите.Само дето аз карам Ц20НЕ.
Провери най напред релето на помпата както те съветва и siegfrid - ако се е преебало няма бензин.

Прдполагам вече си наясно с монтажа и демонтажа
.Относно източването на горивото - ако си спрял на равно няма проблем , не е нужно да го източваш освен ако бензина вътре не е пребан.Иначе като махнеш помпата слагаш маркуча и си ти наход.Задължително смени цетката , защото като сложиш новата помпа и е къса от налягането.Колкото до помпата - аз си купих 100 левова СТС мисля че беше италианска(уж).Работеше супер(докато не засмука ръжда :) ).Иначе се бъркаш малк по - дълбоко и се сдобиваш с Бош.Втората ръка - може да надживее астрата а може и да клекне след 10 км.Като цяло е ходене по мъките .Моята бабичка не беше работила 4 години на бензин и вече година се опитвам да я оправя :fire: .Успех!!! :fire:
Отговори

emz снимка emz 28 декември 2009 - 10:49

Сменихме помпата с един познат, но какво се оказа. Имало е скъсан маркуч - затова е изгоряла старата. Добре, че успяхме да спасим новата.
Отговори

deforse снимка deforse 01 март 2010 - 11:21

Здравейте,

първо да се извиня на колегата, че му ползвам темата, но не исках да спамя с нова. Та на въпроса - дали ми е изгоряла помпата или е от релето. Бушончето в гнездо 2 ми беше изгоряло, смених го с един гаден китайски бушон боклук (дото ги продават по бензиностанциите) и и той така се стопи, че ни запечата гнездото на ел.таблото. Та значи някъде дава на късо. Да имам ли надежда, че помпата може още да е здрава и че е изгоряло релето или да си избия всякакви такива надежди от главата. Да допълня, че колата е на газ и я карам така вече година. В резервоара има около 5 л стар бенз.

Благодаря за отговорите
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 01 март 2010 - 17:41

Подай директно ток на помпата и ще разбереш!
Отговори

floyd снимка floyd 02 март 2010 - 08:06

Недей да таиш тайни надежди, колега. Помпата е изгоряла, запецнала е и е дала на късо, затова ти гори бушона. Миналата година и в моята бедна душица проблясна лъч надежда, като видях изгорелия бушон, ама беше за кратко. Последва нова помпа + монтиране на реле за изключването и при работа на газ. В цялото приключение се вкарах след каране на почти празен резервоар.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 март 2010 - 12:35

Колега, да не си сложил много слаб бушон въпреки , че е малка вероятността ? Изключи буксата на помпата и вържи една пробна лампа. Виж тогава дали ще гори бушона. Аз бих те посъветвал да свалиш помпата и да видиш дали цедката й не е позапушена.
Отговори

deforse снимка deforse 02 март 2010 - 15:59

ще я гледам, но да се стопли малко и да спре да вали и ще легна под лелката :mhihi: Иначе мисля, че колегата floyd е напълно прав. За бушона съм сигурен, че сложих същия ампераж, но :mhihi: замириса хахахаха и изпуши. То не е смешно, но пък не ми остана друго. Мерси за бързите отговори.

Поздрави на всички
Отговори

Мартински снимка Мартински 17 март 2010 - 15:03

 Здравейте на всички,
Наскоро се сдобих с Астра 1,6i моно от колега в работата.Карам я вече втора седмица, но сутринта след изминати към 50 км вчера не поиска да запали.Върти, върти... и дотам. Давам контакт, изключвам си имобилайзера, чувам релето как цъка, но не чувам самата помпа да "ручи".Отворих капака, поразмърдах кабели на свещи, на бубината, предпазител 2 си е здрав.... и пак неще. Направи ми впечатление, че не мирише на бензин отникъде.Утре ще я закарам на сервиз. Май една от малкото несменяни оригинални джаджи по нея ще се окаже, че след 280000 км и е дошло времето.Инак поздрави на всички и се надявам,че присъствието ми тук ще ми отвори очите към една непозната за мен сфера - колите.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 март 2010 - 17:48

Тя помпата е под задната седалка. Вдигнете седалката, отворете капачето дето е помпата и при въртене на стартер нека някой да слуша добре дали помпата шуми. Мисля, че на тези автомобили не им сработваше помпата като дадеш на контакт или се бъркам нещо. Ако не шуми помпата да се свърже пробна лампа на изводите на буксата за помпата. Ако не светне значи виновна е инсталацията явно, а не помпата.
Отговори

Мартински снимка Мартински 17 март 2010 - 20:33

Да, благодаря за предложението. Разбрах и от предишните мнения къде е помпата и как да се тества стига ли ток до нея.
Все се надявам,че в сервиза няма да ме излъжат, а пък и да си призная предпочитам да е заминала тя и да я сменя сега, защото няма как да съм сигурен, че няма да ме остави някъде на път, а не пред блока, както сега....
Отговори

Tpu4o снимка Tpu4o 22 октомври 2010 - 18:12

 emz, на 28 Dec 2009, 11:49, каза:

Сменихме помпата с един познат, но какво се оказа. Имало е скъсан маркуч - затова е изгоряла старата. Добре, че успяхме да спасим новата.

колега може ли да питам каде ти е скъсан маркуча?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 октомври 2010 - 03:21

като сложиш работеща помпа ще си проличи къде е скъсан, не се тревожи, освен ако не е парчето в резервоара, но тогава няма кво да стане на помпата понеже ще си връща горивото пак вътре
Отговори

Tpu4o снимка Tpu4o 26 октомври 2010 - 01:24

Въпроса ми е следния, връзка между скъсан горивопровод (горе до инжектора) и изгоряла помпа или трябва да търся причината другаде. Мерси предварително
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 05 декември 2012 - 10:27

 emz, на 28 декември 2009 - 10:49, каза:

Сменихме помпата с един познат, но какво се оказа. Имало е скъсан маркуч - затова е изгоряла старата. Добре, че успяхме да спасим новата.


При мен проблема е сутрин не иска да запали от първия път а трябва да въртя 4 - 5, и най-вече завъртам 1-2 пъти и я оставям малко време и тогава запалва от един път. Някой да знае кое ми прави въртел . Благодаря :)
- реле
- маркуч
- др
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg