Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

адски дразнещо скърцащи спирачки

Гостgergison_* 17 януари 2012 - 20:10

Колеги ползвах търсачката но не намерих нищо затова направих тази тема. спирачките ми скърцат адски дразнещо постоянно с най-лекото докосване на педала.Реших че са за смяна и наистина бяха но след смяната след 50км отново се започна и това адски ме дразни моля ви кажете как да го поправя
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 17 януари 2012 - 21:09

Виж дали са монтирани правилно , има едни платинки, ако се обърнат, може да правят проблем.
Когато са твърди накладките също свирят.
Виж и дали буталцата се връщат, и дали се движи добре, главата с накладките.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 януари 2012 - 21:15

Да няма криви дискове?
Отговори

Гостgergison_* 17 януари 2012 - 21:54

колега накладките и дисковете са чисто нови и не са поставени грешно
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 17 януари 2012 - 21:55

Твърди накладки,нищо повече...
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 17 януари 2012 - 22:20

При мен пък проблема идва от ръчната.
пример:спирам някъде и оставям на ръчна.след известно време като тръгна накладките свирят,но след като пак дръпна леко ръчната (малко преди първия зъб) и я пусна свиренето спира.
П.П накладките са на 30К ,откакто аз я карам преди това нямам представа колко са карани.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 17 януари 2012 - 22:26
Отговори

Гостgergison_* 17 януари 2012 - 22:41

добре казвате твърди накладки. можете ли да ми препоръчате някакви които да са хубави (да не скърцат)и естествено да не са 100лв
Мерси предварително
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 17 януари 2012 - 22:44

При мен FERODO не свирят!
Отговори

vankis снимка vankis 18 януари 2012 - 00:33

Здрасти,
и аз мисля,че си случил на твърди накладки. Горещо ти препоръчвам Текстар 100+ лв са но си заслужава определно- без значение дали са студени или топли спират перфектно и нямам никакви звуци. TRW е алтернативата- малко по-евтини са .За Феродо ниския клас са си доста твърдички и имат доста ментета за съжаление иначе са си марка...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 януари 2012 - 09:00

А сега по темата. И според мен си взел твърди накладки и това е причнината да свирят. Или както се казва дискът свършва, накладката не :mhihi: Има теми, от които можеш да разбереш какво е най-добро на пазара и от какво са доволни колегите. Текстар си вземи, ако питаш мен :icon_wink2: Може и Lockheed (delphi). Аз съм с вторите и съм много доволен. Все пак, ако искаш нещо добро ще трябва да заделиш парички. Ментета иначе бол - 30-40 лева, но няма да ти свършат работа!
Отговори

boichev снимка boichev 18 януари 2012 - 10:37

Колега, аз съм с WAGNER от около 5000-6000 хил. км. Със 236мм вентилирани дискове съм, 29.60 лв. от евро 07 струва Вагнера. Като сменях гумите преди 2 месеца, погледнах какво е положението, диска не е мръднал, а накладките съвсем малко са се износили, и черно пускат много. :icon_razz2: И не свирят!!! :icon_wink2:
Отговори

Dundi снимка Dundi 18 януари 2012 - 14:29

Аз съм със Ferodo SL от 2 месеца и 2000 км навъртяни и не съм чул да свирят.Доволно за сега като се има на предвид ,че има нови който почват веднага да свирят.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 януари 2012 - 14:40

Чувал съм, че ако направиш с флекс един разрез напрако на спиращата част от накладката, ще свирят доста по-малко. Идеята е, че в този канал който ще направиш ще падат износените части...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 януари 2012 - 18:13

 Жоро, на 18 януари 2012 - 14:40, каза:

Чувал съм, че ако направиш с флекс един разрез напрако на спиращата част от накладката, ще свирят доста по-малко. Идеята е, че в този канал който ще направиш ще падат износените части...


-Ха, това съм го срещал вече няколко пъти! И ми е интересно има ли истина, или е мит някакъв !? Всъщност, свиренето предполагам идва от самия 'материал', от който са направени накладките.. респективно 'метала' дето се слага вътре. Интересно ми е обаче тая теория с разрезите да ли има нещо вярно в нея.. :confused:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 януари 2012 - 18:29

Аз не бих си прорязвал накладките с ъглошлайф или флекс, отлепяло/пукало/ ми се е цялото феродо и филма беше страшен! Още повече, че няма да има никакъв ефект от цялата операция. Колега, ако направляващите палци на апарата и спирачното му бутало са добре раздвижени и незадържат, то проблема е в самите накладки.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 18 януари 2012 - 20:33

Просто смажи задната част на накладките с медна паста и ще спрат да скърцат,ако искаш ще обясня по подробно.

Медната паста или грес я купих от магазин на лики моли вероятно има и другаде ,в туба е като паста за зъби и струва десетина лева.Мажат се накладките от задната страна там където имат допир със спирачните апарати ,като се внимава да не се изцапат дисковете и феродото.Или накратко маже се там където накладката контактува метал в метал с апарата,включително и буталото.Винаги ги мажа при смяна и досега не съм чул да скърцат.Ще опитам да кача снимки. http://prikachi.com/...46/4281846u.jpg http://prikachi.com/...65/4281865Z.jpg http://prikachi.com/...66/4281866x.jpg

http://prikachi.com/...45/4283945o.jpg Етикета на медната паста за невярващите
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2012 - 20:00

 Rosen Popov, на 18 януари 2012 - 18:29, каза:

Аз не бих си прорязвал накладките с ъглошлайф или флекс

Съгласен с две ръце с Росен. Никакъв смисъл няма- преди доста години и аз така чух и си срязах накладките. И какво стана? Едно нищо. Пак продължиха да си свирят.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 19 януари 2012 - 20:29

 zdravkop, на 19 януари 2012 - 20:00, каза:

Съгласен с две ръце с Росен. Никакъв смисъл няма- преди доста години и аз така чух и си срязах накладките. И какво стана? Едно нищо. Пак продължиха да си свирят.

Защото не свирят от феродото.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 януари 2012 - 20:30

Ако се намажат целите накладки с грес няма да скърцат,ама няма и да спират. :biggrin:
Ако се сменят накладките и се раздвижат апаратите мисля че е най-добре.
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 19 януари 2012 - 20:46

Аз имам един анумалий и ще съм благодарен ако някой помогне ! Когато маневрирам,и автомобила се движи назад,при натискане на спирачката,скъцат САМО задните спирачки :25: и само на заден ход , напред няма грам скърцане, нито отпред нито отзад ? Дали е от накладките ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg