Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

andro6157 снимка andro6157 22 юли 2017 - 23:22

В Турция град Измир има супер сервиз за ремонт на тези помпи.Мой познат има 2.5 тди ВП 44 псг 16 там го ремонтираха човека е много доволен.На всякъде чувам нямало стенд за тия помпи не е вярно пред него е оправил човека,направил пълна профилактика на помпата освен умряла платка намерил и проблем с авансаторно бутало сменил ги,нови гарнитури стенд на помпата и открил друго нещо в Хасково сервиза Шишков на човека са му сменили умната дюза без да са му казали.Този човек обиколил цяла Европа за да намери алтернативни части за тази помпа но нямало само от Бош.Този майстор обездушавал системата много умно,от резервоара давал въздух с налагане откпвал тръбите на дюзите и докато идва горивото.За един ден оправил помпата всички части имал наличен Електронен блок+програмиране,авансаторно бутало,гарнитури стенд и 2 години Гаранция всичко за 2800 лири.Собственика на Аудито вика тази кола никога не е вървяло така.Турция е голяма работа авточастите са много евтини преди 1 месец от Одрин взехме Турбо за Рено,отидохме на индустриалната зона питахме къде продават части за Рено е до къде си влизаме питаме да ли имате турбо за Рено човека каза имаме,дали ще можете да докарате днеска да ей сега отиде и докара два кашона 1 вия:Това е оригиналното турбо на Рено(с щампа на Рено) с комплект болтове колко е цената 1250 лири направи щях да падам тука за рециклиране искат тези пари човека каза това е другия турбото е едно и също на боргварнер даже оригинала произвеждал тази фирма само че е без болтове цена 950 лири този път направо припаднах за 500 лева взимаш ново турбо,не свърши ако ви дойде скъпо каза пийте кафе обикаляте мога да ви докарам за един час турско производство на марка ЕГТС за 550 лири с 1 година гаранция гаранция.Приятеля ми избра варианта за 1250 оригиналното защото лирата е на половина за рециклиране му искаха 700 лева взехме и тампони за капака на двигателя,филтър въздушен,маслен и тези неща ни остави бакшиш защото сме му направили голям оборот ей тия Турци наистина знаят търговията да не говорим обслужването в ресторантите и кафенетата ако на някой трябва кординати веднага ще съдействам.
Отговори

steve b снимка steve b 23 юли 2017 - 10:06

Всичко добре но Ауди 2.5тди с ПСГ16 няма ! Стендове за помпи с ПСГ5 като на това Ауди има много а за помпи с ПСГ16 няма !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2017 - 08:08

 steve b, на 23 юли 2017 - 10:06, каза:

Всичко добре но Ауди 2.5тди с ПСГ16 няма ! Стендове за помпи с ПСГ5 като на това Ауди има много а за помпи с ПСГ16 няма !

Мдаммм, и аз знам, че 2.5 ТДИ не е с ПСГ16. Покарал съм и такова. Компа му е отделен, не е в помпата, и помпата е с една букса, не с две....
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 юли 2017 - 10:09

Ама много сте лоши бре! Оставете човека да си помечтае! Много знае кое какво е, ама има желание да се похвали. В една друга тема си счупих мозъка да му чета менението от едно изречение около 10 реда. Възхвалява новия си егр който чисти през 5 х км. Жив и здрав да е.
Но истината е че и от друго място чух за ремонт на PSG5 в Турция за около 400лв и то много успешен. Незнам, може би не им се свидят пари за нови части за тези помпи и ремонта става.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 24 юли 2017 - 16:02

 dimitarmark, на 24 юли 2017 - 10:09, каза:

Ама много сте лоши бре! Оставете човека да си помечтае! Много знае кое какво е, ама има желание да се похвали. В една друга тема си счупих мозъка да му чета менението от едно изречение около 10 реда. Възхвалява новия си егр който чисти през 5 х км. Жив и здрав да е.
Но истината е че и от друго място чух за ремонт на PSG5 в Турция за около 400лв и то много успешен. Незнам, може би не им се свидят пари за нови части за тези помпи и ремонта става.

Ти хептен си лош бе колега,направо ме унижи.Извинявам се затова,че наистина помислих 2.5 тди е с псг 16.Неговата е 2004 163 коня и ми каза,че управлението на мотора е било в ГНП-то.Колега Димитри ли какво си ти нямаш мозък и няма как да се счупи.Никъде не съм писал,че ЕГР а ми е нов и го чистя.За 160 000 км с Астрата с нито един от Опелите в семейството ми не сме имали проблеми.Защо ли?Чистя профилактично на всичките коли.С три коли годишния ми пробег миналата година е:Астра Г 30 хил.Форд Транзит за 5 месеца(2016) 54 000 км. Вектра Ц 19000 км.Откакто съм шофьор сигурно имам над 600 000 км.За тези километри според теб колко ремонта съм правил?може и да не правиш през целия си живот.Знаеш ли колко пари искаха от Шишков за да оправят колата на човека:1600 нов Ел.блок,350 програмиране,работа 300 лв.Брат ми преди 12-13 год. беше автобусен шофьор помпите на този сервиз те караха в Измир за ремонт.Последно преди 8 години на Астрата смених комплект съединител.Поискаха ми 1600 лв за комплект на LUK+труд,понеже имам много познати в Турция оттам ми изпратиха оригиналния комплект Генерал Моторс за 600-700 лири да не излъжа сега курса беше едно към едно някъде там беше.От тогава до сега 150 хиляди с Астрата все още няма признаци да се предава,не се хваля както колегата ме обвинява за да не допускам правописни грешки с андроид телефон(който има речник)три пъти трябва да пиша и коригирам Извинявам се.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2017 - 19:15

Не че нещо, но наистина си писал, че на всеки 5000 чистиш егр, а на 60000 колектор, а сега си пропуснал до 80000 и усещаш загуба на мощност в тази тема: http://www.opelclub....0
Не го приемай като заяждане, защото и не е, но наистина изисква доста внимание и мислене, докато се разбере какво искаш да кажеш.
Иначе информацията за ремонтите в Турция е ценна, при това не малко.
Пс. Като пиша от телефона гугълския ми редактор си почива, разбира се. И май е за добро.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 юли 2017 - 19:18
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 юли 2017 - 05:36

Колега Андрей, ми нямам мозък, какво да направя? След такива писания си чупя поредния и го хвърлям, свършиха. Ама не съм аз този, който забравя какво и къде го е написал. Отделно извиненията с редактора се приемат в детската градина, тук едва ли. Дали съм те унижил, може да се поспори. Щом така приемаш истината, така да е.
За Измир е хубаво да дадеш някакви кпординати, че и мен ме лъжат със това от няколко месеца. Имам познат шофьор, който редовно пътува и е правил помпа при тях, но още чакам за визитка или поне адрес на този сервиз. Шишков няма да го коментирам, благодарение и на него сега карам Зафира с PSG16. Вярно че малко съм я карал, за 6 месеца 14х.км.
Чистенето на колекторите си е сервизна акция на 60х.км пише го. И не е само за конкретните мотори, а за всички със ЕГР.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 25 юли 2017 - 17:33

 dimitarmark, на 25 юли 2017 - 05:36, каза:

Колега Андрей, ми нямам мозък, какво да направя? След такива писания си чупя поредния и го хвърлям, свършиха. Ама не съм аз този, който забравя какво и къде го е написал. Отделно извиненията с редактора се приемат в детската градина, тук едва ли. Дали съм те унижил, може да се поспори. Щом така приемаш истината, така да е.
За Измир е хубаво да дадеш някакви кпординати, че и мен ме лъжат със това от няколко месеца. Имам познат шофьор, който редовно пътува и е правил помпа при тях, но още чакам за визитка или поне адрес на този сервиз. Шишков няма да го коментирам, благодарение и на него сега карам Зафира с PSG16. Вярно че малко съм я карал, за 6 месеца 14х.км.
Чистенето на колекторите си е сервизна акция на 60х.км пише го. И не е само за конкретните мотори, а за всички със ЕГР.

Няма проблем ще ти дам адрес,телефон на сервиза в момента е на работа ще се върне след 4-5 дена.Какъв проблем имаш с помпата,псг 16 нали не можеше да се ремонтира?В Шишков ли ти оправиха,/развалиха колата не можах да разбера.Шурето имаше проблем с колата,загасишли нямаше палене докато темп.на двигателя докато падне на 80 градуса.Става въпрос за тди пд 116,абе сменили са бая неща дифтунги, гарнитури тва онова 700 лв в Шишков не се оправи,не е бил проблема от това,няма да повярваш колата се оправи благодарение на един тинейджър каза да направим ремап!Викам ремап за какво?Бате 10 годишни деца знаят че този мотор е с дефектен софтуер след ремапа изчезна проблема.
Мнението беше редактирано от andro6157: 25 юли 2017 - 17:34
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 юли 2017 - 19:27

Аз нямам проблем с помпата. Искам координати, защото познавам няколко човека с проблемни помпи.
Шишков и няколко други сервиза са приемали помпата на моята Зафира, преди да я купя. Общо взето помпата е обиколила България от сервиз на сервиз и накрая се е върнала PSG5. Тогава вече бившия собственик се е отказал да я прави и аз я взех на половин цена. Намерих си помпа и сега си я карам.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 юли 2017 - 20:05

И преди съм писал този който успее да върне към НОРМАЛЕН живот псг-16 ще остане под пари за 1-2 години след това работата ще намалее но за сега още няма такъв майстор има хора и то много дето ;ремонтират; колите след ;ремонта; палят и работят но клиентите са с оплаквания голям разход,нестабилни обороти,загуба на мощност,мотора е мързелив работи като без турбина.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 20:56

 mrsch66, на 25 юли 2017 - 20:05, каза:

И преди съм писал този който успее да върне към НОРМАЛЕН живот псг-16 ще остане под пари за 1-2 години след това работата ще намалее но за сега още няма такъв майстор има хора и то много дето ;ремонтират; колите след ;ремонта; палят и работят но клиентите са с оплаквания голям разход,нестабилни обороти,загуба на мощност,мотора е мързелив работи като без турбина.

В страната има доста кадърни и качествени хора, които обаче се занимават с други дейности. Аз също се занимавам с други неща. Ако обаче събера двама- трима, които познавам и са били част от мой бивш екип при правилно поставяне на задачите съм на сто процента сигурен, че ще произведем работещ стенд за ПСГ16. И ще изкарваме пари от това, стига да имаме части за такива помпи.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2017 - 20:57
Отговори

andro6157 снимка andro6157 25 юли 2017 - 21:09

 dimitarmark, на 25 юли 2017 - 19:27, каза:

Аз нямам проблем с помпата. Искам координати, защото познавам няколко човека с проблемни помпи.
Шишков и няколко други сервиза са приемали помпата на моята Зафира, преди да я купя. Общо взето помпата е обиколила България от сервиз на сервиз и накрая се е върнала PSG5. Тогава вече бившия собственик се е отказал да я прави и аз я взех на половин цена. Намерих си помпа и сега си я карам.
Обещавам колега!Сервиза в Измир е бил в индустриалната зона сега ще звъня на човека ще питам името на сервиза знае ли се и от Интернет може да намерим.Сега звъннах в колата останал визитката бил е в индустриалната зона главния майстор се казвал Юсеин сега ще търся в нета.
Мнението беше редактирано от andro6157: 25 юли 2017 - 21:15
Отговори

steve b снимка steve b 25 юли 2017 - 21:14

Електрониките на псг16 общо взето могат да се ремонтират. Части обаче за механиката от бош не се предлагат...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 юли 2017 - 10:08

До колкото знам електрониката се ремонтира, но после работи както и падне. Някой път има успешни случайни ремонти. В повечето, след тях колата пали, но както е писал колегата по-горе прави каквото си иска.
Отговори

steve b снимка steve b 26 юли 2017 - 14:53

То ако ще работи както и падне не го пиши за ремонт. Става дума за ремонт при който колата тръгва 1:1 както преди изгарянето и ...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 юли 2017 - 19:01

Е ми като хвърляш такава бомба в форума дай и някаква информация кой и къде ги прави и гарантира че ще работи нормално.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 27 юли 2017 - 00:04

Youtube има клип псг 16 тестват на някакъв стенд и показват след ремонта ускорението,сигурно е стенд самоделка знам ли ето клипа https://youtu.be/Y_T6qQK-UCs
Отговори

andro6157 снимка andro6157 29 юли 2017 - 08:53

Здравейте колеги,както обещах намерих сервиза.Само,че човека излезна мегаизвестен в Измир,визитката като видях Yildirim Pompa разбрах за какво става въпрос.В Ютуб в една телевизионна програма има репортаж с главния майстор/собственик Huseyin Yildirim,според майстора няма помпа дето не могат да оправят,излизали нова стенд машина или нещо друго веднага купувал и при тях ако се ремонтира помпа и монтажа е от тях ако става нещо и закъсаш по-пътя пътна помощ е бил за тяхна сметка.На моя познат електронния му блок пробвал да оправи,но един от бг направил ремонт само да запали и 2000 об.не минавал искал да го оправи и направил драскотини дето се виждали само с микроскоп и стенд машината не приемал,така е било проектирани ако има проблем по-време на теста не допускал следващата стъпка.Господин Йълдъръм бил много любезен,обяснявал всяка стъпка по-време на ремонта.На моя познат всичко му излезнал за 1800 лв но сменил и други неща вътрешно каре,филтри,лагер на главина и друго не помни.Ето Ви клип няма да давам кординати само Като се чука в Гугъл на първо място е с упътвания,тел,адрес да се пише Yildirim pompa izmir за гаранция.Ето клипа https://youtu.be/RvfUH-ZDZzc
Мнението беше редактирано от andro6157: 29 юли 2017 - 15:23
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 юли 2017 - 12:25

Браво! Това вече е информация. Ще видим какво ще отговорят на запитването.
Отговори

pa800 снимка pa800 30 март 2018 - 03:24

Здравейте колеги, днес ми тръгна и на мен май на ГНП,(колата е Vectra C y22dtr 2.2dti 125k.c2004год) от няколко дена ми миришеше на нафта и в купето, и пред колата когато е топла, значи има теч на дизел от някъде, ходих в един сервиз казах им за проблема, и установиха,че капе от маркуча за излишната нафта от 3-та дюза, казах им да го сменят, но имаха много коли, затова се обадих на един приятел майстор и му обясних, взех маркуч и отскочих до сервиза му, всичко ок смени ми маркуча и както е нормално при тия коли като засмука въздух трябва да се върти, врътнах запали и угасна, после пак продължително докато напълни системата запали и пак угасна, след това тръгвам да паля върти и спира, закачих го на опкома и ми изписа 2 грешки - P1630 u P0606, чистя ги и като се опитам да запаля и пак ми излизат грешките, опитахме с дърпане да не би да има въздух, но без успех, прочетох по форумите и главния проблем е тоя прословут транзистор, някой майстор около Търговище или Русе да ми препоръчате, аз съм си компютърен инж., но надали ще се справя със смяната на тоя мофсетов транзистор, като прочетох,че много са се провалили при смяната му...
Мнението беше редактирано от pa800: 30 март 2018 - 03:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg