Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на двигател Vectra B ?

manqk_astra снимка manqk_astra 18 октомври 2016 - 19:09

Здравейте колеги,от доста време искам да си купя Вектра Б ,но се чудя какъв двигател да избера.Избора ми е само между 2 двигателя бензиновите 1.8-116 кс и 2.0 136 кс.Само тези двата ме интересуват.Колата предимно ще се кара в градски условия(малък град) и задължително газов инжекцион.
1.8 мотора са ми казвали че е най надежден и икономичен но и двойката пък повечко ще върви,но в града да не ми "изяде ушите".
Искам мнението и опита на колеги които са карали такива мотори и да изкажат мнение,ще бъда много благодарен.
Благодаря за отделеното време.
Отговори

Silencer снимка Silencer 18 октомври 2016 - 19:29

три мотора има Вектра с кубатура 1.8 - х18хе, което е големия блок и съответна кутия. Возили са ме с него - моето мнение че х18хе1 е най-добър. Той е малкия блок, по-евтини консумативи, и доста добре върви. Третия е з18хе с 125 к.с., пак е малкия блок, има достатъчно инфо за него и за исталацията му.

2.0 е най-скъп за подръжка и най-вероятно издухан от каране. Не ти е нужен.

1.8 116 к.с. с ръчна ск.кутия , климатик, но не и климатроник. Мултиволан, лети джанти с 5 болта и на главините. Плюшен салон и тн каквото ти харесва като обурудване.

Аз съм за х18хе1 , но съм и пристрастен имам го на АСтра Г комби и върви доволно.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 18 октомври 2016 - 19:45

Абе нищо че бай мони изразява пристрастено мнение :icon_razz2: :icon_wink2: , ти го казвам от всичките нищо не става. За най сполучлив си остава 20ХЕВ, от 1,8 з18хе е пъргав , но всичките екошитни имат шибани електроники.Ако си търсиш кола си търси с 2000 кубика, от другите смисъл няма.
Отговори

hudson снимка hudson 18 октомври 2016 - 19:48

Разликата в горенето е малка, но във вървенето не е.
На практика това е един същи двигател, но с различни диаметри на цилиндрите.
Задължително да е фейстлифтова.
Отговори

goshoOPC снимка goshoOPC 21 октомври 2016 - 15:48

Аз също предпочитам двулитровите бензинови мотори. Х20ХЕV е отличен избор. Това не значи, че Х18ХЕ1 и Z18XE са лоши. Те се монтират на Фейслифтовите Вектра Б, т.е. последните години от производството на модела. Z18XE е по-нов и малко по-мощен. Има обаче и повече електроника /например педалът на газта не е с жило, а с електроника/. Двулитровите мотори осигуряват отлична динамика и добър извънградски разход. Моят автомобил е стар и разполага с С20NE, но това не е от значение. И двата мотора са здрави и надеждни. Единственият минус, който аз съм забелязал за 11 години експлоатация на моя двигател, е големия разход при градско каране, особено на къси разстояния. Успех в търсенето на твоя автомобил и късмет.
Мнението беше редактирано от goshoOPC: 24 октомври 2016 - 08:45
Отговори

ScarecrowDr снимка ScarecrowDr 22 октомври 2016 - 12:06

Към автора на темата. Колега, на първо място избери според състоянието. Все пак тия коли са си на километри и на годинки вече. Иначе ако можех да избирам между два дето са на един и същи хал, бих избрал 2-та литра. 20 коня отгоре са си 20 коня, дадени са ти от завода. Иначе в последствие ако искаш да изкараш 20 коня тва са си разходи и време. Разликата в разхода на гориво между двата не е толкова голяма, а и газ ще има на всичкото отгоре.
Отговори

manqk_astra снимка manqk_astra 25 октомври 2016 - 13:19

Благодаря ви колеги за отзивите,както съм написал по горе аз карам предимно градско т.с. около 70% от километрите са ми градско и затова двулитровката ще ми дупчи джоба.Сега да не кажете че правя тънки сметки,но аз рядко сменям коли така че искам като взема кола да я карам минимум 5 години.По скоро съм за 1.8 116 ,ако ще е 2.0 ще трябва да е супер състояние с всички екстри бих се навил.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 ноември 2016 - 20:02

2.0 e добре, ама не е зле да видиш и 2.2. Няма особена разлика в разхода.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg