Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Kамерите на КАТ!

Vankissa снимка Vankissa 28 октомври 2014 - 09:40

"Същата работа върши и безцветен антирефлексен панел, разказаха полицаи пред „Всеки ден", които вече се чудят как да противодействат на джигитите."
Това го пробва един колега преди 4,5 години още но не струваше толкова много пари и представляваше една просто прозрачно фолио. Има такива разделители за папки в класьорите - на такова прилича. Та покара с него не повече от две седмици щото първите които го спряха го забелязаха веднага, смъкнаха, искаха акт да му пишат и некви такива драми....
А беше се оправдал, че го е сложил да му пази номера от мухички че трудно се миели :mhihi:. Точно с мухичките много лесно се виждаше, че има нещо пред табелата....
Отговори

Hevy снимка Hevy 29 октомври 2014 - 22:57

Трябва да се пробва с дебело стреч-фолио или нещо такова прозрачно - лепнещо....не съм виждал толкова широко тиксо но може и да има....
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 юли 2015 - 13:23

Нови камери стационарни една в Скравена и Новачане сигурно за скорост. От тази седмица са сигурно, но преди тях няма табела знак "Скоростта се наблюдава".
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 юли 2015 - 00:20

И една като идвате от София преди тунела Топли Дол на Е79.
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 25 юли 2015 - 13:39

Да споделя за монтирана стационарна камера на изхода на гр.Казанлък посока гр.Стара Загора и преди детелината за с.Ягода пак посока гр.Стара Загора :-P
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 26 юли 2015 - 10:37

Всички тези камери не са за скорост, а да следят трафика и за разкриване на престъпления. Просто са от новия тип с възможност за наблюдение и на тъмно... Така че споко :)))
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 27 юли 2015 - 19:55

 Insignia OPC, на 26 юли 2015 - 10:37, каза:

Всички тези камери не са за скорост, а да следят трафика и за разкриване на престъпления. Просто са от новия тип с възможност за наблюдение и на тъмно... Така че споко :)))

Чест и почитания не желая да споря но според информацита че в началните 3месеца ще служат за наблюдение на тарафика но след изтичането ще засичат скорост или поне тази която е на изхода на гр.Казанлък до бензиностанция Лукойл посока гр.Стара Загора .
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 юли 2015 - 20:03

Знае ли някой за камерата на ул."История славянобългарска" в София, бивша ул.202 дали работи. Намира се между гробищата и Баухауз. Всеки намалява покрай нея.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 юли 2015 - 20:08

В момента не, но преди седмица снимаше. Въртят ги с тая на ТВ кула и Бояна.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 02 август 2015 - 18:28

"Нова" засада на отбивка между изхода на магистралата след кв.Ветрен, Бургас и надлеза за LukOil Нефтохим преди Jumbo.
До момента не съм забелязал там да стоят KAT с камера. Обикновено са от ДАИ с "кантар".
Има още една възможност за засада по същото направление между Jumbo и стационарната камера на ROMPETROL.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 03 август 2015 - 14:17

Благодаря, Гена! Изключително ми е полезна информацията, защото ще пътувам по този маршрут. <_<
Отговори

Sim снимка Sim 07 август 2015 - 17:54

Колеги, има монторани камери на изхода на В. Търново за прохода на Републиката/Хаинбоаз, ограничението е 40км/ч и всички го спазват, има табела за контрол на скоростта с камера. Същите са като на изхода на Казанлък.
Отговори

hudson снимка hudson 08 август 2015 - 14:34

По магистралата от София до Пловдив има доста нови камери. Преди бяха 2, сега са вече поне 5.
На специални тръбни конструкции над пътя или по виадуктите, като на вторите ги маскират между буквите на фирмата извършвала ремонта на дадения участък...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 август 2015 - 16:52

В прохода на републиката видях няколко камери, които до преди два- три месеца ги нямаше. Не помня точно колко бяха, но са или 3 или 4. Вече е някакъв ужас да караш там- безумни ограничения от рода на 40 км и камери. Ужас и безумие!
Отговори

_shady снимка _shady 01 ноември 2015 - 20:13

Тая камера снима във все посоки и прави фотки като луда...ОБАЧЕ, не е обозначена със знак!
Пуснаха я преди 2 дена, но ми е чудно дали ще разпратят снимчици на нарушителите? Не би трябвало :)
Отговори

Plamen Dimitrov снимка Plamen Dimitrov 25 декември 2015 - 19:18

Камерата си седи и прави снимки за спомен, но... само толкоз. Снимките, както и самата камера нямат нищо общо с КАТ.
Камерата била демо продукт, поставена от фирма с надеждата КАТ да я харесат и закупят бройки в бъдеще.
Мнението беше редактирано от Plamen Dimitrov: 25 декември 2015 - 19:31
Отговори

x16sz снимка x16sz 19 март 2016 - 09:00

Има ли камера за скорост в тунела на лъвов мост???
Отговори

Mitko.opel снимка Mitko.opel 15 юни 2016 - 09:34

 sheko, на 17 януари 2005 - 16:42, каза:

До колкото знам на Цариградско, на бул. България и на още места има камери.. но ги включвали доста рядко май някой от тунинг.бг беше казвал че са го привиквали но много рядко ги пускат а през деня по царя снимат от някаква ладичка с тъмни джамове това е което аз знам
Досега по България и цариградско почти всеки път съм минавал с превишена скорост но досега не са ме викали в КАТ (надявам се и за вбъдеще да си остане така)


верно е
Отговори

ILS снимка ILS 26 ноември 2018 - 12:08

Учудвам се от слабата активност в тази тема! :) А и като цяло във форума! :(

Днес минах бая бързичко на булеварда срещу Арена Армеец (пътувах от кръговото към Дружба), като на връщане (минах по същия булевард 15 мин. по-късно) видях мобилна камера, сложена на тротоара, снимаща в посока бул. „Шипченски проход“, т.е. в посоката, в която се движих бая бързо (бях с над 100, ограничето е 50... уж намалих, ама надали минах под 50 км/ч разлика, т.е. да съм минал с 99 и надолу в обсега на камерата).

Въпросът ми е – камерите не трябва ли да снимат само отпред? Няма особена логика, но от няколко души съм го чувал, затова се допитвам и до вас!
Ако са ме снимали, какъв е срокът, в който ще получа накателното постановление?

Ще съм ви благодарен на всякаква информация!


Редакция: В сайта на МВР е актуалната информация за глобите. Ако са ме снимали, вероятно ще отнеса 7-900 лв. глоба + 3 месеца без книжка (точките не ме притесняват, имам пълен брой, не съм имал нарушение вече 7 г.). Лошо, Седларов, лошо...
Мнението беше редактирано от ILS: 26 ноември 2018 - 12:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg